abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hamle etmek (veya yapmak) çatal ve tampon mastarlar balonla 5 hafta kimyasal değişmeler sayısal elektronik kontrol edilebilir maliyet beher diyarbakır kuruluşu etkenlik düğmesiz matematik özel soruları kavurmalı canlıların barınması kirecli toprak acılaşmak kandil günü hakkı var Kübalı ateş küre iğretileme liderler varılma yalama yazı indiyum temel ilkeler yatırma haseki wilson prensipleri bankalarda kurumsal yönetim homojenlik önayak etmek ts 88 haşlama uygulamalı sayısal yöntemler plan nedir philips avrupa birliği bütçesi madenler tım vıcary darağacı kuka dünyada kaç ülke var sosyal sigortalar kurumu dokuma kumaş analizi savcılık parazit olarak yaşayan bitki türleri wap tasarım ingilizce biyografiler afrika sarartı fabl hikaye anı türünün tarihsel gelişimi ayak tutmak hor görmek beyinde yüzde kaç su var antalya havaalanı güç gelmek ellenme pistonlu gıdıklamak kilim merkezleri üstün zekâlılık c+ matrisler aşçılık edep büst yapımı 2007-2008 matematik yıllık plan polipropilen insanların çevreye olan olumsuz etkileri kimya stajı ham maddenin tanımı eşelemek ısıölçer yerleşme ahmet altan ilkögretim dönem ödevleri muhatap deri altı hacir hayvanların yaşadığı yerler kişiye özel üretim aile anayasası şahadetname imha kooparatif kolu çatal sakal kayıtım kürenin geometrik cisim özelliği antrok iktibas soygun halıcılık metinler ağaç ve yağmur öss biyoloji soruları bilgisayar destek bilimi lıkır lıkır rönesans sanatı yıldız ucgen motorlar


BİLGİSAAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 101096 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti


BİLGİSAYAR
Sayısal hesap yapabilen herhangi bir aygıt,hatta toplamam makinesi,abaküs ya da sürgülü cetvel bile bilgisayar olarak kabul edilebilir. Ama günümüzde esas olarak, program denen bir komutlar listesi uyarınca çalışan,hesap yapabilen ve bilgi depolayabilen,işleyebilen ve yeniden düzenleyebilen aygıtlara bilgisayar denir.
Bilgisayarı diğer teknolojik aletlerden ayıran en büyük özellik ise bilgisayarın programlanabilmesi ve bilgisayara çevre birimleri takılabilmesidir. Bilgisayar programlama ve çevre birimleri takılması sonucunda kullanıcının ihtiyacına tam olarak cevap verebilir hale gelir. Bu yüzden bilgisayar insanlığın en büyük yardımcısıdır.
GÜNÜMÜZÜN BİLGİSAYAR DÜNYASI
Modern bilgisayarlar birer minyatürleşme harikasıdır. Bir zamanların 30 ton ağırlığında ve neredeyse oda büyüklüğündeki makinelerinin yerini bugün aynı işi çok daha hızlı yapabilen, en çok 2kg ağırlığında ve çantada taşınabilen bilgisayarlar almıştır. Modern bilgisayarların kalbi,mikroçip ya da kısaca çip olarak adlandırılan tümleşik devrelerdir. Silisyumdan yapılmış bu minik levhaların üstüne,uygulamanın türüne göre özel olarak tasarımlanmış yüz binlerce mikroskobik elektronik parça yerleştirilebilmektedir.
1953 de tüm dünyada kullanılmakta olan yalnızca 100 kadar bilgisayar vardı. Bu gün ise elektronik sanayisinin bel kemiğini yüz milyonlarca bilgisayar oluşturmakta, evlerde, iş yerlerinde, devlet dairelerinde, üniversitelerde, akla gelebilecek her yerde bilgisayar kullanılmaktadır.
Çok değişik biçim ve boyutlarda bilgisayar üretilmektedir. Özel amaçlı bilgisayarlar,bazı özel işlevleri yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. Bunlar yalnızca mikroçiplerine yüklenmiş programlar uyarınca çalışırlar. Elektronik hesap makineleri,dijital saatler ve benzeri başka pek çok aygıt, özel amaçlı bilgisayarların temelidir.
Genel amaçlı bilgisayarlar ise,pc ler ve iş yerlerinde kullanılan bilgisayarlar, kendilerine yüklenilen programlar, yani verilen komutlar uyarınca çalışır, bu nedenle çok değişik işlevleri yerine getirebilir.
Bazı genel amaçlı bilgisayar küçük bir el radyosu boyutundadır;ama tümüyle işlevsel, tek birim halindeki en küçük genel amaçlı bilgisayarlar, evrak çantası büyüklüğünde ki diz üstü bilgisayarlarıdır.
Kişisel bilgisayarlar yada masa üstü bilgisayarları saniyede yaklaşık 5 milyon işlem gerçekleştirebilir; bazılarında bu sayı 35 milyona kadar çıkar. Bu bilgisayarlar yalnızca evde oyun amacıyla değil, küçük işletmelerin muhasebe,metin yazma,adres listeleri oluşturma,stok hazırlama gibi düzenli işlemlerin çoğunda kullanılabilir.
BİLGİSAYARIN KULLANIM ALANLARI
Sanayileşmiş ya da sanayileşmekte olan ülkelerde nüfusun büyük bir bölümü bilgisayar kullanmaktadır. Televizyon,radyo,mikrodalga fırın gibi yüksek teknolojiye dayalı elektronik aygıtların hemen hemen hepsi gerçekte minik, özel bilgisayar...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.