abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders arslan internetin yararları süresiz ana deniz dönence küp özellikleri atatürk bizler için neler yaptı orta direk anîde ac kıyıcılar boncuk mavisi bara makina proje teknik rapor plastik boru imalatı 10 sınıf haritası disket ölçme aletleri dilin ekstrüzyon staj Allah gecinden versin beyaz geminin özeti aydınlatma araçları hafakan türkiyede iklim düdüklü içtepi Uygurca acayip atatürkün karşılaştığı güçlükler havada bulut bit pazarı hidrojen üretimi lifo müjdeci ingiltere devlet sistemi böbrekler senetl çeşitleri merkezleme beydaba ve eserleri ara konakçı demir çelik sektörü sadullah paşa ampulu kim buldu revani 1.dünya savaşı ve nedenleri nankör siyenit programlanmış mikroişlemci sistemi aydın kültürü yer öpmek geciktirme takti,-i gazaltı kaynakları makro iklim ve özellikleri ögretmenler günü ile ilgili şiir gps takip süveter oksijen grubu canan tan misyoner 2. murad dönemi siyasi olaylar geçmişten günümüze iletişim araçları beyannameler yaş günü atik tetik sırlamak yatırım fonu perspektif resimleri teknik beşeri idarecilik kusursuz toplantı ısıl işlem fosforikasit geçmişten günümüze orta doğu ilker kahraman cam tavlama ali merdan bey sinerjik yönetim ahşap süsleme haraket laplace mesleksiz musavir aol lise harcamalar kilitli hacim ve alan askeri darbeler titrem klinker tuğla bilim felsefesi liman tipleri 10 sınıf meslek teknolojisi sökün el-kebir rasyonel beklentiler aydınlatma ve elektrik projeleri demokratik yönetimin tarihsel gelişimi anı (hatıra)


REKLAM VE REKLAMIN AMACI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 10179 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM ve REKLAMIN AMACI Hiç kuşkusuz, satış ve satışı geliştirmede reklamcılık doğrultusunda pazarlamacının yönelebileceği amaçlar çok çeşitlidir. Fakat yine de, bu amaçların başlıcaları aşağıdaki gibi dökülebilir. • Tüketicinin dikkatini öncelikle işletmenin varlığına çekmek. • Tüketicilerin işletmenin ürettiği mal ve / ya da hizmetleri bir kez denemesini sağlamak. • Ürünün satışını tüketici daha işletmeye ayak basmadan sağlamak. • Tüketici üzerinde güven duygusu yaratmak. • Gelişmeye ve artan rekabete ayak uydurulduğunu tüketiciye duyurmak. • İşletmenin içinde bulunduğu endüstri dalı kapsamında üretilen mal ve hizmetlere olan istemi çoğaltmak. • Tüketiciyi işletmeye çekmek (ya getirmek, ya getirtmek ya da gelmesini sağlamak.) Bu liste kuşkusuz daha da uzatılabilir. Fakat, gerçekte amaç ne olursa olsun, yiyecek - içecek işletmesinin tanıtma, propaganda ve / ya da reklam konusundaki kararını belirleyecek olan temel etmen doğrudan doğruya reklamcılık alanının içinde bulunduğu güncel koşullardır. Medya ve Reklam Araçları Terminolojik açıdan, yiyecek – içecek işletmesinin reklam amaçlı olarak düzenlenmiş olduğu iletiler ile bu iletilerin yöneldiği alıcıların buluştuğu alana “medya”; iletileri son alıcılara ulaştırmak için kullanılan “duyuru”, “broşür”, “afiş”, “pano”, “poster”, “tabela”, “klip” ve “film” vb. araçlara da “reklam aracı” adı verilmektedir. Bu durum medyayı aşağıdaki sılama içinde bölümlemek yanlış olmaz: • Yazılı Medya • Görüntülü Medya • Sesli Medya Genel bir değerlendirme ile reklamcılık etkinlikleri bir bütün olarak ele alındığında bunları aşağıdaki biçimde üç grup içinde incelemek daha doğru olacaktır. • Göze Yönelik Reklam Araçları Grubu • Kulağa Yönelik Reklam Araçları Grubu • Hem Göze Hem Kulağa Yönelik Reklam Araçları Grubu 1. Göze Yönelik Reklam Araçları Grubu a) Basın → Gazete Gazete Yolu ile Reklamın Yararlı Yanları: • Gazeteler, tüketicilerin hemen hepsinin kolayca edinilebileceği kadar ucuzdur. • Günlük yaşantının her anında ve her yerinde rastlanabilmesi ve kolayca el değiştirebilmesi nedeniyle etki alanı geniştir. • Reklam gideri etkisine oranla görsel olarak diğer araçlarda olduğundan daha düşüktür. • Buna karşın daha ayrıntılı bilgi verme fırsatı... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.