abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ısının kalıcı kalıba döküm bolca sınıf yönetimi edison neler icat etti idealist cezve kurum kültürü algoritma ve akış diyagramı ilkokul 3 vites kolu erin kristal kafes şekilleri beydaba 10.sınıf teknik lise hin bed and breakfast görüş açısı bağdaşmak dünyada kullanılan bütün diller adî eğitimde bilgi yönetimi süreçleri mezopotamya medeniyeti istanbul güngören 29 ekim piyes başkalaşım nedir atatürk anıları türk demokrasi tarihi aksesuar opera rüştiye mukavele zar tutmak jimnastik duruşlar çevreyi kirleten etmenler iç güveylik solumak necip fazılın hayatı delgi kitap okumanın faydaları oks sınav yavuz bülent bakiler erozyonla ilgili resimler aba gibi Allah gecinden versin fitre adsorbsiyon ovalamak telefon tarihçesi yaşar ne yaşar ne yaşamaz özet hayvan sevgisi kompozisyon şarampol son 10 yılın permütasyon soruları doğadan faydalanma yolları yurdumuzda elektrik ve önemi atölye staj raporu kesin inançlar spektrofotometre bal dudaklı terörden korunma uzunluk ölçme ideografi bağcılık soygaz kerem ile aslı kitap özeti alamana fatih sultan 1973 dünya petrol krizi ekilme simültane evlilk kastamonun tarihi kitabın özeti iklimlendirme soğutma staj türk halk edebiyatı 2006 sınav sonuçları hikaye omurgasız hayvan resimleri yarda pulat havaya uçan at çok güzelsin gitme dur bilgisayar bellekleri parametre nedir 10 yılın matematik doğru soluk alıp verme 80 günde devr-i alem analitik geometrinin kurucusu e-iş ineç atatürkün yurt severliği ışık bir enerji midir harfli ifadeler süratle serpantin ısı ay evi yaşam döngüsü mez eki teçhiz iç güveyi


SINIFTA İLETİŞİM BECERİLERİ VE EĞİTİMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 102661 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SINIFTA İLETİŞİM BECERİLERİ VE EĞİTİMİ Kaynağını ve hedefini insanların oluşturduğu iletişimlere kişiler arası iletişim denilmektedir. Kişiler arası iletişim sözlü ve sözsüz olarak ikiye ayrılmaktadır. Dille yapılan iletişim sözlü iletişimdir. Sözsüz iletişim ise beden hareketleri,ses değişimi, jestler ,gözler teması,mekânın kullanımı-alancılık ve yüz ifadeleri olarak sınıflandırılmaktadır. Sözsüz iletişimin kişiler arası iletişimde ayrı bir önemi vardır.1967 de Prof.Dr.Albert Mahrebian ve Ferris tarafından yapılan bir araştırmaya göre ;sözel iletişimde %7,ses tonu ve niteliğin %38,duygusal yüz ifadelerinin ise %55 oranında karşıya ulaşma paylarının olduğu görülmüştür. Aşağıda sözel olmayan davranışlarla ilgili bir diyalog verilmektedir. GÖZLEMCİ: Öğretmeninizin bir şeyi yapmanızı gerçekten istediğini nasıl anlarsınız? ÖĞRENCİ: Gözleri açılır ve yuvarlaklaşır,doğruca bize bakar.Hareket etmez ve sesini biraz yükseltir, ama sakin ve nazikçe konuşur. Bazen de yanımıza dikilip sessizce bize bakar. GÖZLEMCİ: O zaman ne olur? ÖĞRENCİ: Hemen dediğini yaparız. Bu diyalogda da görüldüğü gibi , sözü edilen öğrenci öğretmenin davranışlarını açıklarken sözel mesajlardan ziyade sözel olmayan mesajlar üzerinde durulur. Sözel olmayan bu tür davranışları doğru algılayabilmek için davranışı yapan kişi hakkında mümkün olduğunca çok bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca bu bedensel hareketin yapıldığı ortamda önemlidir. Sözel olmayan iletişimin 4 ana niteliği şunlardır: 1.Sözel olmayan mesajlar iletişimin çok önemli bir öğesidir ve kaçınılmaz olarak ortaya çıkarlar. 2.Bireyler çoğunlukla sözel olmayan mesajların pek farkında değildir. 3. Sözel olmayan davranışlar, bir ilişkinin düzeyiyle ilgili tutumsal ve duygusal ayrıntılar sağlar. 4.Sözel davranışlara göre sözel olmayan davranışlar daha güvenilir ve inanılır olarak değerlendirilir. Sözel olmayan iletişimin başlıca işlevleri de şunlardır : 1-)Tamamlama: Sözel bir mesajı pekiştirmek Ör:Öğretmenin bir öğrenciye yumuşak bir sesle aferin demesi ve öğrencinin başını okşaması 2-)Tekrarlama: Sözel ifadeyi kullanmanın yanı sıra , o ifadenin sözel olmayan karşılığını da kullanma Ör: Öğretmenin şimdi 3. Soruyu yapmaya başlayın derken eliyle de 3 işaretini yapması. 3-)Düzenleme: Sözel mesajların akışını denetlemek amacı ile sözel olmayan mesajlar kullanmak. Ör: Sözel almak isteyen bir öğrenciye henüz kendi sözünün bitmediğini belirtmek için eliyle bekle işareti yapması. 4-)Yerine Geçme: Sözel mesaj kullanmaksızın onların yerine geçen sözel olmayan mesajlar kullanmak. Ör: Çıkabilirsiniz anlamında baş işareti ,güle anlamında el sallanması ,bir öğrencinin bir soru karşısında başını önüne eğmesi... 5-)Vurgulama: Bazı kelimeleri her zamankinden daha yüksek sesle söylemek,konuşurken biraz ara verip biraz sonra söyleneceklerin önemine dikkat çekmek. Sözel Mesajlarla Sözel Olmayanların Çatışması Bir öğretmen çok... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.