abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ftalik anhidrit temel analiz hassas ölçümün önemi eskiden kullanılan takvimler sanal örgüt iplikhane kalkolitik sayışmalar yağışsız kakofoni tanış zımpara bütçe yönetimi santrifüj diary sadak arz kol hareketleri sırmalı bucak ilçesi hınzırlık kalitatif düzelme bilimsel araştırma süreci mercanlar priz temel öğretim agte fındıkçı gümrük staj temel tıp atış hareketleri termosfer dini bilgiler falya albatros hz. muhammedin hayatı gelinlik enerji tasarrufu islam devir türk edebiyatı soyutluk muhtar belediye görevleri kalak metal fırtına 3 tevfik fikret sis şiiri tel çivi geçersiz çözüm mukavemet gerilme halleri ışıtmak saadetlu teknolojik gelişmelerin insan yaşamındaki etkileri attila ilhan eğitimin önemi ado.net göz bebeği icmal etmek ingilizce günlük konuşma dil isveçliler katı ve sıvının öz kütleleri duvar kaplama malzemeleri Hızır atatürk ün özlü sözleri nesnelerine göre eylem çatılı spor yapma yakın göçüşme 6. sınıf organeller polemikçi spor sakatlıkları ortak nesne göknar fadiş özeti maliyet hesaplama dalton kanunu seyir etmek farabinin mantık çalışmaları fonksiyonlarda limit ve süreklilik düze inmek matematik ve fonksiyon marka kültürü ptt stajı petrol rafineleri hormon rüzgar enerjisi nedir sinonim oturtulmak 2.sinif ilkogretim karaciger dağ armudu Bolşeviklik uzunluk olculeri kuruntulu istanbu un posta kodu ekosistemdeki bozulmalar neleri dogurur games logo cebir matematik kolaylık makro iklim eski çağlar kullanılan matematik terimleri


SINIFTA İLETİŞİM BECERİLERİ VE EĞİTİMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 102661 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SINIFTA İLETİŞİM BECERİLERİ VE EĞİTİMİ Kaynağını ve hedefini insanların oluşturduğu iletişimlere kişiler arası iletişim denilmektedir. Kişiler arası iletişim sözlü ve sözsüz olarak ikiye ayrılmaktadır. Dille yapılan iletişim sözlü iletişimdir. Sözsüz iletişim ise beden hareketleri,ses değişimi, jestler ,gözler teması,mekânın kullanımı-alancılık ve yüz ifadeleri olarak sınıflandırılmaktadır. Sözsüz iletişimin kişiler arası iletişimde ayrı bir önemi vardır.1967 de Prof.Dr.Albert Mahrebian ve Ferris tarafından yapılan bir araştırmaya göre ;sözel iletişimde %7,ses tonu ve niteliğin %38,duygusal yüz ifadelerinin ise %55 oranında karşıya ulaşma paylarının olduğu görülmüştür. Aşağıda sözel olmayan davranışlarla ilgili bir diyalog verilmektedir. GÖZLEMCİ: Öğretmeninizin bir şeyi yapmanızı gerçekten istediğini nasıl anlarsınız? ÖĞRENCİ: Gözleri açılır ve yuvarlaklaşır,doğruca bize bakar.Hareket etmez ve sesini biraz yükseltir, ama sakin ve nazikçe konuşur. Bazen de yanımıza dikilip sessizce bize bakar. GÖZLEMCİ: O zaman ne olur? ÖĞRENCİ: Hemen dediğini yaparız. Bu diyalogda da görüldüğü gibi , sözü edilen öğrenci öğretmenin davranışlarını açıklarken sözel mesajlardan ziyade sözel olmayan mesajlar üzerinde durulur. Sözel olmayan bu tür davranışları doğru algılayabilmek için davranışı yapan kişi hakkında mümkün olduğunca çok bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca bu bedensel hareketin yapıldığı ortamda önemlidir. Sözel olmayan iletişimin 4 ana niteliği şunlardır: 1.Sözel olmayan mesajlar iletişimin çok önemli bir öğesidir ve kaçınılmaz olarak ortaya çıkarlar. 2.Bireyler çoğunlukla sözel olmayan mesajların pek farkında değildir. 3. Sözel olmayan davranışlar, bir ilişkinin düzeyiyle ilgili tutumsal ve duygusal ayrıntılar sağlar. 4.Sözel davranışlara göre sözel olmayan davranışlar daha güvenilir ve inanılır olarak değerlendirilir. Sözel olmayan iletişimin başlıca işlevleri de şunlardır : 1-)Tamamlama: Sözel bir mesajı pekiştirmek Ör:Öğretmenin bir öğrenciye yumuşak bir sesle aferin demesi ve öğrencinin başını okşaması 2-)Tekrarlama: Sözel ifadeyi kullanmanın yanı sıra , o ifadenin sözel olmayan karşılığını da kullanma Ör: Öğretmenin şimdi 3. Soruyu yapmaya başlayın derken eliyle de 3 işaretini yapması. 3-)Düzenleme: Sözel mesajların akışını denetlemek amacı ile sözel olmayan mesajlar kullanmak. Ör: Sözel almak isteyen bir öğrenciye henüz kendi sözünün bitmediğini belirtmek için eliyle bekle işareti yapması. 4-)Yerine Geçme: Sözel mesaj kullanmaksızın onların yerine geçen sözel olmayan mesajlar kullanmak. Ör: Çıkabilirsiniz anlamında baş işareti ,güle anlamında el sallanması ,bir öğrencinin bir soru karşısında başını önüne eğmesi... 5-)Vurgulama: Bazı kelimeleri her zamankinden daha yüksek sesle söylemek,konuşurken biraz ara verip biraz sonra söyleneceklerin önemine dikkat çekmek. Sözel Mesajlarla Sözel Olmayanların Çatışması Bir öğretmen çok... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.