abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bitki tıknaz stoklar tarihi romanlar annem 6. bölüm çaba atatürkün bilimle ilğili sözleri kompresör çeşitleri konjugasyon bilimsel eserlerde hayale bükük işçi maaş anî ağırlık ölçme capan efe bulk aile soy ağacı nedir civalı barometre eğitbilim devir açmak block user çarpanlarına ayırma özgeçmişi liselerin puanları turan oflazoğlu seçme ve seçilme hakkı nedir masa tenisi küflenmek titreşimsiz osmanlı ekonomisi hidrolik pres yokuş olupbitti onum gözü pek zengin fevkalbeşer akıllı tekstiller arız zikzak makinesi kampanya nedir türk edebiyatında tipler aya seyahat piramidal yatırılmak paleontoloji germinal amaç konu örnekleri şirketleri muhasebesi yevmiye kayıtları sabun fen bilgisi dersi dogrusal denklem sistemleri diyabetik erke termal analiz seramik saat ve ölçü telefonla ilgili ödev 1980 sonrası servet vergileri bsc veri tabani suyun dili durmak ilişilme pata krem yakın çağ misk açkı park yeri matematiksel problem nedir görme açısı babalar günü eski para müteferrik metal işleri jeotropizma 6. sınıf ebob ekok sehpa şiir teması işletmeler arası anlaşmalar elektrik kim buldu hırsızlar permütasyon ve olasılık ergen sağlığı bilişim teknolojileri ve insan kaynakları yönetimi mücver türkiye nin sınır kapıları manto sebil kartil devletlerin başkentleri hentbol tarihcesi atlı adjectives 4 sinif ingilizce testleri merkezkaç çift t kesiti işteş ağaç nasıl kağıt olur japon yapıştırıcı


ÖĞRENCİ PROBLEMLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 102911 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÖĞRETMEN - ÖĞRENCİ- VELİ İLİŞKİSİ Öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkilerde; sözel ifadeler ve sözel olmayan işaretlerle pek çok şeyi birbirlerine anlatabilirler. Bu ifadeler birbirlerine ya soğukluk ya da ılıklık ifade eder. Sözel olmayan işaretlerin, psikolojik etkisinin öğretmen ve öğrenci açısından anlam ifadesi; I L I K L I L I K S O Ğ U K L U K Sesin Tonu Yumuşak Sert Yüz İfadesi Gülümseme, İlgili olma Donuk yüz, Duygusuz ifadesiz yüz Duruş Diğerlerine doğru eğilmiş, Kişinin duruşunun karşısındakinden Kişinin duruşunun karşısındakine geriye doğru olması - Sınırlı - Eğik olması - Rahat - Göz Göze Gelme Diğerlerinin gözüne Diğerlerinin gözüne bakma bakmaktan kaçınmak Jestler Açık, Onu karşı olma, Kapalı, Mesafeli, Kendini Hazır olma savunucu olma ve diğerlerinden kendini uzak tutma Duruş Mesafesi Yakın Mesafeli Açık ve Savunucu İletişim : Öğrenci savunucu tutumda; öğretmen yargılayıcı bir tutum izlediğinde; karşısındakinin ses tonundan, davranışlarından değerlendirildiği, yargılandığı izlenimi alırsa hemen savunucu bir tutuma girer. Açık iletişimde öğretmen karşısındakine kuşku ve korku uyandıracak tutum izlemeden iletişimde bulunur. Öğretmenin konuşması; diğerini denetleme, belirli bir yöne çekme ya da fikrini değiştirme gibi amaçları içerdiğinde karşısındakinin savunuculuğunu arttırır. Konuya yönelik açık iletişimi içeren tutumda ise bunun aksine her iki kişide kendilerini o konu ile ilgili olarak sorumlu görerek konuşmayı sürdürür. Öğrencinin derse olan ilgisi ve isteği daha fazla olur. Anlayış ve yakınlık gösteren tutumda empatik anlayış söz konusudur. Diğerlerinin duygu ve düşüncelerine saygı gösterir. Konuşurken daha üstün olduğu tutumu izlenirse, soruna ortaklaşa eğilim sağlanmaz. Eşitlik belirten tutumda; kişi kendini üstün göstermeyen, karşısındaki kişide eşit tuttuğun anlarsa işbirliğine açık bir tutum içine girer. Açık iletişimde; pragmatik tutum söz konusudur. Benim bakış tarzım doğru olmayabilir, benim bilgimden daha doğru olanı bulunabilir anlayışı vardır. İşte öğretmen; yargılamayan, değerlendirmeyen, denetlemeyen, kendini üstün görmeyen, anlayış ve yakınlığın olduğu açık iletişimi kullanırsa; öğrenci öğretmeniyle daha fazla işbirliğine girer, dersleri daha bir ilgiyle dinler, daha bir çabayla derslere aktif katılır, etkin hale gelir. Böylece eğitimin gerçekleştirmeye çalıştığı amaçları kolayca gerçekleştirir. ÖĞRENCİ İLE ETKİLİ İLETİŞİM - İLETİŞİMDE BEN DİLİNİN KULLANILMASI Karşılıklı iletişim sırasında oluşan sorunların büyük bir bölümü, bizlerin olaylara ve davranışlara yönelttiğimiz bakış açısı ve yargılar nedeniyle oluşur. Özellikle çocukların davranışlarını yorumlarken, değerlerimiz ve eğitimden kaynaklanan yargı etiketleri ile tepkiler oluştururuz. Oysa önemli olan davranışlarla yargıları ayırabilmektir. Örneğin; oyuncağını arkadaşlarıyla paylaşmak istemeyen çocuk, Davranış; oyuncağı... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.