abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bankacılık soruları mahur beste özet 1984 kitap ozeti alkış ağası dil tutmak fatih sultan mehmetin istanbulun fethi cope örneği kupür ciğer bilgisayar mühendisliği staj raporu eş adlı roman ve roman çeşitleri nekroz okul ve veli işbirliği 5. sınıf matemetik ders kitaplarından yararlanma atlamak izmirin sahilleri iş dağılım teknikleri huruç çanakkale muharebeleri sevdiceğim mavi bayrak 18 yüzyıl arabayı kim buldu geçeli yeni yönetim teknikleri aldatılma icazet işçi çalışma kanıtlamak bükülgen kıkırdak rayba tetkik çimenlik çobanlık pop art anayasada kişinin hak ve sorumlulukları yazılı ses yankısı kademeli tesis planlama proje 6183 dikdörtgeni buzlu içilebilen su kaynaklari 7. sınıf tam sayılar istanbul sokak harıtasi analtik patojen atıştırma Rus ruleti freedom bilgisayar montaj Çingen boşaltma terapi teknikleri taksicilik 10. yıl marşı fizik optik araştırma yöntemleri ve istatistik bilinemezci kaput ara bozucu geçmişten günümüze haberleşme kimi zaman sulama kanalları sarf etmek han duvarları şiiri bir genç kızın gizli defteri özet kooperatifcilik yatuk pislenme kuzu kuzu kahkaha musul sorunu ve sonucu beden eğitimi öğretmenleri tatbik üç şerefeli cami ekosistemlerin dogal özellikleri sabretme hz.osmanın hayatı bayrağımızın anlam ve önemi arılaşma idadî su ve ısı davet ihraç fiyatı oluşturma yassılaşma hücre zarı oluşumları sons difüzyon kaynağı 4. sınıf türkçe kitabı rasyonel sayı işletme yapısı gökyüzünde gördüklerim bir cinayet romanı beden eğitiminde ders planı


ALKOL


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 103640 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOL Icindekiler Tarihçe Alkolizmin Klinigi Insanlar neden içiyorlar? Alkoligin hayati Alkolizmde kisir döngü Alkolizmde fiziksel bulgular Dogal gidis, cinsiyet farki Alkolizm tipleri Komplikasyonlar (alkolizmin sonuçlari) Alkol Yoksunlugu belirtileri Deliryum tremens En sik eslik eden psikiyatrik bozukluklar Alkolizm tedavisi Ilaç tedavileri Psikoterapi Tarihçe * 8 bin yil önce Mezopotamyalilarin arpayi ekmek yapmak için ilk islah etmesiyle bira yapimi basladi. * 6 bin yil önce Sümerler, Godin Tepelerinde (Bati Iran ve Anadolu) bira ve sarap içiyorlardi. * Paleolitik çagda fermente edilmis meyve, tahil ve baldan alkol yapiliyordu. * Metanol, Yunanca Methy ve Sanskritçe Madhu kelimelerinden gelir ve bal, sarhos eden madde anlamina gelir. * Alkol kelimesi Arapçadan gelmektedir. * Distilasyon, IS 8. yyda Arabistanda baslamistir. Alkolizmin Klinigi * Alkolizm, davranissal bir bozukluktur. * Tekrarlayici olarak fazla miktarlarda alinan alkole bagli problemler gelismesi anlamina gelir. * Alkolik, kötü sonuçlar dogurmasina ragmen, kompulsif bir biçimde alkol içmeye devam eder. * Alkolizmde, alkol aliminin sinirlanmasi ile ilgili kontrol kaybolmustur Insanlar neden içiyorlar? - Zevk almak - Duygudurumu düzeltmek - Stresle basa çikmak - Alkol içme arzusu (craving, as erme) Alkoligin hayati * Içenlerle arkadaslik eder, evlenir * Içmek için her zaman neden vardir: mutluluk, nesesizlik, gerginlik vs * Içme firsatlari sonsuzdur: maç, av, parti, tatil, dogum günü vs * Alkolizm ilerledikçe problemler artar, yalniz içmeye baslar, gizlice içer, siseleri saklar, durumun ciddiyetini saklamaya çalisir * Suçluluk duygusu gelisir, suçluluk ve pismanlik duygularini bastirmak için daha çok içmeye ve sabahlari kalkinca içmeye baslar Alkolizmde kisir döngü Suçluluk ve anksiyete nedeniyle daha çok alkol alir, alkol aldikça anksiyete ve depresyon derinlesir ve su belirtiler ortaya çikar: Uyku kalitesinde bozulma, gece uyanmalar, depresif duygudurumu, huzursuzluk ve sikinti hisleri, panik nöbetleri, gögüs agrisi, çarpinti, nefes almada zorluk #... Alkolizmde fiziksel bulgular - Arkus senilis: gözün kornea tabakasinda yag halkasi - Acne rosecea : kirmizi burun - Palmar eritem: avuç içinde kirmizilik - Asteriksis: Elde flapping tremor (büyük amplitüdlü titreme) - Sigara yaniklari: parmak, gögüs vsde - Morarikliklar (düsme ve çarpmalara bagli) - Hepatomegali (karaciger büyümesi), karin agrisi - Spider anjioma - Periferik nöropati (el ve ayaklarda his kusurlari, uyusma vs) - Kan tetkiklerinde anormallikler: GGT, MCV, AST, ALT, ürik asit, trigliseritler, üre yükselir Dogal gidis, cinsiyet farki Erkeklerde daha erken baslar (20 civari), sinsi gidislidir, 30 yasindan önce problemleri farketmek zordur. 45 yasindan sonra baslama nadirdir. Kadinlarda baslangiç daha geç olur, depresyon daha siktir. Alkolizm tipleri Gamma tipi alkolizm: Çok asiri miktarda alkolün araliksi... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.