abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders sarkıntılık münacat siemens sıkacak sıralayış mahalle soyut resim nedir yusuf ile züleyha agency theory bentik canlılar diriliş özeti fazlalaşma enjeksiyon makinesi çalışması belekler mutluluk roman özeti asker gibi kurandan ayetler oguzlar 2. sınıf matematik ders kitabı inceleme tirigonometri öğütmek tekfir pozitiflik sırasız su böceği bodurlaşmak serilmek ses telleri meşhut suç tam rekabet ve monopol ulu cami muhasara lale devri islahatları botanik ve alt dalları moda olmak 23 eylül ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün süperkritik akışkan seksiyoner denge moment 4. sınıf yıllık plan yakutiye medresesi karavana buharlaştırma döl vermek sepici silici fena kalpli nedamet amip nedir kuranı kerim marsa yüzü görmemek bileşiklerin adlandırılması beyaz eşya ne işe yarar dairede alan duyu sistemi tarh etmek sosyal toplumun tarihi it kuyruğu dede kokut elektriğin evlere gelişi ingilizce röportaj 3g teknolojisi veri toplama araçları kaldırılış gözü önünde bilgisayar icat lise2 hüseyin rahmi gürpınar can kurban krolonoji kural boyut teşne pascal programlama dili kurşun rafine hacı tahir bey atatürkün planlı çalışması sıvılarda basınç karın ağrısı konfeksiyon verimlilik aydın ilçeleri hayvanlarda beslenme ateş saati tahfif çalışkanlık atasözleri atatürkün teknoloji ile ilgili sözleri mustarip dili durmak büyük günahlar türk ninnileri karpit ezberletmek kontaktör bağlantı şeması gömmek çöp patlaması ekstrem rıemann integrali


ATATÜRKÜN VECİZELERİ İNGİLİZCE TÜRKÇE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 105996 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Açık bir bütçenin, hesapsız mahzurlarını iyi bilen Büyük Millet Meclisi’nin, muvazene yolunda kati karar sahibi bulunması, devletin mali ve hatta umumu siyaseti için büyük te’inattır.
It is a great assurance that National Assembly who knows the dangers of a deficit budget is very decided to set a balance,

Adli telâkkimizi, adli kanunlarımızı, adli teşkilâtımızı, bizi şimdiye kadar şuuri, gayri şuuri tesir altında bulunduran, asrın icabatına gayri mutabık revabıttan bir an evvel kurtarmaktır.
We have to purify our judicial understanding, judicial laws, judicial constitution from the relations which are not affirmative with the contemporary developments

Adliyemizin emin olduğumuz yüksek iktidarı sayesindedir ki, Cumhuriyet, mukadder tekâmülü takibedebilecek ve türlü şekil ve kisvedeki tecavüzlere karşı vatandaşın hukukunu ve memleketin nizamını masûn tutabilecektir.
Our Republic will follow the known progress and protect the citizens’ rights and order of the country from every kind of excess by means of its surely high power

Alınmış olan hâkimiyet hiçbir sebep ve suretle terk ve iade edilemez, tevdi edilemez! Bu hâkimiyeti tekrar geri alabilmek için, almak için istimal edilmiş olan vesaiti kullanmak lâzımdır.
A gained sovereignity can never be left, returned and entnısted in any way or reason! Because you have to use the way which is used to gain it.

Anadolu köylü kadınının fevkinde kadın mesaisi zikretmek imkânı yoktur ve dünyada hiçbir milletin kadını “Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi halâsa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim” diyemez.
There is not a women work that is superior than Anatolian villager women and women of any nation in the world can not say “l have worked more than Anatolian women and l showed a performance as good as Anatolion women in bringing my nation to victory.”

Anadolu zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel bir misali olarak kalacaktır.
Anatolion victory will remain a best example of the fact that an idea which is completely adopted by a nation is a great and pompous power.

Anadolu’nun maksadı, her ne olursa olsun Misak-ı Milli prensipleri elde etmektedir. Bu gayelerinin her halde elde edileceğine Anadolu yine kuvvetle emindir.
The aim of Anatolia is to get National Pact principles despite everything. Anatolia is distinctly sure that these aims will ultimately be achieved.


Ankara merkez-i hükûmettir ve ebediyyen merkez-i hükûmet kalacaktır.
Ankara is the center of government and will eternally remain as the center government.

Ankara’nın asri ve kâfi vesaiti muhabere ile techizi ve şiddetle ihtiyaç hissolunan mesakinin inşası ihtiyacat-ı âciledendir.
The equipment of Ankara with modern and sufficien...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.