abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ingilizce atatürk kütlenin korunumu kanunu plan ve kroki ferroelektrik iş talep formu siyah inci balıklarda iskelet sistemi 4. murat lifo anımsatmak 29 ekim i anlatan yazı gaste machiavelli stagflasyon 1.sınıf örüntü alemdar tensler su kaynakları mantığın tarıhcesi yunus emre virtual media günyüzü 2618 kalp kırmak halı ücret sistemleri atel menekşe elektrik tesisatı pençik fizik terimleri sözlüğü asitler bazlar ve tuzlara örnek 4. sınıf fen bilgisi ışık ve ses nazlı mizaçlı manda gibi işletmelerde kuruluş yeri seçimi onursal elips ve hiperbol 4. murat ın bağdat seferi su testisi büyük selçuklu yağsız damla taşı muhasip cement adsorpsiyon izotermleri potur güneş batarken binalar ve kullanılan malzemeler katkı amerikada kölelik bilim,araştırma ve proje arasındaki ilişki dın tutarlılık türkce nokta atilla ilhan sokaktaki adam düzgünlük aydınlatma teknolojisi ve önemi dünyanın çevresi kaç kilometre kdv soruları şuursuzluk kadınlaşma istatistik ve olasılık teleke insan vucudu resmi karalar ve sular işletmede ekip esir şehrin mahpusu ağaçların insana yararları öbürü study azık fiil çekim ekleri İskandinav elektriksiz kükürtleme enerji çeşitleri dişli kutusu endüstriyel elektronik 16.yy dünya edebiyatı edimsel koşullanma teravi şeyhi marka bağımlılığı amipler ormanların ülke ekonomisine kitap araştırması pulluk bio enerji eko sistemdeki bozulma nedenleri milimetre azınlık okulları yasa sözcüsü trafik teşkilatı kıyaslama batı türkistan selimiye camii arendt


SON DURAK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 106007 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Son Durak
İman edenler için ölüm bir terhistir. Ecel ise terhis tezkeresidir. Bir yer değiştirmektir. Ebedi ve baki olan bir hayatın başlangıcıdır. Dünya zorluklarından çıkarak cennet bahçelerine girmektir. Burada yapmış olduğumuz hizmetimin ücretini almak için Allah’ın huzuruna gitmeye bir nöbettir. Ve sonsuz saadet (kurtuluş) âlemine girmeğe bir davettir.
Ölüm idam yeri değildir. hiçlik değil, yok olma ve son bulma değildir, sönmek ve ebedi ayrılık değildir, tesadüf değil, Allah tarafından bir yer değiştirmektir. Ebedi ve sonsuz kurtuluş tarafına ve asıl vatanına gitmeye bir sevkiyattır. Yüzde doksan dokuz yakınlarımızın gittiği yere berzah alemine girmeğe bir kavuşma kapısıdır.
Mezaristana göçtüğümüz vakit, eyvah malımız harap oldu, emek çabamız yok oldu, şu güzel ve geniş dünyadan gidip dar bir toprağa girdik demeyiniz. Feryad edip üzülmeyiniz. Çünkü sizin her şeyiniz muhafaza ediliyor. Yaptığınız her ameliniz yazılmıştır. Her hizmetiniz kaydedilmiştir ve hizmetinizin ücretini verecek. Sonra ne mutlu sizlere ki görevinizi ve vazifenizi bitirdiniz, zahmetiniz bitti, rahata ve rahmete gidiyorsunuz. Hizmet zorlukları bitti; ücret almaya gidiyorsunuz.
Ey insan nimetlerin yokluğundan endişe edip, ızdırap çekme. Çünkü Allah’ın rahmet hazinesi tükenmez ve lezzetlerinin yokluğunu düşünüp o ızdıraptan feryad etme, o nimet meyvesi bir rahmetin hazinesidir. Ağacı baki ise, meyvesi gitse de, yine de yerine gelen vardır.
Çünkü kainatın sahibi birdir, her şeyin anahtarı onun yanındadır. Her şeyin dizgini onun elindedir. Her şey onun emriyle halledilir. Onu bulsan her istediğini buldun, hadsiz minnetlerden ve korkulardan kurtuldun, işte bu çaresiz insanlar içinde ve bu perişan fani dünyada insan sahibini tanımazsa, malikini bulmazsa ne kadar çaresiz şaşkın olduğunu herkes anlar. Eğer sahibini Allah’ı bulsa, o vakit rahmetine dua eder ve onun kudretine dayanır. O vahşetgah dünya onun için bir ticaret yeri olur. işte burada yaptığın ibadetler, boşu boşuna gitmez, bir ücret ve kolaylık senin için yaratılmıştır. Senin şu fani dünyana bedel, Baki (sonsuz) ve ebedi bir cennet seni bekler, ibadet ettiğin ve tanıdığın Allah’ı o seni mükafatlandıracaktır. Ondan hiçbir cihetle noksaniyet yoktur. senin küçük bahçeni halk ettiği gibi cenneti dahi senin için halk etmiş ve sana vaad etmiş ve vaad ettiği için elbette seni onun içine alacaktır.
İşte onsuz dünya karanlık, onsuz her şey karanlık, sonra onun nuru vurur. Göklere ve yere ve her şey aydınlanır. Kimin ne yaptığı kimin niçin yaratıldığı ortaya çıkar. Bir dünya değil bütün dünyalar birden aydınlanır, onun için ona bir selam yetmez. Dünyanın manevi güneşi kadar selam gerektir ona.
Harun KAPLAN

Felsefenin Bakış Açısı ve Kur’an Arasındaki Farkı
Felsefe karanlık bir gözlüğü gözüne takarak, hakikat perdesinin altında gizlenmektedir. Deve kuşu misali gibi, avcıyı görür uçamıyor, kaçamıyor, başını kuma sokar. O...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.