abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders deprem ve volkanizma ile ilgili bilgi el birliği pençik türkiyenin tarihi yerleri maddenin hacmi ateşi düşmek grobeton korona hasara uğramak alışkanlık ilk araba hayvanlarda buyume ve gelismesi tevziat kütük peygamber s.a.v hayatı muhasebe staj dosyası taranma tırmanma fosıller nasıl oluşur adı duyulmak font sektirme anons havada bulut bir avuç kum kurumlanma orijinallik alt 29 ekim c++ nesneye dayalı program gelgeç anı nın tanımı döşemelik atatürkün bilim ve fene verdiği önem enerji kaynakları karşıt elektronik ödevleri uluslararası marka affa uğramak beylik düzü bayrağımızın tarihi eğeleme, format atma yolları istanbul tarihi ingilizce 10. sınıf yıllık plan resim alkolizm poliasit büyük aile aof sınav yeri kaliteli eğitimde öğretmen kayseri efsaneleri kamu ihale kanunu 3. sınıf ünite planları çevresel tiyatro kadife kumaş 150 stok hesapları kapatılma lise 1 kimya bağlar kasım akdağ müselles tazimat mb kriz yönetimi 6. sınıf test soruları ıı.dünya savaşında atom bombası dişsiz çizgi ölçek yalıtma petrol rafinasyonu sosyal insan 78 şaraplı sıvıların yüzey gerilimi andorra karıye camı patojen işlem moduler başlıca su kaynakları güngörmez rockwell müşfik deneyler laboratuvar dünyadaki müzik türleri başlatmak atatürk ün sözleri metretül hesaplam kişisel gelişim bileşik kaplar opak projektörü gereğince sessiz harf patolog öz gecmiş hazırlama dışişleri bakanlığı taban boru hattı fanatik muallim naci içiş staj raporu makine mühendisliği


BALIK ALARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 106015 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti“Beklemeye razıyım, ümidim olsun yeter” diyordu bir şarkı. “Bir şeyini yitiren bir şeyini, ümidini yitiren her şeyini yitirir” diyordu bir söz. Peygamber (asm) en güzelini söylüyordu; “Ümit, ümmetime Allah’ın bir rahmetidir. Eğer ümit olmasaydı hiçbir anne çocuğunu emzirmez, hiçbir ağaç diken de dikmezdi.”
İnsanı canlandıran ümit, öldüren yeisti. Bu sebeple insan, her kemâli mahveden yeisi öldürüp her bir saadetin mayası olan ümidini hayatlandırmalı. Küçük şeylerin büyümesi, darlığın genişlemesi, tıkanıklığın açılması, yokuşların düzlüğe çıkması, kısaca kemâle doğru gitmekte ve faydalıya ulaşmakta insanı gayrete getiren ve say’e teşvik eden bu ümididir. O bir şeyin kemâldeki resmi hayâlinde dua niyetine durduğu sürece de ümidini yitirmeden kürek çekmeye devam eder insan.
Hayâlindeki matlubuna kavuşma beklentisidir ümit. Ümit, hoş bir renge dönüştürür bu bekleyişi. Talep ettiğin şey her an gelebilir diye ümitle beklersin, belki iki saat beklersin, ama ümit o iki saatlik beklemeyi sana sevdirir, sabrettirir. Bir arkadaşınla buluşacakken ve her an yolun karşısından sana doğru gelebilirken, ha şimdi ha biraz sonra diye diye, iki saat seni öylece bekleten sadece ümidindir. Beklenen ve istenen o mutlu sona kavuşma sahnesi tekrarlanır da hayâlinde, o hayâlin biraz sonra gerçekleşeceği ümidi, saatleri sabırla içmene yarar. Ümidinle her bir saniye defalarca aynı kavuşma sahnesini seyrederek hayâlinde, gerçekte bir kere, hayâlinde bin kere kavuşma neşesi tattırır.
Ya ümidi yoksa insanın, ya ye’se düşmüşse? İlk on beş dakika sabırsız bekleyişin ardından ‘Gelmeyecek’ kesin hükmüyle orayı terk edersin. Kırık dökük ve mutsuz geri dönerken, defalarca hayâlinde yaşanır kavuşamama sahnesi. Gerçekte bir, hayâlinde bin kere hüsran yaşatırsın kendine yeniden. Ve belki de sen hüsranla geri dönerken, otobüsü kaçırmış ve koşturarak ancak gelebilmiş arkadaşına da hüsranı tattırırsın bilmeden.
Ümitsizlik, nice mutlu sonla bitecek şeyi böylece mahvetmiştir. Nice gayretlerini boğazlamıştır insan kendi eliyle. Nice mutlu kavuşmaları terk etmiş, nice tohum ve fidanları dikememiştir gelecekteki ağaca göremediği için. Ümit, bir incir tohumunda saklı olan koca incir ağacını hayâlinde görmektir. Ve o tahumu, ağaç neticesini almak ve hayâlin gerçeğe dönüşmesi için dikmektir. Hiç doğmamış minik bir yavruda büyük ve değerli bir insanı görmek, o neticeye ulaşmak için gayret etmektir.
Nasıl olacak peki? Hiç acısız mı olacak, hiç zahmetsiz kolayca mı, zamansız bir anda mı? Hayır! O ümit ettiğin kemâl neticeye ulaşmak için acılar çekeceksin, zahmetlerin olacak, bir anda olmayacak; saatleri, ayları ve belki yılları sabırla içeceksin. Ama o güzel sonu, o kemâl neticeyi hayâlinde seyrettinse, müntehasını gördünse daha mebdesinde iken; attığın her bir adım, ortaya koyduğun her bir emek, saatin her bir dönen çarkı, yere akıttığın her bir gözyaşı, içtiğin her bir acı, seni o neticeye...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.