abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders öykü şikayetler fenilketonüri ehliyet suyun vücudumuzdaki önemi hız ve ivme raporu cek nedir anotomi uzman jandarma vizyon sahibi bozkır limon suyu ağır betonlar pişmanlık ve ıslah necmettin kaynak buket uzuner güneş yiyen çingene egypt palamut uluslararası iktisat kaçak akım yanal düşünme tekniği azlık bütünleşik pazarlama iletişimi modelleri uluslararası rezerv feda olsun kaygı eski yeni ölçme edepsiz hayvan zehirlemeleri 6. sınıf matematik testleri sscb nin oluşumu geometri şekilleri 657 devlet memurları kanunu 19.yy edebiyati liman reisi bılesıkler tehir macro emir beyin kizlari batarya özellikleri karadenizde el sanatları sarnıc majüskül gelir uzmanlığı fourier serisi eylemsizlik prensibi boşaltım olayı nasıl gerçekleşir ilgilenmek çevre hukuku muhasebe programları haksever kira sınaî eksik olmamak gızlı ılımler semiyoloji gazete reklamları israil kültürü kromlama irkilme tropika sanat eseri evveliyat osman bey dönemi şelâle eğitim için aile köy yeri kakma aşı sıra dayağı inkıraz durmak sürgit basıncını etkileyen faktörler vega bütçe giderleri bitkilerin görevi atatürk için söylenmiş özlü sözler arge omnivor düzenlik döndürme ışık ve ses stj serian münafıklık sayılar bölgeler cografyası kazan türleri barutcu durum ekleri güdümlü iktifa fırt turnike basketbol gelişmekte olan ülkenin nüfus yapısı tutkun sadelik marka kültürü seyahat işletme


AİLE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 106034 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Konu: Annelerin yeni rolleri, Türkiye’nin küçük bir kasabasında değişen aile içi ilişkiler.
Türk aile hayatının belirli özellikleri vardır. Bunlar; kadın ve erkeğin düşüncelerinin ev içinde ayrılması veya iç güvey olma durumundaki anlaşamamazlıklar.
Aile hayatında erkek kadına göre daha otoriterdir fakat kadınlar 1926’dan sonra daha eşit bir statüye kavuşmuşlardır. Kadınların yeni statüsünü anlamak için kadınların kurduğu yeni ilişkileri ve bu ilişkilerdeki değişimi etkileyen mekanizmayı incelemek gerekir.
Bu makalenin amacı küçük bir Karadeniz kasabası olan Ereğli’de değişen aile içi ilişkilerin benzer bir analizini yapmaktır. Ereğli’de aile içi analizinin yapılması yani aile içi ilişkilerin ortaya çıkışının ve genel olarak kadınlar özel olarak anneler tarafından oynanan rollerin araştırılmasıyla mümkün olabilir. Anne aile içi ilişkilerde “Tampon” işlevini üstlenir. Yapılan istatistikler sonunda baba soyu geniş birleşik ailenin bir arada yaşaması % 5 olarak ortaya çıkmıştır ancak % 27.5’inin halen klasik baba soyu geniş aileye tamamen uymasalar da bu yapı etrafında toplandıkları ortaya çıkmış.
Değişen Baba Oğul İlişkileri
Daha önce ailenin işlerinin sürmesini sağlayan baba ilişkileri aile içindeki en önemli ilişkiydi. Geleneksel olarak aile erkek çocuk ister ve özellikle baba erkek çocuk ister. Çünkü baba bu sayede kendisinden sonra onun işlerini yürütecek birine ihtiyaç duyar. Babaya en yakın olan oğludur. Ama günümüzde baba-oğul ilişkileri gittikçe değişmektedir. Çocuk babaya karşı gelmekte ve söz dinlememektedir. Böylece Baba-oğul arasındaki bu anlaşmazlık çatışmaya dönüşür. Burada Anne, baba-oğul arasına girer ve olayı tatlı bir dille çözüme bağlamaya çalışır.
Diğer bir konu da oğlanın evlendikten sonra nerde oturacağı konusudur. Eğer oğlan babasının işine ortaksa oğlanın evini ayırması parasının da ayrılmasını getirecektir. Oğlan bu durumda ailesiyle birlikte yaşamak ister, gelin ise bunu istemez. Çünkü gelin ile kaynana bir arada yaşamayı istemez. Bu da gelin ile kaynana arasında bir çatışmaya döner. Ereğli’de baba-oğul arasında bir başka çatışma kaynağı da iş ile ilgilidir. Ereğli’de oğlan 13-14 yaşlarından itibaren baba işinde çırak olarak çalışmaya başlar ve yetişkin döneminde artık işi kavrar ve babasının yerine geçmeye hazır hale gelir. yalnız bu geçiş belli koşullarda gerçekleşir. Belli bir zaman sonra genç delikanlı babasından işi devralır. Ereğli’de esnaf bunu ….. devretmek deyimiyle ifade eder. Çatışma daha çok oğlan babasından para istediğinde veya sorumluluk istediğinde ortaya çıkar. Bu çatışmayı her zamanki gibi anne araya girer ve arayı yumuşatmaya çalışır. Her ne kadar araları yumuşasa da baba oğul arasında sorunlar tekrar ortaya çıkmaya başlar.
Anne-Oğul İlişkileri
Oğul evlenir ve eve gelin gelir. Gelin yabancıdır ve evde pek istenilmez. Bu durumda anne oğlunu gelininden kıskanır. Böylece gelin ile kaynana arasında ç...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.