abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hesaplama aletleri manyetik çekim kuvveti 2005 ilköğretim sosyal bilgiler dersi imansız arabeskçi iş güvenliği staj lisa atatürkün çalışmaları kanat profili nanda direktör destanların oluşumu mumlar problematik yargı evi bilgisayar donanımları edebiyatın güzel sanat içindeki yeri, mekanik kumanda sistemleri apart otel volta barajlar yeraltı su kaynakları ekici islamiyetin doğuşu ve yayılışı haraç söyletmek halkla ilişkilerde sunuş tekniği iş yeri açma ruhsatı dümbelek eli alışmak bir bilim adamının romanı özet islam ve bilim avrupada türklerin yaşadıkları yerler brix kömür kalem edebi eser nedir il özel idareleri feodalite nedir süt kırı telekom libre hava yastığı sazangiller atatürk spor zorlaştırma oran orantı örneği beckmann satış stratejisi tiroksin kazandibi mesai çalı kuşu klasik koşullanma deneyleri mücahit kansa güneşin prensesi yardakçı konservatif dis tedavisi toprak nedir bilimsel araştırma arkasından sapınç ikizkenar üçgen yönsüz olguculuk basketbol antrenman onama değiştirici yörünge marka ve reklam yöndeş bye bye türkçe gliserin eldesi atatürk ve kültür 2003 lgs soruları osmanlıda ekonomi pazarlama sunumu ricat deniz aracları aşılar piyes nedir subay soruları ağaçın kas sistemi hanımeli dimitri mendeleyevin açınımı temiz sesin yayıldığı yerler duraklı yumuk baharat yolu haritası poplin toz metalürjisi mesel raki kinematik acısu köyü taşra ağzı


PERMUTASON


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 107601 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Konu: Permütasyon & olasılık ve özelliklerini örneklerle açıklayarak yazımı.Konu ile ilgili son 5 yılın Fen Lisesi sorularının çözümü. Öğrencinin Adı: Yiğit Battal Sınıfı ve numarası: 8/A 850 Öğretmenin adı: Aşır Bay Kaynaklar: Akademedia, Güvender yayınları(Liselere hazırlık matematik, Geçmiş yıllarda çıkmış sorular), Aydın yayınları Fen liseleri hazırlık Kitabı. 1. Permütasyonun özellikleri ve örnekler: Tanım : n elemanlı bir A kümesinin birbirinden farklı r, (r n) elemanının herbir sıralanışına A kümesinin r li bir permütasyonu denir. n = r olması durumunda sıralı n lilerin herbirine A kümesinin bir permütasyonu denir. n elemanlı bir A kümesinin r li permütasyonlarının sayısı P(n , r) biçiminde gösterilir. Teorem : P(n,r) = dir. [özel olarak P(n, n) = n! dir.] Örnek: olur. Örnek 2: dır. Örnek 3: A={a, b, c} olduğuna göre, A nın 2 li permütasyonlarının sayısını bulunuz. A nın 2 li permütasyonlarının sayısı 6 dır.Bunlar: (a, b), (a, c), (b, a), (b, c), (c, a), (c, b) dir. Teorem: E örnek uzayında iki olay ve A ve B olsun. A nın E ye göre tümleyeni A olduğuna göre, 1) P(Ø) = 0 2) P ise, P(A)P(B) 3) P(A) =1-P(A) 4) P(AB) = P(A) + P(B) – P(AB) dir. Örnek : Örnek: 5 farklı kitap, 5 kitap konabilen bir kaba kaç değişik biçimde dizlir? 5 5! 5! P(5,5) = = = = 120 dir. 2. Faktöriyel kavramı: n  olmak üzere 1den n ye kadar doğal sayıların çapımına n faktöryel denir ve n! ile gösterilir. n! ise n! = n(n-1)(n-2)...1 dir. 0! = 1 , 1! = 1 dir n faktöryelini sorularda kullanabilmek için değişik yazılımlarınıda bilmek gerekir. Örnek : 5! i değişik biçimlerde yazınız. 5! = 5.4.3.2.1 5! = 5.4.3.2! 5! = 5.4.3! 5! = 5.4! Örnek : (n-1)! i değişik biçimlerde yazınız. (n-1)! = (n-1)(n-2)(n-3)! (n-1)! = (n-1)(n-2)! gibi 3. Genel çarpma kuralı: Bir işlem a yoldan, bununla ilişkili başka bir işlemde b yoldan yapılabiliyorsa bu iki işlem birlikte a.b yoldan yapılabilir. Örnek : A = {1,2,3,4,5,6,7} kümesinin alt elemanlarıyla kaç tane rakamları birbirinden farklı üç basamaklı 350 den büyük sayı yazılabilir? İki tablo çizerek çözelim. 4 6 5 4 6 5 + (4,5,6,7) (3) (5,6,7) 4. Olasılık: Tanım : İhitmal, raslantı ya da kesin olmayan olaylarla uğraşır.Raslantı; sonucu önceden bilinmeyen, gerçekleşmesi şansa bağlı olan olaydır.Örneğin bir parayı havaya attığımızda yazı mı yoksa tura mı geleceğini deney yapmadan bilemeyiz. Örnek : Deney : Bir zarın havaya atılması. Çıkanlar : 1, 2, 3, 4, 5, 6 Örnek Uzay : E={1,2,3,4,5,6} A olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmesi. B olayı : Zarın... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.