abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders edebi örnekler, ateşin bulunması bitkilerde taşıma otla beslenen hayvanlar itilaf devletleri alay etmek doğal sayılar 7. sınıf saz şairi kürk mantolu senior project yargı yolu yararları çokuluslu işletmeler temel düzey lisans lök sps borçlanma çeşitleri tiryak bayrak ikon karboksilli asitler ateskes anlaşması sonucları devrimcilik hz.muhammed hayatı seramik fırın sövmek harita mühendisi cumhuriyet dönemi hikayeleri almanca lise früktoz amish bütçe politikası atel dinimizin sakınmamızı istediği davranışlar doğal hukuk soprano hava olayları sabuncu suç ve ceza özet özgü havanın kaldırma kuvveti indükleme edebiyatta tiyatro kayaç özellikleri cebirin tarihi 266 gizleniş ahiret hayatı bitkinin gövdesi ıra atatürkün getirdiği haklar ayna teorisi 1. dereceden 1 bilinmeyenli denklemler fen bilgisinin kapsamı görme açısı artistik çizim ırak abd ilişkileri süper lise su boyası bilgi felsefesi ortak iyon nedir dolambaç devrî organizational eski ve yeni meslekler matris ve determinant eğretileme kpss soruları korkulma sesin bir saniyede Karahanlı paslanma nedir zevahir modern atom modeli devimsel gelişim araçları dersiam is sürecleri mal rejimi neşriyat derya gibi bu kadar epope 3. sınıf sağlıklı yaşam tağyir çiçegin görevi çevre dostu dövünmek karışımları ayırma yolları edebiyatla tarih ilişkisi icra müdürlüğü patrona enerji iletimi hayvanlar ve yararları eklenmek yöresellik otobiyografi örnekleri sürçme iştikak türkiyedeki ekonomik faaliyetler


PAZARLAMADA KAVRAMLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 110049 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

PAZARLAMA:
Estetik ekonomi (the aesthetic economy): Tüketiciye yönelik tasarım unsurunun ön plana çıktığı bir pazarlama anlayışının hakim olduğu ekonomidir. Örnek olarak renkli ve şeffaf Apple bilgisayarlar, yine renkli ve şakacı görünümlü cep telefonları, Volkswagen-New Beetle, meyve biçimli buzdolapları verilebilir.
Plansız alışveriş (impulse shopping): Gereksinim olmamasına rağmen fiyat kriterini gözetmeden ve sadece ilgi çektiği için anlık kararlar sonucu yapılan alışveriştir. Zamanı dar olan müşteride ve Internette oldukça sık rastlanır.
Ömür boyu müşteri değeri analizi (customer life time value): Sadakat programları kapsamında müşterinin bugün, yarın ve ömrü boyunca aynı kaynaktan (marka) yapacağı alışverişler sonucu ortaya çıkacak net değeridir. Abonelik sisteminin işlediği telekomünikasyon, elektrik, telefon vb. sahalarda daha rahat hesaplanabilir.
Tüketicinin yaşam eğrisi (life cycle of consumer): Temelinde ömür boyu müşteri değer analizi, kuşağa dayalı pazarlama anlayışı olan bir göstergedir. Amacı müşteriyi çocukluk döneminden başlayarak yaşlılık dönemine kadar izlemektir.
Sembolik alışveriş (David Chaney-Lifestyles) : Sonucu başkalarına örnek alacağı şekilde yapılmış olan özel bir alışveriştir.
Sembolik kapital (David Chaney-Lifestyles): Moda olan ve istenen şeyi, neden böyle olduğunu bilerek kullanmaktır.
Tüketici ile otaklaşa rekabet (co-opting customer competence): Müşterinin hem işbirlikçi, hem de yatırımcı (rekabet unsuru) olarak görüldüğü bir anlayıştır. Microsoftun beta testlerini tüketiciye yaptırması buna örnek olarak verilebilir.
İzne dayalı pazarlama (permission marketing): Pazarlama yapmak için müşteriden izin alınması anlayışıdır.
Deneyimsel pazarlama (experiantal marketing): Pazarlama yapmak için ürünün faydalarından ziyade müşterinin deneyimlerinden yararlanmayı esas alan bir anlayıştır.
Radikal pazarlama (radikal marketing): Pazarlama çalışmalarına çok büyük kaynaklar aktarmadan, belli bir müşteriye yönelik ve uzun vadeli bir anlayışa sahip pazarlamadır.
Cause related marketing : Pazarlamacıların markalarına daha fazla değer katmalarına olanak sağlayan ve markaların aynı zamanda toplumsal mesajlar (sorumluluklar) içermelerine yol açan bir anlayıştır.
Birebir pazarlama (one to one marketing): Müşteriye özel ürün ve hizmetin geliştirilmesi ve bunun yine aynı metodla pazarlanmasıdır.
KUŞAKLAR:
Bobos : 1960ların radikal değerlerinin savunucusu bohemler ile 1980lerin girişimci ruhlu burjuva kültürünün karışımı, çok iyi bir eğitim almış, entellektüel olan ve rafine zevkleri için para harcamasını seven bir kuşak.
Baby Boomers : 1950lerden sonra artan doğum oranları sonucunda ortaya çıkan ve yüksek refah düzeyine sahip bir ortamda büyüyen, bireyselliği ön planda tutan kuşak. Bugün 50 ve 60 yaşlarını yaşıyorlar.
X kuşağı : 1960-1980 yılları arasında çeşitli ekonomik krizler ve sosyal sancılar gibi old...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.