abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gelenek görenekler lime lime hak ve özgürlükler beslenme bozuklukları büyük umutlar kitap özeti lehim sehpası güvenilme çevre kirliliğini etkileyen faktörler işe bak! hatıl mürit aktarmalı arzu duymak 1. dünya savaşının genel sonuçları sınırsız doğru dertleşme kıravat çerkez ethem isyanı 10 kasım dikkatli değişkenlik allama birim iç ısı kazancı abuli arınış pembe beden eğitiminde ders planı cömertlik ve yardım şakırdatmak niyabet staj ornekleri 1486 tarihi olaylar devletin unsurları cıvata somun hormonlar iletişim modelleri dünya ve ay ört ki ölem q3 rapor çemberde yaylar kompozit kumaşı kim buldu 2000 cözüm matematik öss soru sadakatsizlik harmanlanma integral ile hacim eritilmek motifler magralar tıkız ihracatta müşteri bulma ercik kapalı spor salonları teknik bilimler meslek yüksekokulu istintak garson otomotiv kaynak tezgah diba iş yeri açma ve çalışma ruhsatı tasarruf açığı istanbulun feth anksiyete tedavi büğet yolları tutmak faksimile münazara hakaret toplum ve insan performans testleri akılsız atatürk ün insan sevgisi ile şiir banka müfettiş eksantrik tornalama demokratik yönetimin tarihsel gelişimi maddelerin hacmi film oynamak 0414 glüten tutkalı reaksiyon nedir elektrik yangın caq migren termodinamik konuları yeni baştan sörf transistor a simitçi ıı. dünya mihver nedim günsur karotlu sondaj radıo edebi metin ile bilimsel metin ritmik 2006 soruları plazma kaynağı kıymetli evrak hukuku namuslu hilâl


ÇATI BAHÇESİNDE SU İZOLASONU VE DRENAJI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 110481 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SU İZOLASYONU

İzolasyon ve korunması,çatı bahçesinin tasarımında önemli bir konudur. Çatı bahçeleri tasarımında önemli olan bir diğer konu da su geçirimsizliğinin sağlanmasıdır.

Bir çatı kesiti alındığında, binanın yapısal iskeleti ve temelindeki beton levhalar görülür. Yüzeydeki beton katmanı yüzey drenajını sağlar. Su izolasyon maddesi hangi değişik madde ve metotlardan olursa olsun uzun ömürlü geçirimsiz tabaka üzerine konulmalıdır.Bu aşamada,mimarların yapacakları kalite kontrol ve testler binanın,çatının ve terasın bütünlüğünü sağlamak için önemlidir.

Çatı bahçeleri özel olarak suya karşı yalıtımı sağlamak için geliştirilmiş tek kat olarak serilen bir yalıtım örtüsü yada çatı sistemiyle birlikte düşünülen ve üç ya da daha fazla tabakadan oluşan bir yalıtım katmanı içermelidir.önceki yıllarda yapılan çatı bahçesi uygulamalarının çoğunda yalıtım mastik asfaltla sağlanmış, sonraki yıllarda polyester taşıyıcılı bitümmen levhalar ve SBS ile takviye edilmiş tabakalar daha sık uygulanan yöntemler olmuştur.1990lı yılların başında PVC ve EPDM ürünler geliştirilmiştir.Köklere karşı koruma üst kısma ince bir tabakanın yerleştirilmesi (genellikle bakır) yoluyla ya da örtü içine bazı kimyasallar eklenerek sağlanmıştır.Su izolasyon tabakasını desteklemek amacıyla drenajı sağlamak için en az % 1,5 lik bir eğimin oluşturulması gerekmektedir.

Genelde tüm çatılarda uygulanması gereken su yalıtım tabakası, gerek uygulama gerekse malzeme seçimi bakımından çok önemlidir.Bu nedenle güçlü bir malzeme ile kalıcı bir yalıtım sağlanmalıdır.Bu amaçla kullanılabilecek malzemeler, katı yalıtımlar adı altımda toplanan su geçirmez sıva , şap ve harcın yanı sıra metal yalıtımlar, asfalt,bitümlü yapıştırma yalıtımlar ve plastik malzeme ile yapılmış yalıtımlar olarak sıralanabilir.

Seçilen su izolasyon örtüsünün özelliklerime bağlı olarak (organik,sentetik..)köklerin su izolasyon tabakası içine işlemesini engellemek amacıyla bir kök bariyeri gerekebilir.örneğin asfalt içinde buluna bitümen organik bir malzemedir ve kökler doğal olarak besin maddelerini almak amacıyla bu malzemenin içerisine girebilir.genel olarak çatı bahçelerinde uygulanan yöntem su izolasyon örtüsünün üzerinde koruyucu beton tabakasının oluşturulmasıdır.

Bazı araştırmacılar sıvı olarak uygulanan izolasyon örtüsünün daha üst düzey bir izolasyon sağladığını ve bakımının daha kolay olduğunu belirtmektedirler.Ancak sıvı olarak uygulanması nedeniyle bu malzemenin mevcut çatı örtüsü uzaklaştırıldıktan sonra doğrudan çatı donanımı üzerine tesis edilmesi gerekmektedir.Üretici firmalar mevcut çatı örtüsünün uzaklaştırılmasını önermekle birlikte bazı özel önlemler alınmak koşuluyla levha halinde serilen izolasyon malzemeleri mevcut çatı üzerine serilebilmektedir.Levha halinde serilen su izolasyon malzemelerinin tamiri oldukça zordur.Su izolasyon örtüsünün doğru ve titiz bir şekilde serilmesi çatı...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.