abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders seramikler ağaçın hayatımızdaki önemi egemenlik nedir atatürkün çocuklara verdiği önem yurt sevgisi yazı dale carnegie seyreltme açılarla koton 1 meşrutiyet tenakuz alevlenme binlerce adlanma azarlamak doğaç yüzü pek varyak halk özgürlük kanunu ideolog edebi örnekler, atatürkün çoçukluk anıları ampermetre nedir kervansaray ermeni dosyası mutlak deger işletme bütçeleri sorun çözme ve karar verme k.d.v. hesaplaması plastik işleme ürün güvenliği arayı açmak kauçuk önemsenme çoklu kullanıcı radyo frekans fabl örnekleri radyasyonun etkileri kütle nedir plastic film merak zıbıdı atolye stajı hava taşıtları a c genaratörler 1. dünya savaşında cepheler slavlaşma ödeme pil tarihi Döger canlılar arası beslenme ilişkisi autocad komutlar alenilik ilkesi hafta arası basıncını etkileyen faktörler ısıtılmak bor maden şüphe etmek toleranslı aitler bazlar tuzlar bilgisayar donanım stajı ünvan eğitim kompleksi test yıldırımsavar ticari işletme mudi gelir tablosu destan özellikleri iş gücü istatistikleri felsefede ben yaz stajı raporu dışlaştırma acrobat mütevazi klüpler atıkların geri dönüştürülmesi microsoft excell mod önlük acilen tahakkuk esmer şeker 1957-1960 dönemi çizgilerin dili beşer karagöz ile hacivat gezi yazısı özet sülümen solidworks dizim dizim akdeniz hayvanları bileşik faiz hesaplama formülü pırasa üreme sistemindeki hormonlar gündüzlü cep telefonları bağrı yanık ömer zabıt


ÇATI BAHÇESİNDE SU İZOLASONU VE DRENAJI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 110481 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SU İZOLASYONU

İzolasyon ve korunması,çatı bahçesinin tasarımında önemli bir konudur. Çatı bahçeleri tasarımında önemli olan bir diğer konu da su geçirimsizliğinin sağlanmasıdır.

Bir çatı kesiti alındığında, binanın yapısal iskeleti ve temelindeki beton levhalar görülür. Yüzeydeki beton katmanı yüzey drenajını sağlar. Su izolasyon maddesi hangi değişik madde ve metotlardan olursa olsun uzun ömürlü geçirimsiz tabaka üzerine konulmalıdır.Bu aşamada,mimarların yapacakları kalite kontrol ve testler binanın,çatının ve terasın bütünlüğünü sağlamak için önemlidir.

Çatı bahçeleri özel olarak suya karşı yalıtımı sağlamak için geliştirilmiş tek kat olarak serilen bir yalıtım örtüsü yada çatı sistemiyle birlikte düşünülen ve üç ya da daha fazla tabakadan oluşan bir yalıtım katmanı içermelidir.önceki yıllarda yapılan çatı bahçesi uygulamalarının çoğunda yalıtım mastik asfaltla sağlanmış, sonraki yıllarda polyester taşıyıcılı bitümmen levhalar ve SBS ile takviye edilmiş tabakalar daha sık uygulanan yöntemler olmuştur.1990lı yılların başında PVC ve EPDM ürünler geliştirilmiştir.Köklere karşı koruma üst kısma ince bir tabakanın yerleştirilmesi (genellikle bakır) yoluyla ya da örtü içine bazı kimyasallar eklenerek sağlanmıştır.Su izolasyon tabakasını desteklemek amacıyla drenajı sağlamak için en az % 1,5 lik bir eğimin oluşturulması gerekmektedir.

Genelde tüm çatılarda uygulanması gereken su yalıtım tabakası, gerek uygulama gerekse malzeme seçimi bakımından çok önemlidir.Bu nedenle güçlü bir malzeme ile kalıcı bir yalıtım sağlanmalıdır.Bu amaçla kullanılabilecek malzemeler, katı yalıtımlar adı altımda toplanan su geçirmez sıva , şap ve harcın yanı sıra metal yalıtımlar, asfalt,bitümlü yapıştırma yalıtımlar ve plastik malzeme ile yapılmış yalıtımlar olarak sıralanabilir.

Seçilen su izolasyon örtüsünün özelliklerime bağlı olarak (organik,sentetik..)köklerin su izolasyon tabakası içine işlemesini engellemek amacıyla bir kök bariyeri gerekebilir.örneğin asfalt içinde buluna bitümen organik bir malzemedir ve kökler doğal olarak besin maddelerini almak amacıyla bu malzemenin içerisine girebilir.genel olarak çatı bahçelerinde uygulanan yöntem su izolasyon örtüsünün üzerinde koruyucu beton tabakasının oluşturulmasıdır.

Bazı araştırmacılar sıvı olarak uygulanan izolasyon örtüsünün daha üst düzey bir izolasyon sağladığını ve bakımının daha kolay olduğunu belirtmektedirler.Ancak sıvı olarak uygulanması nedeniyle bu malzemenin mevcut çatı örtüsü uzaklaştırıldıktan sonra doğrudan çatı donanımı üzerine tesis edilmesi gerekmektedir.Üretici firmalar mevcut çatı örtüsünün uzaklaştırılmasını önermekle birlikte bazı özel önlemler alınmak koşuluyla levha halinde serilen izolasyon malzemeleri mevcut çatı üzerine serilebilmektedir.Levha halinde serilen su izolasyon malzemelerinin tamiri oldukça zordur.Su izolasyon örtüsünün doğru ve titiz bir şekilde serilmesi çatı...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.