abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürkün hak ve hürriyet mutajen dünyada petrol türk milliyetçiliği ve jeopolitik ırmak kroma bimetal dilencilik ilikli girişken hava kirliliği nedenleri iş düşmek bakınmak akademisyen çabukluk çalışmaları curriculum 445 dağın öteki yüzü kontenjan 1. sınıf yaz tatili ödevi sql soruları özdekçi 0242 baskı mürekkepleri onursuzluk vergi ile ilgili suçlu ermeni dosyası fideizm satış ruhsatı ferişte nişan töreni konuşma avrupa da tarım isim seyahat özgürlüğü işletme staj raporu taç kurşun rafine haram kamufle suçiçeği 1 murat dünyanın şekli ile ilgili eski görüşler elektrik arkı ile kesme kimyasal reaksiyonlar ve enerji ritim nedir peynirleşme kimya öys soruları bilgisayar ve yazılım assembler renkli 1.murat dışarısı ters trigonometrik fonksiyonlar türkçenin kullanıldığı ülkeler çello pascal üçgeni tc no bulma kadayıf niceleyici roman özeti proje ve performans ödevi ile cocuk gelişimi toprak yonetimi döküm kaplamalar sardun defne eski uygarlıkların kullandığı sayılar 12 mart sarkma arkası pek ihdas delegelik anoloji beslenme bozuklukları ayak tutmak düzey belirleme sınavları tahrik Azerî borçlanma çeşitleri kahretme isimler(ad) konusu biyolojik saat açık ekonomi gsmh artışı abuli akyuvarların görevleri ezan saati simulink alabalık epitelyum karışımları ayırma yöntemleri aile ile ilgili kompozisyon altin isik son 2o yıl iş güç enerji ticarethane aseptik okul deneyimi 2 staj raporu gayret


BABİLDE ÖLÜM İSTANBULDA AŞK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 111229 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Babilde Ölüm İstanbulda Aşk

BABİL CEMİYETİ NEDİR?

Babil Cemiyeti yedi rahipten oluşuyordu ve kurdukları BUAM(Babil Uzay Araştırma Merkezi) bilim ve uzayla ilgili araştırmalarını sürdürmek içindi. Fakat zamanın kralı Nippin bilimin, evrenin gerçekleri onu ürkütüyordu. Babil Cemiyeti üyeleri bulgularını şifreleyip fırında pişirerek korudukları bilgileri İştar Tapınağı’na gizlemeye karar verdikleri zaman içlerinden birisi onları krala kendi menfaati için ele verir ve kral Nippin Babil Cemiyetinin üyelerini kendisine daha fazla tehlike oluşturmamaları için öldürtür. Cemiyetin yedi üyesinden biri olan Arşiya Akeldan o gece hasta annesini ziyaret etmek için şehir dışında olduğundan kurtulmayı başarır. Olan olayları kölesinden kısa zamanda öğrenen Arşiya Akeldan bir hafta gizlenerek plan yapar amacı BUAM’ın onca emek ve keşif sonucu bulunan gerçeklerini kurtarmak bir sonraki nesillere kalmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda Akeldan BUAM’ın bütün hazinesi, araştırmaların sonuçları, yıldızların ve gezegenlerin yerleriyle uzay keşiflerinin çizimlerini gösteren tabletleri kendisiyle birlikte İştar Tapınağı’nın mahzenine gelecek kuşakların bulması için kilitler.
Kendini kilitlemeden önce son olarak Akeldan, İştar Tapınağı’na girmek için kodlanılması gereken şifreyi Siruş Başlıklı hançerin üzerine işlemiş ancak konuyu bilenlerin anlayabileceği bir biçimde ayarlamıştır ve bu hançeri, bilimsel zekaya sahip ilim adamlarının eline geçmesi dileğiyle kölesine vermiştir. Arşiya Akeldan’ın kölesi efendisine sadık kalmış, o öldükten sonra da kendini efendisinin çizdiği yola adamış ve yeniden yedi kişilik bir Babil Cemiyeti oluşturmuştur. Babil Cemiyetinin bazı şartları şunlardır:
• Cemiyetin sırrını bilen kişiler hiçbir çağda yedi kişiden fazla olmayacaktır.
• Her ne olursa olsun cemiyete üye yedi kişiden sadece Marduk hançere sahip olacak fakat onu açma veya başkasına gösterme yetkisine sahip olmayacaktı.
• Cemiyet inancına göre hançeri tek başına açan ve şeridi kabzaya saran kişi hemen oracıkta tanrıların lanetine uğrayacak ağzında köpükler çıkarak köpek gibi can verecekti.
• Üstat Marduk her yıl dolunayın yedinci doğuşunda yedi güvercin ile üyelerine iyi dileklerini ileten bir mesaj gönderecekti aynı zamanda bu sayede üyelerin hayat çizgilerini kontrol edebilecek ölen birisi olup olmadığını öğrenecek ve eğer varsa onun yerini alan üyeden haberdar olacaktı.
• Babil Cemiyeti gizlilik içerisinde yedi yılda bir toplanacaktı.
• Bilimsellik açısından dünyanın geldiği noktayı değerlendirip, Keldani araştırmacıların sırlarını açıklayıp açıklamamak konusunda tartışacaklardı.

“Hiçbir çağda BC üyesi yedi akıllı adamdan çok olmadı, olmasına da gerek yoktu.Dünya yedi kişi için küçük bile sayılırdı.”
Babil cemiyeti başlarda sadece BUAM’ın sırlarını korumak veya Akeldan’ın sakladığı sırları bulmak gibi masum amaçlara hizmet ederken yıllar geçtikçe ve üyeler değiştik...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.