abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders öss sınavı seymen ringa güleç 11 nisan işi Allaha kalmak roman 2 sayfa ingilizce atatürk zımparalamak popülerlik metabolizma hastalıkları otlatmak alarga karaci elektro motor yapımı jet uçağı kabin 1789 dan sonra osmanlı tarihi hastane yapıları çökel asit bulunan besinler arch kuzey-doğu türkcesi panel nedir yıldırım aşkı dört kardeştiler kitap özeti gres pompası adı neden sakarya apreci bir karar dekorasyon bilgisayarın tarihsel gelişimi un ufak olmak evrensel insan hakları bildirgesinin özellikleri atatürkün istanbula gelişi görgücülük kirlilik miyavlama anket soruları dev aynası yapı statiği selim sırrı tarcan seramik malzeme bilimi ile ilgili atasözleri manyetik ayırma maske nedir soğuk ısırması ağız tadı nakit lala mustafa paşa john locke çanakkale savaşları kitapları planlama yöntemleri yoksuz fen etkinlikleri ...-a, ...-ya getirmek hidroklorikasit postacı gezdirmek türklerin tarihi kitap özeti kulometri walt disney amfizem elektro dağılımı gırnata dost resmi mektub adese sakin mak. müh. staj rahvan bilâr ampul ve tarihi palandöken osmanlıda teknoloji dokuzlu score board paltosuz panel oluşturma istanbul kültür dünya ve kara canlılar arasındaki besin ilişkisi küre akadlar resim anoloji yemek uygarlıklar aylar atatürk anlatan bir sarkı sak yatmak susturulma çok partili döneme geçiş denemeleri tasfiye işlemleri biyoloji proje germanyum eşey üreme hücreleri venedik taciri tubitak nedir omurgalı hayvanların grupları akraba nedir


BABİLDE ÖLÜM İSTANBULDA AŞK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 111229 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Babilde Ölüm İstanbulda Aşk

BABİL CEMİYETİ NEDİR?

Babil Cemiyeti yedi rahipten oluşuyordu ve kurdukları BUAM(Babil Uzay Araştırma Merkezi) bilim ve uzayla ilgili araştırmalarını sürdürmek içindi. Fakat zamanın kralı Nippin bilimin, evrenin gerçekleri onu ürkütüyordu. Babil Cemiyeti üyeleri bulgularını şifreleyip fırında pişirerek korudukları bilgileri İştar Tapınağı’na gizlemeye karar verdikleri zaman içlerinden birisi onları krala kendi menfaati için ele verir ve kral Nippin Babil Cemiyetinin üyelerini kendisine daha fazla tehlike oluşturmamaları için öldürtür. Cemiyetin yedi üyesinden biri olan Arşiya Akeldan o gece hasta annesini ziyaret etmek için şehir dışında olduğundan kurtulmayı başarır. Olan olayları kölesinden kısa zamanda öğrenen Arşiya Akeldan bir hafta gizlenerek plan yapar amacı BUAM’ın onca emek ve keşif sonucu bulunan gerçeklerini kurtarmak bir sonraki nesillere kalmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda Akeldan BUAM’ın bütün hazinesi, araştırmaların sonuçları, yıldızların ve gezegenlerin yerleriyle uzay keşiflerinin çizimlerini gösteren tabletleri kendisiyle birlikte İştar Tapınağı’nın mahzenine gelecek kuşakların bulması için kilitler.
Kendini kilitlemeden önce son olarak Akeldan, İştar Tapınağı’na girmek için kodlanılması gereken şifreyi Siruş Başlıklı hançerin üzerine işlemiş ancak konuyu bilenlerin anlayabileceği bir biçimde ayarlamıştır ve bu hançeri, bilimsel zekaya sahip ilim adamlarının eline geçmesi dileğiyle kölesine vermiştir. Arşiya Akeldan’ın kölesi efendisine sadık kalmış, o öldükten sonra da kendini efendisinin çizdiği yola adamış ve yeniden yedi kişilik bir Babil Cemiyeti oluşturmuştur. Babil Cemiyetinin bazı şartları şunlardır:
• Cemiyetin sırrını bilen kişiler hiçbir çağda yedi kişiden fazla olmayacaktır.
• Her ne olursa olsun cemiyete üye yedi kişiden sadece Marduk hançere sahip olacak fakat onu açma veya başkasına gösterme yetkisine sahip olmayacaktı.
• Cemiyet inancına göre hançeri tek başına açan ve şeridi kabzaya saran kişi hemen oracıkta tanrıların lanetine uğrayacak ağzında köpükler çıkarak köpek gibi can verecekti.
• Üstat Marduk her yıl dolunayın yedinci doğuşunda yedi güvercin ile üyelerine iyi dileklerini ileten bir mesaj gönderecekti aynı zamanda bu sayede üyelerin hayat çizgilerini kontrol edebilecek ölen birisi olup olmadığını öğrenecek ve eğer varsa onun yerini alan üyeden haberdar olacaktı.
• Babil Cemiyeti gizlilik içerisinde yedi yılda bir toplanacaktı.
• Bilimsellik açısından dünyanın geldiği noktayı değerlendirip, Keldani araştırmacıların sırlarını açıklayıp açıklamamak konusunda tartışacaklardı.

“Hiçbir çağda BC üyesi yedi akıllı adamdan çok olmadı, olmasına da gerek yoktu.Dünya yedi kişi için küçük bile sayılırdı.”
Babil cemiyeti başlarda sadece BUAM’ın sırlarını korumak veya Akeldan’ın sakladığı sırları bulmak gibi masum amaçlara hizmet ederken yıllar geçtikçe ve üyeler değiştik...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.