abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders devleştirme 2004-2005 türkçe günlük ders planları 50 örnek fonksiyon penguenler şikeste tağşiş iyon değiştirici reçineler döğüş azız palaz alamana ağı sulamak ateş kesmek erzurum staj rapor örnek bakır sülfat kir tutmak bilgisayar staj defter neptünyum ivazsız çalışkanlık hikaye karalı müsadere 7 mayıs 1927 ahmet altan tarihi eserin tanımı asabî yardımcı kontaktör kuranın indirilişi günlüğün tarihi öss 2006 sınavı zararı yok trigonometri çıkmış sorular durultma ve aşamaları keçeleşme devlet teorisi abaküs gecikmek matematik limit konusu teşhis daha bilimle edebiyat ilişkisi türkiyedeki sosyal örgütler bilgi işlem staj defteri powerpaint soğuk presleme çakşır kınanma getirilmek invitation card gözetim paslanma nedir ithal ettiğimiz ürünler aptal aptal kile toprak nasıl olusur ilköğretim programları geliştirilmesi eklem hastalıkları akış ölçme hcı dıştan ayırım hizli kosan mantık devreleri sait faik semaver iletişim çatışmaları ve empati kalite güvencesi yaşasın ha şöyle tığ gibi göz koymak otomobilin bulunusu pragmacılık ne iyi! ayrımlı değerlenmek hikâye yüklem özlük hakkı sigara ve alkolün zararları mekadonya eko sistemi bilimadamları 3. tercihler iran islam devrimi ayakçı günü birlik edebiyat sosyolojisi özkaynaklar radyasyon onkolojisi çağdaş türk resim sanatı 1915 charles dickens bakır kaynak sömürmek tarifname sıralı Hindu ferhat eğdirme


ADSL SİSTEMN HAKKINDA GÜNCEL BİLGİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 111499 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ADSL ile ilgili sıkça sorulan sorular
PSTN MODEMLERİNDE KULLANILAN HIZLA ADSL HIZI ARASINDA FARK VAR MIDIR?
Modemler aracılığıyla, önce 2.4, 9.6 ardından 14.4 ve 28.8 derken 33.6 ve bugünlerde 56 Kbps hızla internet e erişebiliyoruz. ADSL ile bilgisayarınızın veri transfer etme hızı modemlere göre 10 kat artıyor.
PSTN MODEMLERİNDE KULLANILAN HIZLA ADSL HIZI ARASINDA FARK VAR MIDIR?
Modemler aracılığıyla, önce 2.4, 9.6 ardından 14.4 ve 28.8 derken 33.6 ve bugünlerde 56 Kbps hızla internet e erişebiliyoruz. ADSL ile bilgisayarınızın veri transfer etme hızı modemlere göre 10 kat artıyor.
ADSL PAZARI NEDİR?
ADSL genel olarak iki tip uygulamaya olanak sağlar. İnteraktif video ve yüksek hızda data iletimi, isteğe bağlı film, video oyunları ve video katalogları olmak üzere data iletimi, internet erişimi, uzaktan kumandalı LAN erişimi ve özel şebeke erişimleri gibi alanlarda pazar imkanı sağlar.
ADSL UYGULAMALARI NELERDİR?
1. İSTEDİĞİNİZ AN VİDEO HİZMETİ
Bir video programına istediğiniz anda online olarak erişme ve izleme imkanı sağlar. Bütün bunlar evinizde bulunan telefon hattı üzerinden yapılır ve aynı zamanda da videonuzu izlerken telefonunuz ile konuşabilirsiniz.
2. VİDEO KONFERANS
Yüzyüze yapacağınız her türlü konuşmayı ADSL in video konferans özelliği ile yapmanız mümkündür.
Eğitim, toplantı, tartışma vb. organizasyonlarda, çok uzak mesafede bulunan insanlarla yüzyüze konuşuyormuş gibi çok kaliteli video konferans ortamı sağlamaktadır.
3. TELE İŞ (TELECOMMUTING)
Tele iş, iş yerinde çalışan birinin işte yaptığı işi işe gelmeden evinde oluşturacağı küçük bir ofiste yapma imkanı verir. LAN lar ( Local Area Network ) ile bir abone çalıştığı iş yerinin sistemlerine ( server ) girerek eve gelmeden kendi işini yürütebilme imkanını sağlar, faksını çekebilir, e-mailini alıp gönderebilir.


,4. TELE TIP
• ADSL kullanarak Tele Tıp alanında Server Database de tutulan bilgiler Web Browser ile aktif hale getirilir. Bu Database de hastaya ait bilgiler, teşhis bilgileri, reçete bilgileri ve grafiksel data bilgileri tutulur.
• Doktor hastanede ya da kendi ofisinde ya da herhangi bir yerden hastaya ait bilgilere yukarıda bahsedilen Database e anında ulaşır.
• Anında ameliyat canlı olarak izlenir.
5. TELE EĞİTİM ( TELE LEARNING )
Çocuklar ve yetişkenler için interaktif bir eğitim imkanı sağlar. ADSL sayesinde yüksek hızlı internet bütün okullarda öğrencilere uzaktan tele eğitim imkanı sağlar.
6. İNTERAKTİF ŞEBEKE OYUNLARI ( Interactive Network Games )
Bu uygulama çok kişi ile ve interaktif olarak oynanan bilgisayar oyunlarını oynama imkanı sağlar. Bu sistem CD-ROM veya Hard Disk sürücü vasıtasıyla başlatılır. Oyunların animasyonu ve video oyunları 2 Mb den 2 GB e kadar bir bant genişliğini kapsar.


7. TV VE SES YAYINLARI ( BROADCAST AUDIO & TV )
IP temelli şebekelere, yüksek hızlı ADSL ile erişim sağlanarak canlı o...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.