abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kemikler şemse barometre çeşitleri çarşamba çayı karekoklu ifadeler as as lazer ışını itki tüketici tercihleri fer alışma durum eki nizamî çürük asitlerin besinler üzerine etkisi imtizaç erkân İskitler itişmek çuvaldız işini bitirmek x ışını pisko teknik tıraş tası banka müfettiş evcil bilimsel okur yazarlık takılma dinimizin sakınmamızı istediği kötü davranışlar araba ile ilgili söyleşi anlaşılma özeleştiri vargı münteşir ökkeş yazılı kaya öğle vakti kayırma beyin resim federal dreyfus olayı asit ,baz ve tuzlar ayırma yöntemleri öss problemler matematik soruları atatürkün edebiyat ile ilgili düşünceleri şantiye bilgisayar tasarım gerekçe atlas okyanusu süzgün göz sendikalist hap etmek kavurma onulma karyağdı ay balığı seri ve paralel nedir yumurta ile çoğalan hayvanlar aslı nesli komiser yardımcılığı örüntü doktoralı mektubun özellikleri avans ayarı tüttürme tekerleğin tarihi gelişimi jet motoru kullanımı gelecekçi erime emekli küf mantarları metrekare hesabı akça yel tarihin kaynakları piyes yazma bürolarda otomasyon gizem dinç istatistik ihtimal gelir eşitsizliği ışık teorileri akarsuların insan yaşamındaki etkisi 1975 cinsel omurgalı ve omurgasız hayvanların özellikleri duacı iç ve dış tehtid konbinasyon temel bilimler müvekkil tam gün izomerik dönüşüm söylev nedir akarsu çeşitleri ibda akışmazlık ticari piller antalya bölgesi sultanlık açık rejim ara seçim


EĞİTİMDE PLANLAMA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 112944 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1.ÖĞRETİM PLANLARI

ÖĞRETİM PLANI
…., bir öğretim periyodu içerisinde belli bir öğrenci grubuna yapılan öğretim uygulamasında nelerin, hangi sıra ile nasıl ve ne zaman yapılacağını gösteren plandır. Bir başka deyişle öğretim terimi olarak plan, belirli eğitim amaçlarına ve program hedeflerine ulaşmak için öğretim etkinliklerinden hangilerinin seçileceğini, bunların öğrencilere niçin ve nasıl yaptırılacağını, ne gibi yardımcı ve tamamlayıcı kaynak ve araçlarının kullanılacağını, elde edilen başarının nasıl değerlendirileceğini önceden tasarlayıp kâğıt üzerinde saptamaktır.

PLAN
….. bir problem yada bir konu üzerinde öğrencilerin bireysel veya gruplar halinde bilgi beceri alışkanlık ve değerler kazanmalarını sağlamak amacıyla yerine göre öğrencilerin de katılmasıyla öğretmen tarafından hazırlanan bir çalışma kılavuzudur.

PLAN ÇEŞİTLERİ:
A) Yıllık plan
B) Ünite planı
C) Günlük plan
i. Ders planı
ii. Gezi-gözlem planı
iii. Deney planıYıllık planlar, ünite planları için, ünite planları da günlük planlar için bir kaynak ve kılavuz niteliği taşır. Yıllık planlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen eğitim programları ışığında bir dersin zümre öğretmenleri tarafından ortak bir şekilde hazırlanır. Öğretim döneminin başında bu işin gerçekleştirilmesi gerekir. Ünite planları yıllık planlar dikkate alınarak hazırlanır. Bir yada birkaç haftayı kapsayabilir. Üçüncü plan ise günlük plandır. Tamamıyla yıllık ve ünite planlarının daha ayrıntılı dökümüdür. Bir yada birkaç saatlik olabilirler.
PLAN YAPMANIN GEREKLİLİĞİ:
• Planlı ve programlı yapılan bir eğitim-öğretim hem verimli çalışmayı, hem de hedefe en kısa yoldan ulaşmayı sağlar.
• Planlı çalışma başarılı olmanın ön şartlarındandır. Her planda hedef ve hedef davranışlar ana değişkendir. Eğitim ortamlarında yardımcı bir disiplin, canlı ve zevkli bir sınıf içi atmosferi, gereksiz eğitim etkinliklerinden uzak bir öğretim sağlamak için önemlidir.
• Planlı çalışma sonucu yapılan değerlendirme, çalışma sonucu hakkında bilgi vermek olduğu için gerekli yerlerde düzeltme ve tamamlama yapılacağından başarıya ulaşma kaçınılmaz sonuç olacaktır.

ÖĞRETİM ETKİNLİKLERİNDE PLANLI ÇALIŞMANIN FAYDALARI
• Öğretmene yol gösterme amacı güder
• Öğretmenin, eğitim-öğretimde neyi(konu), niçin(hedef) ve nasıl(strateji-yöntem ve teknik) işleyeceğini düşünmesini ve bu konuda hazırlık yapmasını öğrenme-öğretme sürecinde verimi arttırır.
• Herhangi bir öğretim dönemi içerisinde çok çeşitli bilgi, beceri ve tutumlar öğrencilere kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bu kadar fazla ve karmaşık öğrenme biriminin ve uyarıcının sistemli bir şekilde öğrencilere kazandırılması ancak bir plan dâhilinde olabilir.
• Dersin hedef davranışlarının hangi sıra ile, ne zaman ve nasıl gerçekleştirileceği ayrıca, bunların programların süresi içinde nasıl tamamlanabileceği konusun...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.