abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders voleybol oyun kuralları matematikte kare kim buldu x ışını mimar sinan eserleri traffic calming okullarin fiziksel ozellikleri da vinci şifresi ruhlu kumanda sistemleri etraflıca bütçe rehberi yargı çevresi bilişim teknolojileri ve insan kaynakları yönetimi kahraman fener osmanlı devletinde bilim milli gelir hesaplama murt peçe mum direk canan tan türk ninnileri paletli türkçedeki yabancı kelimeler ceza reisi lise 1 matematik mikrobilgisayarlar ön oluş su içinde benimsetmek yenileme insan sevgisi atasözü buket uzuner gelibolu okul kütüphanesi nasıl çalışır kaynata köprülü kren dikey geçiş temlik hangi batı mumyalanma les deneme hâdis atipik pisikoz türk ordusu beyin 1970 krizi yat kaptanı bana sırtını dönme kavramlar arasındaki ilişkiler imf çoğalış osmanlı çöküş yağı arazi açma bahçecilik saptırma büyüklere saygı haçlı dekatlon yer yuvarı ekvator nedir yarı küre civcivli 6. sınıf seviye tespit don asmolen kenarortay teoremleri etkili okumayı engelleyen etkenler ingilizce münazara konuları seyahat işletme akvaryum balıkları atom molekülleri sincan uygur uzay bagımsız degısken manzum ve mensur nedir kadrosuz adaptasyo okul kuralları teknik tekstil ölümlülük bilgisayarın yararları pastörizasyon kampana hay iş lisansüstü mudarebe anna ön oda bıtkılerde cinsel ayrımcılık markov surec münasebat yüklü parçacıkların elektrik alanda hareketi kuranın iç düzeni ön yargı haydut gibi aksak rekabet staj sekreter nezahet


AMİGRA DERGİSİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 114640 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1)Öncelikle AMİGRA’nın ilk kuruluş sürecinden başlayalım isterseniz. Nasıl doğdu amigra?
Dergi fikri ilk çıktığı zaman çoğu kişi her zaman çıkan üniversite bültenlerinin ötesine geçemeyeceğimizi, geçsek bile 1 veya 2 sayı çıkarta bileceğimizi söyleyenler çoğunluktaydı. Ancak bir birine güvenen ve kararlılıkları son derece yerinde olan 15-20 arkadaşın gerçekleştirdiği 2 toplantının sonucunda amigra doğdu. Derginin ismini belirleyeceğimiz final toplantısının denk geldiği tarih o dönem derginin ismi konusunda da bize ilham kaynağı oldu. Dergi çalışmaları 8 mart dünya emekçi kadınlar gününe denk gelmesinden dolayı Sümerce de kadın özgürlüğü(anaya dönüş, özgürlük) anlamına gelen AMİGRA 7-8 isim önerisi arasında seçildi.

2) AMİGRA’nın en belirgin yayın politikası nedir?
Dergimizde bir çok dilde(lazca,Ermenice,Kürtçe-zazaki, kurmanci- Arapça) yazılar yayınlanmaktadır. Öğrenci yazıları ile düşüncelerini özgürce kendi kimlikleriyle ve ana dilleriyle daha çok anlamlı kılan arkadaşlar,gökkuşağı misali en güzel ve en parlak renkleriyle birlikte katılıyorlar.”renklerinizle AMİGRA” içeriğindeki açık anlatımız kapaktaki gizli şifresidir. Tüm ana fikir isminde gizlidir.
3)- Kocaeli üniversite öğrencilerinin çıkardığı bir dergi fakat Türkiye’nin değişik Üniversitelerinde öğrencilerinde yazdığı bir dergi bunu biraz açabilir misiniz?
Dergi çıkartmaya kara verdiğimizde elimizde hiçbir finansman; yardım edebilecek kurumlar, reklamlar, sponsor vs. gibi kaynaklar bulunmuyordu. İlk sayımız bin adet basıldı kısa bir sürede dağıtıldı ve diğer üniversitelerden talep olduğu için birinci sayının ikinci baskısı (bin adet) yapıldı. Bu ilgiyi ilk sayıda beklemiyorduk bu ilginin sebebi Türkiye genelindeki üniversitelerde o dönemde bazı dergilerin (tigris, kibele, tamara,Kızılırmak,herdem…gibi) çıkmaması olarak düşünüyoruz. Türkiyenin hangi üniversitesine giderseniz bir dergi fikri, hayali ile karşılaşırsınız ama biz AMİGRA’yı çıkartırken heves veya dergimiz olsun diye çıkartmadık. Amacımız kültür sanat edebiyat alanında büyük bir boşluğu doldurmaktı. Türkiye’nin bir çok üniversitesine ulaşarak edebiyat köprüsü oluşturduk. Çıkardığımız üç sayı süresince gelişen diğer olumlu bir olayda “AMİGRA” nın öğrenci çevresi dışında da okur kitlesi kazanması olmuştur. İstanbul, Sakarya da dergi bürosu açma girişiminin başlatılması yine İstanbul ve Kocaeli de kültür merkezleri, kitapevleri, müzik marketler ve bazı bayilerde satılması gelişen olaylardandır. Yavaş yavaş üniversitelerdeki öğrenci arkadaşlarımızla dağıtım ağımızı oluşturduk. Yolladığımız bölgelerde “AMİGRA”nın mail sayfasına eleştiriler, öneriler, katılımcı olma isteklerini belirten mailler geliyor.
Derginin böyle hızlı bir şekilde gelişmesinin altında sanıldığı gibi (birçok kişi “arkanızda kim var”, diye sorular soruyorlar) finansman bir güç, teknik rahatlıklar bulunmamaktadır. Amigra dergisinin mizanpajını reda...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.