abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders soluk kameralar hava perdesi 1839 tanzimat fermanı titizlenme peltier hat çekmek posta koymak (veya atmak) komik holmiyum Eski Çağ oksitlenme hece yutumu uzaktan kumanda devre şemaları kapuçin evlik ansızın taze ataturkun hizmetleri orjinden geçmeyen doğrular ut açıcı siyasal bilimler gebe kalmak yol yorgunu çağdaş iç ağa piramidin özellikleri alanı ve hacmi poligam sınıflandırmak 511 kaydettirme muhakemetül lugateyn proje ödevi elktrik elektronik haberleşme notları istanbul fethinin sonuçları haremlik carotis özelleştirme makale polis meslek yüksek okulu sözler hız kontrol elektrik iletim şekilleri testere tezgahı dağ eteği psikodinamik kuramlar kamu ihale kanunu tatlı söz bence açık yara enerji depolama sistemleri canlilarda üreme buyume ve gelisme mevzilenme haczetmek dogadaki askeri lise konu analizi kıdemli uzaktan kumanda 19. yüzyılda osmanlı devleti ring iplik team otacı asya hun devletinde kültür ve medeniyet dünyanın yıllık hareketleri akabinde girişik the colossus of rhodes 29 ekim ile ilgili resimleri varsağı müphemiyet ...ikinci plâna düşmek her nedense kaç çeşit ekosistem vardır donma ilkyardım sıcak sular kaynak dersleri popülarite dünyadaki gümrükler oscar wilde roman kavaklık bireyin gelişimi 29 ekim anlatım otopark ruf iletiliş fuzulî moloz taş para basmak tekstil boyaları nüksetme rapor yazma teknolojinin yaraları bilgisayarın genel yapısının incelenmesi sıvıların içinde bulundukları kabın taban ve yan yüzeylerine uyguladığı kuvveti açıkla çekme deneyi akarsu üzerindeki barajlar atatürk ölçme birimleri en fazla centilmenlik kupası alan takım ilkçağ


REKLAM ARAŞTIRMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 115636 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Reklam Araştırması


Çok büyük olanaklar- milyonlarca tiraj- küçük bir değirmenin milini çevirmek için kullanılırken, başkaları aynı gücü katlanmış etki elde etmek için kullanmaktadır. Claude Hopkins Reklamcılık Yaşantım ve Bilimsel Reklamcılık kitabında reklamların görevini bu şekilde özetler. Ve burada bahsedilen katlanmış etkiyi elde edebilmek için çok büyük rakamlar harcamaya gerek yoktur. Yaratıcı bir çalışma, iyi bir planlama ve gerekli araştırmalar yapılarak hazırlanmış reklam kampanyası bahsedilen katlanmış etkiyi elde edebilir.

Reklam kampanyasının nasıl olması gerektiğini ne kadar etkili olabileceğini, satın alma davranışlarını etkileyip etkilemediğini oldukça az bir maliyetle öğrenebiliriz. Bu da reklam araştırmasıyla mümkün olmaktadır.

Reklam ürün ve hizmet satışlarının arttırılması için kullanılan pahalı ve oldukça güçlü bir araçtır. Bu yüzden işletmeler için reklam önemli bir konudur. Reklam işlerini planlamak, yapılan reklamın amacına ulaşılabilirliliğini bilmek, muhtemel alıcıları ne ölçüde etkilediğini ölçmek isterler. Bunun içinde reklam araştırmasından yararlanırlar.

Reklamverenlerin yatırımlarını olabildiğince arttırmaları için reklamın doğru, etkili ve verimli bir şekilde çalıştığından emin olmaları gerekir.² Bunu da reklamla ilgili çeşitli araştırmalar yaparak, elde ettikleri verileri sağlıklı bir şekilde değerlendirerek mümkün olur.

Reklam araştırmalarını marka açısından çok iyi bir yönlendirme olmasına rağmen bazı reklam verenler araştırmalara güvenmemekte, yapılan araştırmaları uygun bulmamaktadırlar. Özellikle Türkiye’de reklam araştırmalarına duyulan güvensizlik daha fazladır. Ülkemizde kesin araştırma verileri yerine iç güdülere, hislere ve tecrübeye güvenlmektedir. Elbetteki tecrübe, deneyim, gereklidir fakat bunlar araştırma yapılaması gerçeğinin göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca ekonominin çalkantılı dönemlerinde reklam araştırması bütçesi ilk kesilen bütçe olur. Reklam araştırmasına yönelik bu tutumların fazla olması çoğu reklam kampanyasının ya başarısızlığa uğramasına neden olur ya da maliyetlerin kat kat artmasına.
Ayrıca reklam araştırmasıyla ilgili bir diğer önemli nokta ise yapılan bu araştırma sonuçlarını değerlendirebilecek kadar donanımlı, bilgili kişilerin sayısının azlığıdır. Araştırma sonuçları doğru değerlendirilip, yorumlanmadığı sürece pek bir etki elde etmeyecektir.

Daha iyi ve bilgilendirici karalar almayı sağlayan, karar mekanizmaları için bir çerçeve vazifesi görüp, alınan kararlar ile önceden yapılmış varsayımların sonuçlarını karşılaştırmak için bir baz oluşturmakta, ve bunun sonucunda gelecekte daha iyi kararların alınmasına ortam hazırlayan araştırmaya çok fazla bir bütçe ayırmaya gerek yoktur.¹ araştırmaya ayrılacak pay pazara, sektöre ve reklamverene göre değişecektir. Fakat genele göre değerlendirirsek en makul rakamın reklam bütçesinin % 10’unu ayırmak oldu...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.