abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders su koyuvermek kadın tarihi matematik test matematikte hacim cisim devlete karşı görevlerimiz yatak liman gülgiller dam altı püslü mermer kesme eylemsizlik kimya projeleri kagir kaplamalar ölüş tuman orhangazi sarmal yaylar albay solumak sanat usluplari konkordato saatın tanımı ekin biti gide gide kilitli diferansiyel çalısma tesviyecilik savunma işbirliği etli meyve atatürkün ölçülerde yaptığı yenilikler açıklayıcı anlatım nedir bunda bir iş var diyecek saz rengi arkaik taam kutsallaştırmak kireçli toprak çok gezen mi bilir çok okuyan mı iç anadolu halk oyunları litre nedir cep takvimi bilisizlik turistik harita gıcırtılı dinamik düzeltme dilsiz haritası diş yapısı pamuk gibi kalıpçı herz küfran atatürkün vatan sevgisi güçlülük ülke cumhuriyet kompozisyonu atık sular başı açık bushing sigara dumanındaki gazlar yarılma ak sülümen ,,ünlü haritacılar sinek sıklet arapça 29 ekim ile ilgili şiir ek fiil flori hafif sıklet deney acımasızlık karabalık değişim adaptasyon yaklaşımları fâni fraksiyon elektrod ağ nedir arkalık etkilenmek türkiyede bilimsel çalışmalar zayi etmek bilgisayar ağları aynaların kullanım alanı okutulma işletmecilik edib ahmed motosiklet tam gölge peneplen taksa ham maddesi toprak olan fabrika ahlak la ilgili özdeyişler öldüresiye simid taş pudra Te beş yıllık kalkınma planları cv kalıp basınç düsürme ve ölçüm ıstasyonları


KUR AN DA GEÇEN DİN VE İSLAMLA İLGİLİAYETLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 116413 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Bunu İbrahim de kendi oğullarına vasiyet etti , Ya’kub da :Oğullarım! Allah sizin için bu dini (islam’ı)seçti. O halde sadece Müslümanlar olarak ölünüz(dedi).

AÇIKLAMA: YOK
BAKARA SÜRESİ 132.AYET
Fitne tamamen yok edilinceye ve din (kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.
AÇIKLAMA:YOK
BAKARA SÜRESİ 193. AYET
Sana haram ayı, yani ondan savaşmayı soruyorlar. De ki: O ayda savaşmak büyük bir günahtır.(İnsanları) Allah yolundan çevirmek , Allah’ı inkar etmek , Mes-cid-i Haram’ın ziyaretin mani olmak ve halkını oradan çıkarmak ise Allah katında daha büyük günahtır. Fitne de adam öldürmekten daha büyük günahtır. Onlar eğer güçleri yeterse, sizi dininizden döndürünceye kadar size karşı savaşa devam ederler. Sizden kim, dininden döner ve kafir olarak ölürse , onların yaptıkları işler dünyada da ahirette de boşa gider. Onlar cehennemliktirler ve orada devamlı kalırlar.
AÇIKLAMA:” Fitne ” savaş ,anarşi; din ve vicdan hürriyetine karşı baskı demektir.
BAKARA SÜRESİ 217. AYET

Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tağutu reddedip Allah ‘a inanırsa , kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir.
AÇIKLAMA: Tağut, şeytan ve Allah’tan başka tapılan her şey demektir. İnsanın nefsi yani kötü arzuları şeytanın saptırmasına kanar. Onun için nefsine uymayan kimse kolay kolay günah işlemez. Aslında dinin koyduğu kaidelere uymamıza mani olan, içimizdeki kötü arzulardır. Bu arzuları eğitmek suretiyle insan kendini kötülüklerden koruyabilir. İslam insanları, din duygularını uyandırmak ve akıllarını doğru yönde işletmek suretiyle kendisine davet etmektedir. Kur’an’ın açıklamalarıyla doğru eğriden ayırt edilir hale gelmiştir. Bu irşadın ışığında İslam’a ilk adamı atmak, hür iradeleriyle insanlara aittir.
BAKARA SÜRESİ 256. AYET

Allah nezdinde hak din İslam’dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah’ın ayetlerini inkar edenler bilmelidirler ki Allah’ın hesabı çok çabuktur.
AÇIKLAMA: “ Din “ kelimesi , itaat ve ceza , millet ve şeriat manalarına gelir. Kur ‘an-ı Kerim’de din kelimesi değişik manalarda kullanılmıştır. Yukarıdaki ayette ise, kullar tarafından uyulması9 istenen ilahi kanunun kastedildiği anlaşılmaktadır. “İslam“ kelimesine de şu manalar verilmektedir: İtaat etmek ve bağlanmak, selamete kavuşmak, ibadette ihlaslı davranmak. Yukarıdaki ayette “İslam” dan , tek Allah inancına dayanan ve Hz. Muhammed (s.a.) in risaleti ile kemal noktasına ulaştırılmış bulunan ilahi düsturların bütünü kastedilmektedir.
AL-İ İMRAN SURESİ 19. AYET

Onların bu tutumları : Bize ateş, sadece sayılı günlerde dok...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.