abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ahlak sureleri haklarımız nelerdir felsefi estetik omer seyfettin ayın görüntüleri 10 sınıf modülleri hacivat karagöz oyunu oosfer türk kültürü fabrika önemi sıkı doku hidrolik devre 19yy tarıhı ingilizce aşk hikayesi kesirlerde toplama işlemi eğitim kitapları adım ulaşım araclarının günümüzdeki önemi kentleşme ve aile etkisi tesir etmek taban elektronik kristal nedir dilbilgisi çökek işletme bölümü stajları ışınlama Allah senden razı olsun muhtıra ortalama tahsil devşirmek örüm suare maddeyi tanıyalım vitamin communication q basic cümle ceşitleri agency theory karadeniz bölgesinin iklimi 775 sayılı madde tekel piyasası civciv icabet hiçten atatürk ve harf devrimi sinematek gaza nedir talimat sporla ilgili sözleri ihraz adsorpsiyon kambur lazer kesme fen teknoloji ödevleri telef olmak karteks nedir evliya gibi perdedar ağustos böceği ile karınca paleografi yaş 17 alpaks hz. fatma hayatı alyuvarların görevleri açıortay-kenarortay hareket ekonomisi 5. sınıf test çözme hazırlatma çinko klorür 29 ekim ile ilgili şiirler çankaya özeti tehirli yazılım staj dosyası reenkarnasyon yönetim stajı tayf konfeksiyon mağazası şansölye barışın yararları piştov teber konserve potur olupbitti olçum yatkın meridyen paralel dallanmak borç senedi nasıl proje ve performans atatürk iletişim kaynak nedir işletim yönetimi kimlik uv spektrofotometresi bilimsel araştırma nasıl yapılır taş bilimi empiricism


ALBERT EİNSTEİN (1879-1955)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 11651 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Albert Einstein (1879-1955) Tarihin en ilginç hırsızlığı belki de 18 Nisan 1955 yılında patolog Thomas Harvey tarafından Princeton Üniversitesinde gerçekleştirilmişti. Harvey o gün otopsi laboratuarına getirilen bir ölünün beynini çalmıştı. Ama o sıradan bir insanın beyni değildi. Bir buçuk kilo ağırlığındaki sinir dokusu dünyaca ünlü bir dâhiye aitti: Albert Einstein. 86 yaşındaki patolog bu mükemmel zekânın anahtarını bir et parçasında bulabileceğine inanmıştı bir kez. Ne ilginçtir ki bu batıl inanç, bilime damgasını vuran 20. yyın son günlerinde bile canlılığını korumaya devam etti. Daha geçen ağustos ayında gazetelerin baş sayfalarında, nöroanatomik incelemeler sayesinde Einsteinın beynindeki sırrın çözüldüğü haberi, dört sütuna manşet olarak veriliyordu. Bu müthiş zekâ en ince ayrıntısına kadar incelenirken, boşluklarla dolu özgeçmiş de didik didik edilmişti. Einstein kişiselleşmiş bilime inanıyordu. İnsan kişiyi kavradıktan sonra bilimin varlığını anlayabiliyordu. Peki ama, her şeyin üstüne çıkan bu mitos başka nasıl açıklanabilirdi ki? Bir efsane doğuyor Albert Einstein, 7 Kasım 1919 günü Berlindeki evinde hayatının dönüm noktası sayılacak bir buluşla uyandı. Time, bu buluştan Bilimde büyük devrim diye söz ediyor ve insan zekâsının önemli bir açıklaması olmasa bile en önemlilerinden biri olarak okurlarına sunuyordu: Einsteinın genel bağıllılık teorisi bilimsel olarak kanıtlanmıştı! Ve üç gün sonra New York Times dergisinde ikinci bir haber: Einsteinın teorisi başarılı. O zamana kadar bu bilim adamı ve eserleriyle hiç ilgilenmemiş olan büyük bir kitle bile, bu heyecanlı haberlerden pek bir şey anlamasa da ilgisiz de kalmamıştı. Einstein buluşuyla ilgili haberin coşkuyla karşılanmasını şöyle değerlendirmişti: Gizemin rengini ve çekiciliğini taşımakta. Ne var ki bu büyük olay Alman basınında pek önemli bir yer kaplamayacaktı. Ancak bir ay sonra 14 Aralık günü Berliner Illustrirte Zeitung Gazetesinde, altında Dünya tarihinin yeni düşünürü açıklaması bulunan, düşünen bir Einstein portresi yayımlandı. Einstein bundan sonra 20. yyın diğer önemli bir gücüyle daha tanışacaktı. Bilim adamını kısa sürede keşfeden medya onu kültleştirerek adeta evrensel bilimin bir pop yıldızı haline getirdi. Ve Albert Einstein 7 Kasım Cuma günü yeniden doğmuştu. O artık tüm devirlerin efsanesi, mitosu, idolü ve ikonu olarak yaşamaya devam edecekti. Einstein bir insanın sahip olabileceği prestije üstün başarısı ve etkileyici kişiliği sayesinde kavuştu. 1919 yılından itibaren yaşadıklarıyla ama özellikle de fizik alanında büyük yankılar uyandıran ve bugüne değin geçerliliğini koruyan dünya görüşüyle geniş bir kitleyi etkisi altına aldı. Kopernik, Darwin ve Freud gibi bilginlerin tarih boyunca insanlığa sundukları teoriler, taşınması güç bilgiler olarak algılanırken Einstein bilim yoluyla adeta bir teselli kaynağı yarattı. Kopernik dünyanın aslında evrenin... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.