abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cumhuriyette rejim savuşma örgütlü gayrimenkul degerlemesi katıklı aş dili yatkın lif sinekli bakkal tahlil fabrikacı atatürk 1919 elinde bulunmak (veya olmak) süleyman nazif 100 e kadar say sql aflatoksin ve analizleri asetaldehit tümsek aynalar ege bölgesi halit fahri ozansoy encoder müvezzi elektropnömatik uygulama devreleri mükayeseli üstünlükler beslenme şekillerine göre canlılar 21 haziran hakkında bilgi aylık prim hizmet belgesi anasınıfı zümre diz kapağı kemiği define arama yargı organları müstehzi kooparatifler görünümlü türk aile yapisi milli ahlak lost azarlamak aile üyeleri yatsı kaynagın yapılışı seher demir ödünç güç kaynağı ön panel bağlantısı gecikme tapir batı etkisin dana süt tozu in cin job seni seviyorum otomatik vites anti virus kurumsal itibar nedir eşitsizlik ahit delta görece metin toker suçüstü güç birlikten kuvvet ediz hun el adamı kapalı kömür işletmeleri staj konusu malzeme seçimi dekapan birinci ve ikinci inönü savaşı 1 fazlı transformatör ihracat fizibilite 6 sınıf fen bilgisi konuları ankara savaşı resimleri aşısız talaşlı imalat stajı şemdinli dünyanın yedi kıtası açık uçlu deney hayatımızı düzenleyen yasalar halk şairi nedir paris antlasması ali fuat paşa renkli yabancılık top doğrulamak kapital sermaye biyografi sunu insan hakları vekaletname öss yeraltı işletme sigortalar melânkoli şelat osman zeki güngör örgüt sorunları ve çözüm yolları doğru akımı çınlatma anzak


LOGO VE AMBLEMLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 117716 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

LOGO ve AMBLEM
LOGO
Ticaretin başlamasıyla bir malın, bir ürünün diğerlerinden ayırt edilmesi gerekliliği doğmuştur.
Zamanla ürünlerin çeşitlerinin artması, aynı faydayı sağlayan bir ürünün birçok işletme tarafından farklı özelliklerle üretilmesi, bu ürünlerin pazarda birbirinden kolayca ayrılabilmeleri için farklı simge ve sembollerle temsil edilmeleri zorunluluğunu doğurmuştur.
Fabrikasyon ürünlerin pazarda boy göstermeye başladığı ilk yıllarda okuryazar oranının çok düşük olması sebebiyle çeşitli resim ve sembollerle ifade edilen markalar amblem olarak adlandırıldı.
Eski ticaret dönemlerinde malın satın alınmasında tercihleri belirleyen en önemli faktörler, dokunma, tatma, görme gibi duyulardı. Günümüzde neredeyse tüm ürünlerin ambalaja girmesi bu tercih faktörlerini ortadan kaldırmıştır. Üretilen bir malın diğerlerinden farklı, kaliteli ve daha üstün özelliklere sahip olduğunu vurgulamak ve emsallerinden kolayca ayrılmasını sağlamak için amblem ve logolara ihtiyaç duyulmuştur.
Logo sözcüğü Latince logos sözcüğünden gelir ve Latince’de anlamı konuşma ve mantıktır. Logo izleyicilere hitap eder ama aynı zamanda kullanımı da mantıklı olmalıdır. Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır.
İsmin de ifade ettiği gibi ticari markalar aslında ticaret adamları tarafından kullanılırdı. İnce porselen, mobilya ve goblen örtülerin üretimlerinin 17. ve 18. yüzyıllarda sayıca artmasıyla birlikte ticari markalar kalite ve kökeni belirtmek için kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte ticari markaların yaygın bir biçimde kullanımı 19. yüzyıl sonlarında başlamıştır. Cazip grafik tasarım, basılı olarak ilk kez 1922’de ortaya çıkmış ve logo sözcüğü 1937’de pazarlama sözlüğünün bir parçası haline gelmiştir. Görsel sanatın kitlesel iletişimle birleşmesiyle grafik tasarım, fikirleri görülebilir kılan bir mekanizma haline gelmiştir.
Bununla birlikte, sadece son otuz yıldır ticari marka ve logo kullanımında gerçek bir patlama yaşanmaktadır. Televizyonlar hizmet sektörünün hızlı gelişimine sahip oldukları için bununla yakından ilgilidir. Örneğin tersaneler ve kömür madenleri ticari markalarla pek de ilgili değilken, bankalar, bilgisayar şirketleri ve fast-food satıcıları ticari markalarını yaptıkları işin kalbi gibi görürler.
Ticari marka ve logo ve amblem bizim ürün, hizmet ve kurumları tanımamıza yardımcı olan kartvizitler haline gelmişlerdir. Tüketici için kalite, orijinallik garantisi verirler, böylece de pek çok seçenekle karşılaştığımızda karar vermeye hazır olmamızı sağlarlar. Ticari marka ve logolar, tüketicinin arzu ettiği kalite ve güvenilirlik sözünü veren “güven işaretleri”dir.
Logo, kısaca logo olarak adlandırılan marka semb...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.