abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders acı kavak two ports adet yaşı silas marner çoğullama batılasma isimler aile karar takım tezgahları 4. sınıf kesirler asidimetre nabinin eserleri tarım sorunu algılanma emek vermek ömer seyfettin gizli mabet diplomasi radyonun faydaları ingilizce kalıp yazılar yer seçimi ortalı kar romanı 12 mart darbesi atatürkün kişilik özellikleri onarılma aksaray kendini arayan adamın özeti natür dirençlerin kullanım alanları adalet meslek yüksekokulu gönüllü çevreci kuruluşlar çağdaş sınıf yönetimi anlayışı yalın üretim eğitim bilimi enerji kaybı hesabı ırz anomali deri ceşitleri led emzikli dürüstlük sülün çözücüler murat sıcak kasar fos müsemmen kir pas gidişat polimeri ata besin çeşitleri traffic calming ortancalı biyoteknik gelişmeler Anglosakson edirne tanıtımı eli hafif acuze tak tuk ön büro müdürü çatırdamak boykot meşhur eşitsizlik soruları beyit doku bilimi opamplar riyaziyat bir cinayet romanı marmara bölgesinin ekonomik faaliyetleri okumak ilgili deyim yakutlar çember ve dairenin özellikleri izohips nedir anayasalarla ilgili olaylar yugoslavyada tarım turizm pazarlama iltihak 1982 anayasa maddeleri osmanlıda hayvancılık sakar meke yabancı roman haylazlık orta asyanın iklimi doğal sayılar tarihi yağı nekre çiğ renkçi wish clause açık öğretim fakültesi hareket sistemi iplik makinaları çalışma prensibi kanaviçe kadın robinson crusoe boya kökü emir komuta prensipleri gücün formulü nedir


LOGO VE AMBLEMLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 117716 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

LOGO ve AMBLEM
LOGO
Ticaretin başlamasıyla bir malın, bir ürünün diğerlerinden ayırt edilmesi gerekliliği doğmuştur.
Zamanla ürünlerin çeşitlerinin artması, aynı faydayı sağlayan bir ürünün birçok işletme tarafından farklı özelliklerle üretilmesi, bu ürünlerin pazarda birbirinden kolayca ayrılabilmeleri için farklı simge ve sembollerle temsil edilmeleri zorunluluğunu doğurmuştur.
Fabrikasyon ürünlerin pazarda boy göstermeye başladığı ilk yıllarda okuryazar oranının çok düşük olması sebebiyle çeşitli resim ve sembollerle ifade edilen markalar amblem olarak adlandırıldı.
Eski ticaret dönemlerinde malın satın alınmasında tercihleri belirleyen en önemli faktörler, dokunma, tatma, görme gibi duyulardı. Günümüzde neredeyse tüm ürünlerin ambalaja girmesi bu tercih faktörlerini ortadan kaldırmıştır. Üretilen bir malın diğerlerinden farklı, kaliteli ve daha üstün özelliklere sahip olduğunu vurgulamak ve emsallerinden kolayca ayrılmasını sağlamak için amblem ve logolara ihtiyaç duyulmuştur.
Logo sözcüğü Latince logos sözcüğünden gelir ve Latince’de anlamı konuşma ve mantıktır. Logo izleyicilere hitap eder ama aynı zamanda kullanımı da mantıklı olmalıdır. Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır.
İsmin de ifade ettiği gibi ticari markalar aslında ticaret adamları tarafından kullanılırdı. İnce porselen, mobilya ve goblen örtülerin üretimlerinin 17. ve 18. yüzyıllarda sayıca artmasıyla birlikte ticari markalar kalite ve kökeni belirtmek için kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte ticari markaların yaygın bir biçimde kullanımı 19. yüzyıl sonlarında başlamıştır. Cazip grafik tasarım, basılı olarak ilk kez 1922’de ortaya çıkmış ve logo sözcüğü 1937’de pazarlama sözlüğünün bir parçası haline gelmiştir. Görsel sanatın kitlesel iletişimle birleşmesiyle grafik tasarım, fikirleri görülebilir kılan bir mekanizma haline gelmiştir.
Bununla birlikte, sadece son otuz yıldır ticari marka ve logo kullanımında gerçek bir patlama yaşanmaktadır. Televizyonlar hizmet sektörünün hızlı gelişimine sahip oldukları için bununla yakından ilgilidir. Örneğin tersaneler ve kömür madenleri ticari markalarla pek de ilgili değilken, bankalar, bilgisayar şirketleri ve fast-food satıcıları ticari markalarını yaptıkları işin kalbi gibi görürler.
Ticari marka ve logo ve amblem bizim ürün, hizmet ve kurumları tanımamıza yardımcı olan kartvizitler haline gelmişlerdir. Tüketici için kalite, orijinallik garantisi verirler, böylece de pek çok seçenekle karşılaştığımızda karar vermeye hazır olmamızı sağlarlar. Ticari marka ve logolar, tüketicinin arzu ettiği kalite ve güvenilirlik sözünü veren “güven işaretleri”dir.
Logo, kısaca logo olarak adlandırılan marka semb...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.