abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders solid works methetme buğday sürmesi tutmaç eğlenti lise 1 fizik ders konular ömer seyfettin tos tekstilde verimlilik analizi kara damaklı lincoln selülozik meydan sazı oksijen deniz ürünleri işletmelerde uygulanan ücret sistemleri ustalık sınav soruları ali okulda leonar do vinci bilgi pazarlama çeşitleri menkul kıymet nedir prokaryotik gen yapısı muhasebe staj defter istanbulun posta kodu simetri nedir ağ tabaka düşünceyi geliştirme yolları 29 ekim piyes saç coulomb kaymaklı sır seramikler alacak gasp yaşarma pejmürde five on a treasure island okul aile toplum ısı pompaları betonarme proje trigliserit şüphecilik karlı fiyatlı reyting fen bilgisi soru bankasi helvacı zaman aşımı abraham wald dizmek tanzimat dönemi gazeteleri emir kipi yaslamak sokulgan atatürk önderliğinde hak ve sorumluluklarımız. gider+bütçe halk müziği rehberlik raporu ısıdan tasarruf al sana bir daha armoni edebiyatın diğer bilim dalları eli açık hm3 televizyonun bulunuşu beyaz eşya sektörü leonardo da vinci resimleri ismin halleri gestapo kolaj aristo talesin eşleştirme çevre mühendisligi işletme stajı türk dış politika temel amacları müzik eğitimi tekrarlanma askeri üniforma boyama satış planı ekli yağlı boya elektronik devre şemaları bay bay türkce doz taban puanlar tersim tekleme neden olceriz eşofman tarihi eser resimleri jambon muhasebe ve finans ilkokul 3 yarı yarıya öğrenci sayısı gün yapmak mesleki yeterlilik kalbur gibi ortadirek kükürt dioksit maliyet notları


LOGO VE AMBLEMLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 117716 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

LOGO ve AMBLEM
LOGO
Ticaretin başlamasıyla bir malın, bir ürünün diğerlerinden ayırt edilmesi gerekliliği doğmuştur.
Zamanla ürünlerin çeşitlerinin artması, aynı faydayı sağlayan bir ürünün birçok işletme tarafından farklı özelliklerle üretilmesi, bu ürünlerin pazarda birbirinden kolayca ayrılabilmeleri için farklı simge ve sembollerle temsil edilmeleri zorunluluğunu doğurmuştur.
Fabrikasyon ürünlerin pazarda boy göstermeye başladığı ilk yıllarda okuryazar oranının çok düşük olması sebebiyle çeşitli resim ve sembollerle ifade edilen markalar amblem olarak adlandırıldı.
Eski ticaret dönemlerinde malın satın alınmasında tercihleri belirleyen en önemli faktörler, dokunma, tatma, görme gibi duyulardı. Günümüzde neredeyse tüm ürünlerin ambalaja girmesi bu tercih faktörlerini ortadan kaldırmıştır. Üretilen bir malın diğerlerinden farklı, kaliteli ve daha üstün özelliklere sahip olduğunu vurgulamak ve emsallerinden kolayca ayrılmasını sağlamak için amblem ve logolara ihtiyaç duyulmuştur.
Logo sözcüğü Latince logos sözcüğünden gelir ve Latince’de anlamı konuşma ve mantıktır. Logo izleyicilere hitap eder ama aynı zamanda kullanımı da mantıklı olmalıdır. Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır.
İsmin de ifade ettiği gibi ticari markalar aslında ticaret adamları tarafından kullanılırdı. İnce porselen, mobilya ve goblen örtülerin üretimlerinin 17. ve 18. yüzyıllarda sayıca artmasıyla birlikte ticari markalar kalite ve kökeni belirtmek için kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte ticari markaların yaygın bir biçimde kullanımı 19. yüzyıl sonlarında başlamıştır. Cazip grafik tasarım, basılı olarak ilk kez 1922’de ortaya çıkmış ve logo sözcüğü 1937’de pazarlama sözlüğünün bir parçası haline gelmiştir. Görsel sanatın kitlesel iletişimle birleşmesiyle grafik tasarım, fikirleri görülebilir kılan bir mekanizma haline gelmiştir.
Bununla birlikte, sadece son otuz yıldır ticari marka ve logo kullanımında gerçek bir patlama yaşanmaktadır. Televizyonlar hizmet sektörünün hızlı gelişimine sahip oldukları için bununla yakından ilgilidir. Örneğin tersaneler ve kömür madenleri ticari markalarla pek de ilgili değilken, bankalar, bilgisayar şirketleri ve fast-food satıcıları ticari markalarını yaptıkları işin kalbi gibi görürler.
Ticari marka ve logo ve amblem bizim ürün, hizmet ve kurumları tanımamıza yardımcı olan kartvizitler haline gelmişlerdir. Tüketici için kalite, orijinallik garantisi verirler, böylece de pek çok seçenekle karşılaştığımızda karar vermeye hazır olmamızı sağlarlar. Ticari marka ve logolar, tüketicinin arzu ettiği kalite ve güvenilirlik sözünü veren “güven işaretleri”dir.
Logo, kısaca logo olarak adlandırılan marka semb...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.