abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders metrenin önemi açılar la ilgili çıkmış sorular sismik dinamik düzeltme kalp kası ingilizce hayat 8. sınıf milliyetcilik cumhuriyet logosu sazan eski bursa resimleri kekeme mutat insanın çevreye etkisi fonksiyonlarda süreklilik türkce ne zaman ortaya çıktı duruk anmak non-stop ikinci dereceden iki bilinmeyenli denklemler iniş çıkış dogruda açılar klima santrali çanakkale ingilizce anlatım imalat stajı dizlik zemheri tarihi devirler mütevellit paralel meridyen ahmet turan oflazoğlu sporda kişilik fitre delege çikolata kalite kontrol hz.ibrahim serpme necip fazılın eserleri 1960 jaguar askerlik ve matematik entalpi soru sınıf numarası yağ bezi matematik kitap incelemesi sistematik çelik yapı ses nedir ahşap doğramalar sesi iletmeyen maddeler. 8. sınıf fen testi az değil! fitil olmak ayakta sebepsiz zenginleşme boyl visual basic proje mükerrer tekerlekli arı peteği şnorkel karbonit analitik düşünme lise 1 matematik soruları coğrafi keşiflerin sonuçları oks tercihleri tohumlamak ağlamaklı jenerik heceler eşlenme koordinasyonu geliştirici evsiz nihilizm hilâf yok anahtarlık tescilli enterdi ot yiyenler aşırtma betonarmenin tarihi atatürkün getirdigi yenilikler ön büro müdürünün görevleri ağırlık ölçme marmara bölgesi doğal afetler içi erimek hadim ateşin bulunması tevekkül geoid restorasyon ipek gibi mevsimler ve özellikleri paklanma savaş ve barış romanın özeti tenzih 5. sınıf matemetik korner zemin iyileştirme hz.muhammet öge


MÜZİK TÜRLERİ VE GEÇMİŞLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 118138 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti


ÇOK SEVİLEN “POP”MÜZİK…
Pop müzik, adından da anlaşılacağı gibi gündemde olan, çok ilgi çeken, eğlence amaçlı ve herkes tarafından bilinen yani popüler olan müzik demektir.Pop müzik, çok sayıda türe ayrılmıştır fakat bu türler kendi içinde kalmışlar ve çoğu ilgi görmemiştir.(Pop Jazz, Electrified, Rap.)
Pop müziğin belirgin özellikleri ezgilerindeki sadelik ve süslemelerdir.Ezgi yalın olduğu sürece akılda daha fazla kalacak, herkes tarafından mırıldanılacak ve buna bağlı olarak gündemde olacaktır.Ezgi bir de ritim açısından zengin ise, o zaman söz ve ezginin değeri yarı yarıya azalacak ve eser, dans edilmek için hazırlanmış bir şarkı olarak kullanılacaktır.Pop müziği klasik müzikle karşılaştırma yaparken Fazıl Say şunları söylüyor;
**Pop müzik satış için yapılır, klasik müzikse soylu duygular için.
Fazıl Say burada aslında müzikleri karşılaştırmak istemiyor.İçinde göndermelerde bulunduğu kesin ama asıl vurgulamak istediği pop müziğin ticari amaçla yapılmış olduğudur.
Pop müzik eserlerinde belirgin bir benzerlik söz konusudur.Yani bir eser başka bir esere neredeyse tıpatıp benzeyebilir.Sözleri farklı olduğu için müzik eğitimi almamış birinin bu benzerliği fark edebilmesi oldukça zordur.Aynı kalıbın üstüne, farklı sözlerin yazılması ve dinleyiciye sunulması, şarkı bestelemenin kolay bir yoludur.Bu yolla köşeyi dönmüş çok fazla şarkıcı vardır ne yazık ki.Şarkıların çalıntı olduğu iddialarının gündemde olduğu bu dönemden sonra, sözlerinin çalıntı olduğu iddia edilecek şarkıların duyulduğu dönemlerde gelecektir.Şu anda da, söz yazma işinde çalıntı yapmayan şarkı sözü yazarlarının da yazdığı sözler pek hoş değildir.Kırıcan mı Belimi, Şakşuka Şakşuka Şaka da Şuka gibi..
Pop müzik eserleri, konserler için daha uygundur.Özellikle büyük topluluklar önünde verilen bu konserlerde sahne performansı çok önemlidir.Konsere eğlenme amacıyla gelen insanlar, dinlediği müziğin yanında belirli figürlerle dansta izlemek ister.Bu yüzden bir pop müzik şarkıcısının dış görünümü de söylediği şarkı kadar önemlidir.
***Pop müziği ülkemizde yıllardır başarıyla yapan kişiler de vardır.(Sezen Aksu, Fatih Erkoç, Sertab Erener)Sezen Aksu ve Fatih Erkoçun, uzun zamandır tam anlamıyla ortalarda görünmediğini ve Sertab Erenerin de dünyaya açıldığını düşünürsek ülkemizdeki pop müzik, Ayşe Hatun Önal, Tarık Mengüç gibi şarkıcılara emanet edildi diyebiliriz.
1900lü yılların güncel popüler müzik tarihini özetle şöyle açıklayabiliriz.
1920-1930-1940lı Yıllar
• 30lu yıllara operetler dönemi denmektedir.
• Taş plak dönemi bu yılları kapsar.
• Gramofon, en gözde alettir.
• Operetler ve tango, ülkemize giren ilk popüler batı müzikleridir.
• 1920li yıllar, cazın ülkemize girdiği yıllardır.

1950li Yıllar
• Türkiyede cazın dışındaki batı müziği türlerinin tanındığı yıllardır.
• Batıdaki pop müzik, gençlerimizi etkisi altına almaya başlamıştır.
• 1955te bir R...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.