abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders tutumsuz madenler meşrubat baz nedir dava açma süresi enberi kuran süzme bal paşa konağı sarhoş olmak bilgisayar bilimi resamlar vergi muhasebesi asr fren kayaç çesitleri levye son vermek demir ağırlık insanlık tarihi şeffaf tamamlanış gaz sayacı urgan karborundum dolasım sıstemı açı kenar bağıntıları fotoğraf makinesini kim icat etti jack london vahşetin çağrısı ortadoğuda osmanlı mirası ve ulusçuluk romantik dönem 18.yüzyılda osmanlı devleti beton sınıfı c20 metre ve santi metre nedir antropoz hidrolik fren sistemi mind hilecilik c++ builder razı gelmek emeklilik yer paçal kaşan berbat 6,sınıf bm barış gücü satış maliyetleri hak kuşu fenomenoloji kamyonet akut glomerülonefr faset diktacı talik standart bir pc nin montajı mai ve siyah süt çocuğu kapmak kardelen geven puslu kıtalar atlası üzme duygu ile düşünce arasındaki fark ölçüm formülleri bulaştırma roma imparatorluğu osmanlı tarihi soruları bir gocmen kustu o dilsizlik pislenme aziz bey hadisesi Hint hıyarı geçer konuşkan fiziksel ve kimyasal olaylar 1924 anayasası döneminde siyasi parti kurma sıcaksu kaynakları dağılma türk beşleri degişikligi fotovoltaik piller 9. sınıf edebiyat konuları alkol bağımlılığı construction gud hastalığı ilköğretim dönem ödevi mülksüzler gün batmak gastroskop özgeci tercih etmek tabip temellük matematik çarpanlara ayırma ring end open end geleceği yönetmek teşrik makina titreşim nokta nedir


BİLGİSAARA GİRİŞ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 122365 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Bilgisayara Giriş
PC için teknik terim Mikro Veri Işlemcisidir. Fakat bu isim çok uzun süreli bir kullanım bulamamıştır. Fakat bu isim PC leri bilgisayar hiyerarşisinin en altına yerleştirmiştir.

• Mainframe : Çok büyük bilgisayarlardır.Milyonlarca dolar değerindedirler. Birden fazla odayı kaplayabilirler. Örnek: IBM model 390.
• Minicomputer :Büyük ve güçlü makinelerdir. Genellikle basit terminallerin sunumcusu olarak görev yaparlar. Örnek :IBM AS/400
• Workstation : Güçlü makinelerdir.Karişik mühendislik uygulamalarının yapilabilmesine olanak sağlar. Genellikle UNIX veya NT işletim sistemini kullanırlar.
• PC ler : Bilgisayar sistemlerinin en basit olanlarıdırlar. Küçük, ucuz ve ençok üretilen bilgisayarlardır. DOS Windows veya benzeri işletim sistemlerinde çalışırlar. Standart uygulamalar için kullanılırlar.

Burada belirtilmesi gereken önemli bir konu da en basit sistem olan PC lerin şu anda en yaygın olarak kullanılan bilgisayarlar olmasıdır. Günümüzde PC ler Minicomputerler kadar güçlü konuma gelmişlerdir.

PC lerin gelişim başarısı

PC ler ilk olarak 1981 yılında ortaya çıkmıştır. 20 yıldan az bir süre içinde iletişim alanındaki görüşin tamamen değişmesine sebep olmuştur. IBM tarafından ilk olarak imal edildiğinde değişik bir micro veri işlemcisi olarak tanıtılmışlardır. Fakat günümüzde bilgisayar piyasasına esas teşkil eder hale gelmişlerdir. IBM uyumlu PC ler standart haline gelmiştir.
İlk başlarda üretilen PC leri incelediğimizde bir kaç özellikleri ile karakterize edildiklerini görürüz. Bu özellikler PC lerin yaygin şekilde kullanılmalarına sebep olmuştur. Bu standartların neler olduğunu incelersek:

• PC başlangıcından itibaren standartları belirlenerek geliştirilmiştir ve gelişmeye açık bir mimariye sahiptir.
• Iyi bir şekilde dokümante edilmiş olup genişlemek için büyük olanaklara sahiptir.
• Pahalı değildir, basittir ve her yönden kolaydır.

PC ler öncelikle IBM tarafindan (8088) işlemci ile üretilmiş ve işletim sistemi olarak da Microsoftun basit işletim sistemi olan MS-DOS kullanılmıştır.
Dizayn iyi bir şekilde dokümante edildiğinden diğer şirketlerde bu piyasaya girebilme şansını elde etmişlerdir. Bu şirketler merkezi işlem yazılımının (BIOS) işlevsel kopyalarını yapabiliyorlardi fakat merkezi veri yolu ISA nin lisansı yoktu. Zamanla IBM uyumlu PC ve bunlara ait parçaları üreten şirketler oluşmaya başladı. Bunlara başlangıçta kopyalamadan esinlenerek Klon adı verildi.:

• Marka Isimler :IBM, Compaq, HP, vb. Bu şirketler çok büyüktürler ve kendi donanım parçalarını üretirler.
• Klonlar :Standart parçalardan kopyalanarak yapılmıç PC lerdir.

PC yi oluşturan parçalar

Bir PC esas olarak merkezi işlem birimi ve değişik çevre donanımlarından meydana gelir. Bilgisayar çalışan bir çok elektronik parçayı içind...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.