abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders alevle yüzey sertleştirme ısıl işlemi david ricardo stratejik liderlik gard kafasını toplamak atomu ilk kim buldu yeryüzü şekilleri futbolda ısınma çelik proje metin ve zihniyet varsıllaşma muhtemel olmak fair-play basit sarkac fuel oil korniş hikaye özeti konaklama işletmeleri optikle haberleşme cirit sporunun özellikleri doğram fecir güneşin hayvanlar üzerindeki etkisi büyüklenme kardaş doğurarak çoğalan hayvanlar ikirciklik silindirler hakem depozito müşavirlik feodal toplumdan yirminci yüzyıla mil çeşitleri atılmak akşehir 9 sınıf kimya polonyum rönesans ve reformları doğacılık ortopedist five on a treasure ısland yağdırma meymenetsiz uv spektrofotometre çizgi resim osmanlıda ordu ürettiklerimiz ideolog plâka hava kirliliğinin çözüm yolları aile ve aile tipleri üzerine bir inceleme dolma biber birleşmiş milletler günü her nedense kalemis boş koymak satıcı moment denge çok görmek mevlana celalettin rumi açtırma müsvedde cumhurbaşkanlarımız formen telâş roma tarihi devleti yönet demokrasi çeşitleri kandırma acil çağrı atatürk ve demokrasi elbise kaynak türleri klasik özgeçmiş asap tarihi eserleri koruma televizyon icadı kahve otomatı friedrich schiller haydut bitkilerin büyümesi soru sorma teknikleri must mustnt tartışma nedir grup psikolojisi akciğerlerin görevleri nelerdir. gelenekli nüans kurt levin anayasası olmayan ülkeler kurum kültürü vida integral hacim araştırma yöntemleri cropwat inşaat dış kaynak mahmut yesari atatürkün eserleri fazlalaşmak deneme sınavı


İNTERNET REKLAMCILIĞI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 123090 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İNTERNET REKLAMCILIĞI

Internet Reklamcılığı Nedir?

Reklam sözcüğü, Latince clamare (çağırmak) fiilinden gelmektedir. Bu anlamıyla reklam batı dillerinde avcıları av avlarken avlarını cezp etmek, çağırmak için kullandıkları hileleri, yolları, yöntemleri, ifade temek için kullanılmıştır. Günümüzde reklamcılık daha çok özel kuruluşların ürettikleri mal veya hizmetlere talep yaratmak veya var olan talebi arttırmak amacıyla kitle iletişim araçlarına yer veya zaman satın alarak giriştikleri tanıtma faaliyetlerinde kullandıkları bir iletişim tekniğidir.

Internet sayesinde reklamcılar kendilerine yeni bir av sahası elde edindiler. Internet reklamcılığı online pazarlama ve interaktif reklamın bilinmesi gerekir.

Online pazarlama, ürün veya hizmetlerin Internet’te sunan şirketlerden oluşmaktadır. Online pazarlama genlikle diğer web sitelerinde reklam yayınlayarak veya reklamı bir başka yöntemle hedef kitleye sunarak yapılır.

Online reklamın üç temel amacı vardır;
Bir markanın, kuruluşun yada web sitesinin www’ bir poster yada afiş olarak kullanılarak, kamuoyu nezdinde bilinirliğini artırmak.
Web sitesinin ziyaretçi trafiğini oluşturup genişletmek.
Tüketici tepki yönetimini web sitesine yönlendirerek bir reklam kampanyasının stratejik amacını oluşturmak.

İnteraktif reklam: Tüketicinin yalnızca aradığı niteliklere uygun ürün ve hizmetlerin reklamlarını izlemesine olanak tanıyan bir elektronik sistemde yer alan yada yapısı bu tür karşılığı bilgi alışverişine olanak sağlayan reklam.

Internet reklamcılığı; Internet üzerinde yapılan ürünhizmet reklamlarıdır ve online pazarlama içerisinde yer alır.

Internet Reklamcılığının Tarihçesi

İnternetin 80’li yıllarda toplumun kullanımına ilk açıldığı dönemlerde, tam bir reklam aracı olarak kullanılması pek de ana hedef değildi. Başlangıçta sadece dolaylı tanıtımların hakimiyeti vardı ve web sayfalarının ziyaretçilerine, oluşturuluş amaçlarına hizmet eden bilgiler sunuyorlar, bu arada da belli bir tanıtım görevini de paralel olarak yürütüyorlardı. En çok rastlanan metot ise ekranın bir kenarında görüşe sunulan hareketli metinlerdi.

Büyük yayınevleri ve Internet yatırımcıları bu mecranın daha profesyonel şekilde Ancak 1990’ların gelmesiyle birlikte artan kullanıcı sayısına bağlı olarak, online reklamcılıkta bir patlama meydana geldi.

Büyük yayınevleri ve Internet yatırımcıları bu mecranın daha profesyonel şekilde kullanılabilmesi amacıyla çeşitli arayışlar içerisinde girdiler ve web sayfalarını taşıdıkları birincil bilgilerin dışında ek mesajlar da yer verebilecek ortamlar olarak görmeye başladılar. Böylece ortaya çok çeşitli başka sayfalara bağlantı imkanları da sunan web sayfaları da çıktı.

Şu anda Internet reklam pazarı, yaklaşık 20 milyon dolar büyüklüğündedir ve bir yıl içerisinde iki katına çıkması beklenmektedir. Internet afişlerinin mal...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.