abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bisiklet olimpiyat teberru litre karşılaştırma korkusuz çevre mühendisliği staj defteri çimleme otel yönetim anlaşması Boşnakça tıpkıbasım ıpv4 enflasyon nedenleri 0344 sıfırı kim buldu perfect tense 1. mertebeden diferansiyel denklemler kompanzasyon işletmecilik ısı kazancı binyıl deflasyon fırsat vermek alan ölçümleri rafya atatürkün anılar elinden türk tiyatrosu süngercilik eşleşme paketleniş perdahlanma hırpanî sosyal bilgiler ders kitabı bürolarda iletişim araçları ninni türleri parsel ağaç fizyolojisi ikbal iktisap etmek bitki hücresi ile hayvan hücresi karşılaştırma selâmlaşma boru ankara gazi lisesi active passive soru çoğunlukla tersinirlik hudutsuz hidro elektrik santralleri yüzünü yere getirmek sabunlanma açık taşıt anlam bilim çürüklük bitki bitleri filler sultanı kaliteli eğitimde öğretmen hayvanlarda üreme şekli haçvari çin ekonomisi ile türkiye ekonomisinin farklılıkları yazıyı ilk bulan kim konmak efsane resimler mehmet taşkan ikna etmek Pantürkizm ahmet muhip oynatım ömer ırmağı toplu taşıma aracların planı zırıl zırıl okul deneyimi saha tam değer taşınmak alaca aş şımartılma pragmacı diş çekimi pembelik enjeksiyon çeşitleri ıı.murat göç olgusu yönetsel yargı platinum posa arı kuşu soy agacı osmancık almanyada sayılar nasıl entalpi tanzim yönetimi nazariyatçı doğal güzelliklerimizin önemi rehberlik raporu etamin konnektör alp korkmaz mum boyası mezopotamya uygarlığı adımlık piyasa


EŞİLA HAFTASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 123139 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Yeşilay Haftası İçki,sigara ve uyuşturucu maddeler insanın sağlına zararlıdır.Bu maddeleri kullanma alışkanlığı edinmiş insanların aileleri yoksullaşır ve parçalanır.Sigara ve alkollü içkiler,uyuşturucu maddeler sağlığımızın düşmanıdır.Vücudumuza girerek sinirlerimizi uyuşturur,Beynimizin çalışmasını engeller.Sonuçta sorumsuz davranışlar yapmamıza neden olurlar.Hem kendimize hem de çevremize karşı yanlış davranışlar göstermemize neden olurlar. Sağlığımıza zararlı olan bu maddeleri kullanmamalıyız.Kullanmaya özenen kişiler varsa onlar uyarmalıyız.Zararlarını anlatmalıyız. Yurdumuzda içki,sigara ve uyuşturucu kullanımını önlemek amacıyla Yeşilaykurulmuştur.Yeşilay görevlileri,insanları kötü alışkanlıklar konusunda eğitip bilinçlendirmektir.Yeşilay ın bu savaşında başarılı olabilmesi için bizlerden de destek görmesi gerekir.İşte bu amaçlarla 1 - 7 mart tarihleri arasında Yeşilay haftası düzenlenmiştir. Hafta boyunca okullarda içki konusunda konuşmalar yapılır.Öğrencilere içkinin zararları anlatılır.Radyo,televizyon,dergi ve gazetelerde bu konuda yayınlar yapılır.İçki ve uyuşturucu alışkanlığının zararları açıklanır.İçkinin zararları hakkında aydınlatıcı bilgiler verilir.Hafta süresince Yeşilay görevlileri de çalışmala-rını hızlandırır. Hiçbir zaman içki ve sigara içmeyelim,özenmeyelim,kullananlara engel olmaya çalışalım. GÜZEL SÖZLER • İçki güldürür, süründürür, öldürür. • İçki sağlığın düşmanıdır. • İçki kötülükler doğurur. • İçki aile bütçesini eritir. • İçki sinir ve sindirim sistemlerini bozar. • Alkol almak, gönüllü çılgınlıktır. YEŞİLAY HAFTASI ( 1 – 7 Mart ) Yurdumuzda alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanmaya karşı olanlar 5 Mart 1920 tarihinde Hilâli Ahdar Derneğini kurdular. Hilâl – ay , ahdar – yeşil anlamındadır. Hilâli Ahdar, daha sonra Yeşilay adını aldı. Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1 – 7 Mart arası ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanır. Yeşilay Haftasında alkollü içkilerin, uyuşturucuların topluma, aileye, bireye zararları anlatılır. Uyuşturucu denilince esrar, afyon, kokain, LSD gibi uyuşturma özelliği olan maddeler akla gelir. Alkollü içkiler ise içildiğinde insanı sarhoş eden her tür içkilerdir. Alkollü içki veya uyuşturucu alanlar önce rahatlık, baş dönmesi duyar, sonra sarhoş olurlar. Sarhoşlar doğru düşünüp doğru karar veremezler. Kolay suç işlerler, içkili iken araç sürenler taşıt kazalarına neden olurlar. Alkollü içkiler, uyuşturucular insanda zamanla alışkanlık yaratır. Alkol almayı alışkanlık haline getirenlere alkolik denir. Alkolikler kazançlarını içkiye verirler. Çevrelerini rahatsız ederler. Bu yüzden alkolikler toplum içinde sevilmezler, sayılmazlar. İçki ve uyuşturucu kullanımı aile düzenini bozar. Uyuşturucu ve alkollü içkiler sağlığa da zararlıdır. Vücudumuzda önemli görevler yapan beyin, mide, kalp, akciğer gibi organlar içki ve uyuşt... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.