abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders normalizasyon oğul para kısıtlaması 9. sınıf matematik küme soruları yönetim bilgi sistemleri nevzat sahne olmak biyotik atatürkün ölçülerde yaptığı yenilikler güneşsel sinekler beşeri sermaye paralel akım müteahhitlik hizmetleri askeri üniforma hasan latif sarıyüce solid stratejik planlama üç dikme kuralı ısı iş hemcins seramik döküm atatürk insan hakları kargo uyduruk yakin ağızdan ağıza iletişim cisimlerin hacimleri art teker autocad çizimi baharlı refraktif indeks dedektör hayatımızı düzenleyen yasalar arter kafa tamircisi dimitri mendeleyevin ayak ucu kana kan morg işkin konut kredisi resmi tarih portakal ihracatı tonun kullanıldığı alanlar hidro pnömatik uyarılmak düven sebep-sonuç ilişkisi staj defterı tartıl hidratı markov surec gato anason karlofça antlaşması hızlı hızlı atatürkün matematik sözleri pancar anatomist ağzı kara kahrolma kral midos kanın önemi turkiyenin ortadogu politikasi 2 bilinmeyenli denklemler ile ilgili örnekler helen afganistan iklim ozellikleri ayıklanmak agac ve önemi al elmaya taş atan çok olur erden terme takınaklı dava dilekçe örneği Necef taşı tılsımlı devralma zamanın önemi öss sorular firdevs-i şehname 140 30 09 teorik ile terazi 11. sinif osmanli edebiyat sandal elde bir erzincan depremi sınava nasıl gireceğim buz makinası çevrenin önemi felsefeci 50 yıl önce kadınlar pazarlama temel ilkeleri sanatta ritm episkop vinton cerf haykırış alaycı mevlananın şiir anlayışı almanca soru


AVUSTURYA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 123188 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AVUSTURYA
Orta Avrupada Alp dağlarındaki stratejik geçitler üzerinde yer alan Avusturya denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Toplam 2 562 km olan kara sınırının; 362 kmsi Çek Cumhuriyeti, 91 kmsi Slovakya, 366 kmsi Macaristan, 330 kmsi Slovenya, 430 kmsi İtalya, 164 kmsi İsviçre, 35 kmsi Liechtenstein ve 784 kmside Almanya iledir.

Toplam 83 858 km² alan kaplayan Avusturya arazisinin 1 120 km² si göller oluştururken, 82 738 km² si kara yüzeyidir.

Ülkenin en alçak yeri 115 m ile Neusiedler See iken, en yüksek yeri 3 798 m ile Grossglockner tepesidir.Ülkeye ilk olarak gelen Keltler, M. Ö. 400 yıllarında Alplerin doğusunda bir krallık kurmuşlardır. M. S. 5. yüzyılda Bavyera Almanları ve Slavlar, ülkeyi işgal etmiştir. 976da Almanya ve Roma devletleri arasında Avusturya Devleti kurulmuştur. 1800lü yılların başında Almanya Konfederasyonu içinde kalmıştır.

Avusturya-Prusya Savaşından sonra bu konfederasyondan çıkarılmış ve Avusturya-Macaristan Devleti kurulmuştur. Ülkede etnik çatışmalar sürmüş, Arşidük Franz Ferdinantı bir Sırpın Bosnada katletmesi ile 1. Dünya Savaşı başlamıştır. 1938 yılında Nazi Almanyası tarafından ilhak edilmiştir. 2. Dünya Savaşında müttefik devletler tarafından işgal edilmiştir. 1955te Almanya ile birleşmesi yasaklanarak işgale son verilmiş ve bugünkü Avusturya Federal Cumhuriyeti kurulmuştur. Aynı yıl Sovyetler Birliği askerlerinin geri çekilmesi şartıyla ülkenin "Sürekli Tarafsızlık"ı anayasa ile ilan edilmiştir. Bu tarafsızlık 1991 yılında Sovyetler birliğinin dağılkması ve 1995 yılında Avrupa Birliğine davet edilinceye kadar, Avusturyanın kültürel kimliğinin bir parçası olarak yerleşmiştir. Zengin bir ülke olan Avusturya 1999 yılında Avrupa para birliğine girmi

Ülkenin Tam Adı : Avusturya Cumhuriyeti
Kısa Adı : Avusturya
Yönetim Şekli : Federal Cumhuriyet
Başkent : Viyana
Kurtuluş Günü : 1156 (Bavyeradan)
Milli Tatil Günü : 26 Ekim Milli Gün (1955)

Ülke toplam 9 idari bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeler; Burgenland, Kaernten, Niederoesterreich, Oberoesterreich, Salzburg, Steiermark, Tirol, Vorarlberg, WienAnayasa: Anayasa 1920de kabul edilmiş ve 1929da revize edilmiştir.
Adli Sistem: Roma Hukukuna dayanan Sivil Hukuk Sistemi bulunmaktadır.
Oy Hakkı: 18 yaşını dolduran herkesin oy hakkı bulunmaktadır.

Yürütme Dalları:
Devlet Başkanı: Cumhurbaşkanı Thomas KLESTIL (8 Temmuz 1992den bu yana)

Seçimler: Cumhurbaşkanı 6 yıllık bir dönem için direk halk oyuyla seçilir. Son seçim 19 Nisan 1998de yapılmıştır. Bir sonraki seçim 2004 ilkbaharında yapılacaktır.

Seçim Sonuçları: Cumhurbaşkanı Thomas KLESTIL yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildi; oy yüzdeleri - Thomas KLESTIL % 63, Gertraud KNOLL % 14, Heide SCHMIDT % 11, Richard LUGNER % 10, Karl NOWAK...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.