abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kökçü açılarla ilgili soru çöz anadolu manzaraları 2000li yılların bilimi biyoloji açılar dogal unsurlar gevşek ağızlı destar atomcu milletvekiller görevleri richard tutarık organ yerleri karşı dize gelmek globalleşme insectisit davranmak çatış yıl sonu konuşma örnekleri 1960 1933-1938 kalkınma planları konnektör bükmek genişlemek 1.sınıf hayat bilgisi hava direnci nedir bahşetmek insanlarla iletişim telli turna bileşik kesir erkence millet vekilleri katra apartman yaşam kuralları ekili mütercim doğayı kirleten etmenler temel algoritma diyot transistör aydınlatma hesabı messenger makina tercüman-ı ahval sızış sudan ovuşturmak boru çiçeği balkan paktı Alevî eş güdüm seni seviyorum dönüşme biat pelür 9. sınıf tarih devlet yönetimi staj raporu makina işletmelerde sosyal ve etik sorunlar çanakkale ile şiirler efsane özellikleri önlem almak özel öğretimde seminer sıralı mevziî fizik ötesi 10 yılın öss matematik trigonemetri sinir buhranı içerikli 1. tanzimat dönemi sanatçıları dpy sınavı bikini atatürk ve haberleşme aksırık sohbet ustası Kıbrıslı hikaye kitapları eve dönen adam ingiliz milletler topluluğu erigen geçim derdi yönetim pazarlama yönetim ekonomisi paul thompson katı cisimler ve alan hacimleri depolama teknik türk modernleşmesi ataş lise giriş sınavı soruları haysiyet chol herke mahalle kahvesi türk dili metin inceleme seviyeli otobiyografi hidrolik vinç liseler ve gaziantep nihaî


AVUSTURYA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 123188 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AVUSTURYA
Orta Avrupada Alp dağlarındaki stratejik geçitler üzerinde yer alan Avusturya denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Toplam 2 562 km olan kara sınırının; 362 kmsi Çek Cumhuriyeti, 91 kmsi Slovakya, 366 kmsi Macaristan, 330 kmsi Slovenya, 430 kmsi İtalya, 164 kmsi İsviçre, 35 kmsi Liechtenstein ve 784 kmside Almanya iledir.

Toplam 83 858 km² alan kaplayan Avusturya arazisinin 1 120 km² si göller oluştururken, 82 738 km² si kara yüzeyidir.

Ülkenin en alçak yeri 115 m ile Neusiedler See iken, en yüksek yeri 3 798 m ile Grossglockner tepesidir.Ülkeye ilk olarak gelen Keltler, M. Ö. 400 yıllarında Alplerin doğusunda bir krallık kurmuşlardır. M. S. 5. yüzyılda Bavyera Almanları ve Slavlar, ülkeyi işgal etmiştir. 976da Almanya ve Roma devletleri arasında Avusturya Devleti kurulmuştur. 1800lü yılların başında Almanya Konfederasyonu içinde kalmıştır.

Avusturya-Prusya Savaşından sonra bu konfederasyondan çıkarılmış ve Avusturya-Macaristan Devleti kurulmuştur. Ülkede etnik çatışmalar sürmüş, Arşidük Franz Ferdinantı bir Sırpın Bosnada katletmesi ile 1. Dünya Savaşı başlamıştır. 1938 yılında Nazi Almanyası tarafından ilhak edilmiştir. 2. Dünya Savaşında müttefik devletler tarafından işgal edilmiştir. 1955te Almanya ile birleşmesi yasaklanarak işgale son verilmiş ve bugünkü Avusturya Federal Cumhuriyeti kurulmuştur. Aynı yıl Sovyetler Birliği askerlerinin geri çekilmesi şartıyla ülkenin "Sürekli Tarafsızlık"ı anayasa ile ilan edilmiştir. Bu tarafsızlık 1991 yılında Sovyetler birliğinin dağılkması ve 1995 yılında Avrupa Birliğine davet edilinceye kadar, Avusturyanın kültürel kimliğinin bir parçası olarak yerleşmiştir. Zengin bir ülke olan Avusturya 1999 yılında Avrupa para birliğine girmi

Ülkenin Tam Adı : Avusturya Cumhuriyeti
Kısa Adı : Avusturya
Yönetim Şekli : Federal Cumhuriyet
Başkent : Viyana
Kurtuluş Günü : 1156 (Bavyeradan)
Milli Tatil Günü : 26 Ekim Milli Gün (1955)

Ülke toplam 9 idari bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeler; Burgenland, Kaernten, Niederoesterreich, Oberoesterreich, Salzburg, Steiermark, Tirol, Vorarlberg, WienAnayasa: Anayasa 1920de kabul edilmiş ve 1929da revize edilmiştir.
Adli Sistem: Roma Hukukuna dayanan Sivil Hukuk Sistemi bulunmaktadır.
Oy Hakkı: 18 yaşını dolduran herkesin oy hakkı bulunmaktadır.

Yürütme Dalları:
Devlet Başkanı: Cumhurbaşkanı Thomas KLESTIL (8 Temmuz 1992den bu yana)

Seçimler: Cumhurbaşkanı 6 yıllık bir dönem için direk halk oyuyla seçilir. Son seçim 19 Nisan 1998de yapılmıştır. Bir sonraki seçim 2004 ilkbaharında yapılacaktır.

Seçim Sonuçları: Cumhurbaşkanı Thomas KLESTIL yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildi; oy yüzdeleri - Thomas KLESTIL % 63, Gertraud KNOLL % 14, Heide SCHMIDT % 11, Richard LUGNER % 10, Karl NOWAK...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.