abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders şekva rahim ısık hazır kapak üçgenler ve şekilleri harrod matematik dönem ödevi oniks bilimsellik cisco engebelik birinci sınıf tacirler isimler pazar odaklılık merkezi yönetim birimleri örüntü resimleri www.cumhuriyet hırçınlaşmak tırıs tırıs yeni orta asya lojik kapılar gsm matematikte para fiziksel polis sınavı soruları kadında orgazm abes bulmak gizli el kirşof kanunu fizik ödev bakirlik mevali kimya ödevi aktifleştirme proje calışması son 10 yılın öss soruları kat mülkiyeti senatör sıfat fiil formül vakayiname karşı akın boğazlatmak doğal kaynakların tüketimi hacet yeri panel yapılışı haldun eper patlayıcı Eski Çağ iletken madde plato ovalar sıralanış endotermik tepkime organizasyon teorileri bilgisayar teknolojileri kireç okullarda rehberlik yıl sonu raporu akım makinaları iş görmek elektrik simgeleri maden staj raporu hidroterapi kalite çemberi atasozlerinin cıkıs kaynakları heybe 1989 basel sözleşmesi ortalama chlorophyta kapitilasyon panikleme beyaz leke semiyotik elektirik tarihi ilköğretim müfredatı fidelik 19.yy osmanlı devletinin sosyal durumu fark etmek sıçma su küre takim eski meslek resimleri çanaksı bitişiklik kalipso zorunlu emeklilik falan fetişist bilgisayar bilim örnek muhasebe staj aydın ilinin tarihi eserleri archimed kanunu proje ödevi nedir matematık soruları etkinlikler dişi kurdun ahşap boyama teknıklerı fizik öss de çıkmış sorular doksanlık karagöz hacivat oyun


AVUSTURYA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 123188 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AVUSTURYA
Orta Avrupada Alp dağlarındaki stratejik geçitler üzerinde yer alan Avusturya denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Toplam 2 562 km olan kara sınırının; 362 kmsi Çek Cumhuriyeti, 91 kmsi Slovakya, 366 kmsi Macaristan, 330 kmsi Slovenya, 430 kmsi İtalya, 164 kmsi İsviçre, 35 kmsi Liechtenstein ve 784 kmside Almanya iledir.

Toplam 83 858 km² alan kaplayan Avusturya arazisinin 1 120 km² si göller oluştururken, 82 738 km² si kara yüzeyidir.

Ülkenin en alçak yeri 115 m ile Neusiedler See iken, en yüksek yeri 3 798 m ile Grossglockner tepesidir.Ülkeye ilk olarak gelen Keltler, M. Ö. 400 yıllarında Alplerin doğusunda bir krallık kurmuşlardır. M. S. 5. yüzyılda Bavyera Almanları ve Slavlar, ülkeyi işgal etmiştir. 976da Almanya ve Roma devletleri arasında Avusturya Devleti kurulmuştur. 1800lü yılların başında Almanya Konfederasyonu içinde kalmıştır.

Avusturya-Prusya Savaşından sonra bu konfederasyondan çıkarılmış ve Avusturya-Macaristan Devleti kurulmuştur. Ülkede etnik çatışmalar sürmüş, Arşidük Franz Ferdinantı bir Sırpın Bosnada katletmesi ile 1. Dünya Savaşı başlamıştır. 1938 yılında Nazi Almanyası tarafından ilhak edilmiştir. 2. Dünya Savaşında müttefik devletler tarafından işgal edilmiştir. 1955te Almanya ile birleşmesi yasaklanarak işgale son verilmiş ve bugünkü Avusturya Federal Cumhuriyeti kurulmuştur. Aynı yıl Sovyetler Birliği askerlerinin geri çekilmesi şartıyla ülkenin "Sürekli Tarafsızlık"ı anayasa ile ilan edilmiştir. Bu tarafsızlık 1991 yılında Sovyetler birliğinin dağılkması ve 1995 yılında Avrupa Birliğine davet edilinceye kadar, Avusturyanın kültürel kimliğinin bir parçası olarak yerleşmiştir. Zengin bir ülke olan Avusturya 1999 yılında Avrupa para birliğine girmi

Ülkenin Tam Adı : Avusturya Cumhuriyeti
Kısa Adı : Avusturya
Yönetim Şekli : Federal Cumhuriyet
Başkent : Viyana
Kurtuluş Günü : 1156 (Bavyeradan)
Milli Tatil Günü : 26 Ekim Milli Gün (1955)

Ülke toplam 9 idari bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeler; Burgenland, Kaernten, Niederoesterreich, Oberoesterreich, Salzburg, Steiermark, Tirol, Vorarlberg, WienAnayasa: Anayasa 1920de kabul edilmiş ve 1929da revize edilmiştir.
Adli Sistem: Roma Hukukuna dayanan Sivil Hukuk Sistemi bulunmaktadır.
Oy Hakkı: 18 yaşını dolduran herkesin oy hakkı bulunmaktadır.

Yürütme Dalları:
Devlet Başkanı: Cumhurbaşkanı Thomas KLESTIL (8 Temmuz 1992den bu yana)

Seçimler: Cumhurbaşkanı 6 yıllık bir dönem için direk halk oyuyla seçilir. Son seçim 19 Nisan 1998de yapılmıştır. Bir sonraki seçim 2004 ilkbaharında yapılacaktır.

Seçim Sonuçları: Cumhurbaşkanı Thomas KLESTIL yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildi; oy yüzdeleri - Thomas KLESTIL % 63, Gertraud KNOLL % 14, Heide SCHMIDT % 11, Richard LUGNER % 10, Karl NOWAK...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.