abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26
ELEKTRONİK STAJ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 123680 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ŞİRKET TANITIMI

Termal Elektronik A.Ş. 1976 yılından beri her çeşit bobin, endüktör ve trafo imalatında faaliyet gösteren, konusunda kalite ve tecrübeye sahip bir kuruluştur. Termal Elektronik A.Ş. Blaupunkt - Almanya ve Plessey S.P.A - İtalya firmaları ile yaptığı teknik lisans anlaşmaları ile en son teknolojiyi de kullanarak yüksek bir ürün kalitesine erişmiş bulunmaktadır.

Termal Elektronik A.Ş. de DST, SMT, Degauss bobini, küçük şok bobinler, saçlı trafo, elektronik ve mekanik çakmak, potansiyometre üretimi yapılmaktadır. Aynı zamanda DST trafoları için slot sarım tekniğinin yanı sıra Multi-Layer sarım tekniği de uygulanmaktadır.

Termal Elektronik A.Ş. nin, müşterileri; Beko, Telra, BSH Profilo (Bosch/ Siemens), Vestel, Arçelik, Teba, Loewe, Metz, MIVAR, OVP, Formenti, Diehl, Neosid, Philips, Schneider/TCL, Tonfunk, Classic, Lemke Medical, TWE gibi Avrupanın seçkin kuruluşlarıdır.

Termal Elektronik A.Ş. 500ü aşkın personeli 26.000m² kapalı, 35.000m² açık sahası ve komputerize makine parkları ile imalat kapasitesi 27.000.000 adet/yıla yükseltmiş, konusunda Türk ekonomisi içinde lider kuruluşlardan biri olmuştur.

ŞİRKETTE ÜRETİMİ YAPILAN ÜRÜNLER

A) Flyback Trafolar
1)DST Ailesi (Diode-Splitted Transformer)
2)ICL Ailesi

B) SMT Trafolar (Switch Mode Transformer)

C) Küçük Bobinler
1) Sürücü Trafolar
2) Lineer Filtreler
3) Lineerleştirme Filtre Bobinleri
4) Köprü Bobinleri
5) Yatay Genişlik Bobinleri
6) Saptırma Bobinler

D) Tutuşturma Sistemleri
1) Elektronik ve Piezo Tutuşturucular
2) Seramik Elektrotlar
3) Switch Takımı

E)Degauss ve Düzeltme Bobinler
1) Degauss Bobini
2) Düzeltme Bobini
DST AİLESİ (Diode-Splitted Transformer)

DST çok büyük ekranlı olmayan televizyonlar için uygun trafo çeşididir. Görüş açısı 90 ve 110 televizyonlar için üretilir. Dayanma değerleri hem sıcaklıkta hem de gerilimde ICL’e göre daha düşüktür.

DST trafolarda sarımlar mikro-slot adı verilen slotların üzerinde otomatik olarak yapılır. Ayrıca multi-layer adı verilen teknoloji de uygulanmaktadır. Multi-layer’lerde ise sarımlar kat kat yapılmakta ve aralarına yalıtkan konulmaktadır. Gerilim açısından daha risksiz olan multi-layer teknolojisi Japonya ve Uzakdoğu’da zorunlu standarttır.

Mikro-slotta slotlar arasında gerilim farkı yüksek olduğu için atlama olasılığı yüksektir. Ayrıca slotların arasına özellikle sekondere yabancı madde girmesi yüksek gerilimde büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden üretimde hassas değerleri korumak zorunda kalınır.

DST ailesinde HST dışındaki gruplar 50Hz frekanslı gçrüntü üretirler ve 15625 Hz’de çalışırlar. Bunun anlamı 625 satır  50 resimdir. Ama bu 15625’in 2 katıdır. Bunun nedeni , 50 resim aslında 25 tam resmin iki karede gösterilmesinden ibarettir. HST grubu ise biraz daha yüksek standartl...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.