abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders sınırlı sorumluluk pratik beton karisimi hesabi birinci dereceden halid ziya uşaklıgil atatürk bilim şiirleri dış alımcı 29 eki maslahat mudanya konferansı iş sunumu deri staj start vermek külhanbeyi atatürkün edebiyat hakkındaki görüşleri algler maçbeth bitki besin elementleri yeni yıl arı beyi soncul anova samimî sakalsız hizmet pazarlaması veri kaynakları kişiselleştirme kimya mühendisliği numerik analiz diabet elinde bulunmak (veya olmak) bilgi keşfi doğanın bozulması süs için cumhuriyet ile ilgili kompozisyon örnekleri cerrahlık akatlar devleti posalı göstergeleri inceleyen bilim dalı çocuk+oyun orhan veli yoklamak fizik problemleri-su ve kum merkezi ve yerinden yönetim havaîlik nesli tükenmekte olan hayvanlar amsterdam 1. ve 2. meşrutiyetin özellikleri faust service marketing milli kulturumuz karine irasyonel sayılar hastalık yapan virüsler genetik alanındaki gelişmeler ınkılap hızlandırma meslek lisesi beriki 4 sınıf ingilizce testleri peçeleme vakum çalışma sistemi arttırma gündönümü sayı basamakları yarışçı kazein asit yagmurları diriksel ıstakoz şifrelemek dondurma ishal programlama dilleri eşzamanlılığı çerkez ethem isyanı merkezi yönetim muhasebe yönetmeliği la fontaine para ile değil, sıra ile dürtmek sosyal yardım hatıra istatislik badire acenta devretmek osiloskop ege bölgesinde hayvancılık geriletmek içit özel öğretimde seminer otomotiv stajı harar gaz beton üretimi organlarımızın resimleri mercimek kadar is adamlari bilimi teşvik eden ayetler mobilya test sosyal latife ve fikriye hanım sinekli çocuk


AİLE TOPLANTISI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 127459 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AİLE TOPLANTISI

Aile, toplumların temel yapılarıdır. Aile toplumların gelişmesini, geleceğini belirlerler. Sevgi, saygı, hoşgörü, birlik beraberlik, kardeşlik, dostluk, arkadaşlık gibi olgular insanlık için çok önemlidir. Bütün insanlar bu olgulara sahip olmayı ve diğer insanlarda da bu olguların olmasını isterler. Bu olguların oluşması ailede olmaktadır. Bu nedenle bireylerin kişilik yapılarının oluşmasın da aile çok etkilidir.

Ailede demokratik ortamların oluşmasının bir yolu da aile toplantılarıdır. Aile toplantısı, aile üyelerinin karar verme işleminde eşit haklara sahip olması, aile içinde demokratik ilişkilerin gelişmesini sağlar. Aile toplantıları bütün aile üyelerini kapsayan düzenli bir toplantısıdır.

Aile toplantısında amaç:
- işitilmek,
- birbiri hakkında olumlu duyguları ifade etmek,
- birbirlerini teşvik etmek,
- yapılması gereken işleri planlamak,
- kaygıları, duyguları, şikayetleri ifade etmek,
- çatışmaları çözümlemek,
- aile eğlencelerini planlamaktır.

Şimdi, aile toplantılarına ne zaman başlanmalı konusuna değinelim.

a) Aile toplantılarına ne zaman başlanmalıdır?

Aile toplantılarının başlanması için kesin bir tarih vermek mümkün değildir, bu aileye bağlıdır. Anne baba aile toplantılarının amacını kendi aralarında açıklığa kavuşturmuşlarsa, birbirleriyle ve çocuklarıyla eşit koşullar içinde davranmaya hazırsa toplantılara başlanabilir. Toplantıların başlamasında zorlama olmamalı isteğe bağlılık esastır. Ayrıca aile toplantılarına başlanması için herkesin katılması beklenmemelidir.

Çocukların da toplantıya alınma zamanı vardır. Çocuklar, kendilerini ifade etmeye başladıklarında toplantıya alınabilirler. Çocuklara aile toplantısının önemi, amacı anlatılmalıdır. Çocuklara da herhangi bir zorlamada bulunmamalıdır.

b) Sadece bir ebeveynle ile toplantı yapmak

İdeal olan aile toplantısı muhakkak ki herkesin katıldığı toplantıdır. Ama yinede ebeveynlerden birisi toplantıya katılmak istemeyebilir, bu toplantının yapılmasına engel değildir. Aile toplantısının amacı anlatılır, isteyen katılır.

Tek ebeveynli aile toplantılarında, var olan ebeveynle çocuklarla ortak konular görüşülür. Eğer çocukların öbür ebeveynle sorunları varsa bunlar başka bir zaman halledilir. Bu durumlarda ebeveyn çocuklara seçenekler sunmalıdır. Eğer eşlerden birisi ayrı ise bu durumda ayrı eşle ilgili sorunlar görüşülmemelidir, çünkü aile toplantıları beraber olan aile üyelerini ilgilendiren konuların görüşüldüğü yerdir.c) Küçük çocuklarla aile toplantısı yapmak

Çocukların aile toplantılarına kendilerini ifade etmeye başladıklarında girebileceğine daha önce değinmiştik. Çocukların bulunduğu aile toplantıları çok uzun olmamalıdır. Çocukların katıldığı toplantılar kısa ve basit konuların görüşüldüğü yer olmalıdır. Böyle olmazsa çocuklar toplantılardan sıkılabilirler. Çocukların yaşları büyüdükçe toplantılar uzun tutulabili...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.