abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kara yolu stajı hazır kompozisyon türk denizciliği mesnevilerin özellikleri yaşanma parma şedaraban sivi elektropnömatik 2003 öss sorular lise 1 matematik soruları yürünmek teknolojinin etkileri muhlis anatomi boşluğu kalantor sorgulama 0177 soyka raf profili türkiyenin nüfus özellikleri horst odyometre cihazı cümle çeşitlerini örneklerle inceleme. bütçe açıklarının ekonomik etkileri havalandırma sistemleri dünya savaş sarsıcı halk şiiri nedir adama arkaik dönem etik bilgisayar teknolojisi ve programlama staj kim edebiyat lise 1 iklim değişikliği rol yapmak oydaş kaymalı yataklar bilimin insan yaşamına unctad derişiklik sarkmak hançer duran agabey yeni teknolojik gelişmeler elektrik motorları kumanda ıstıraplı Azrail okullarda rehberlik yıl sonu raporu fransa tarım sektörü koı kutadgu biligin tamamı aktör alvin toffler karartma ceviri boolean cebri menfez casusluk kadran golf turizmi elektrik ve manyetizma yerinde takınaklı köksel lâf söyledi bal kabağı sığıntı eyyam kartograf dil ve kültür insan modeli karl marx düzelmek emval doğal sayılar nasıl kullanılmıştır yönetim pazarlama kimya bitirme tezi animizm durmak mc gregor tam rekabet piyasasi reflexiv bağıtlı enerjinin faydaları hızla ateş gibi almaç nasırlaşma anadolu efsaneleri gözetlenmek yazının tarihi muhtarın görevleri kombinasyon org öğrenen organizasyon 8.sınıf matematik konuları dil sevgisi atasözleri türkiyenin jeopolitik önemi


ZİHNİ ÖĞRENMEYE YOĞUNLAŞTIRMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 127579 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ZİHNİ, ÖĞRENMEYE YOĞUNLAŞTIRMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Dinlerken not tutmalıyız, öğretmenin anlattıklarının arkasındaki anlamları kavramaya çalışarak ön tahminlerde bulunmalıyız.

Bilgilerin anlamı ne kadar açıksa, zihinde kalma ve hatırlama olasılığı da o kadar yüksektir.

Özellikle ilgi duyulan şeyler daha çok hatırlanır. Belleğimizin bilinçli bir zorlama olmadan, neyi alıp saklayacağını bizim özel ilgimiz belirliyor. Birbirine bağlı, çağrışım yaptıran ve istisna olan şeyleri hala iyi hatırlıyoruz.

O halde, bir şeyi yeniden hatırlamak istiyorsak, her şeyden önce onu doğru biçimde yerine yerleştirmeyi öğrenmeliyiz.

Öğrenme sürecinin başında ve sonunda daha çok şey hatırlarız. Fakat öğrenme sürecinin ortasında, hatırlama konusunda bir düşme her zaman söz konusudur. Dinleme arası verilmediğinde bu düşüş daha da fazla olmaktadır.

Bir şeyin bellekte kalması, anlamıyla doğru orantılıdır. Zihnimizde tutmak istediğimiz bir şey ( ne olursa olsun ) eğer anlamlıysa daha kolay ve daha çabuk kavranacaktır. Zihnimizde tutmak zorunda olduğumuz ne varsa, bunların hepsine bir anlam kazandırabilirsiniz. Bu anlam verme olayı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.


VERİMLİ ÇALIŞMAYI ENGELLEYEN TUZAKLAR

( LÜTFEN AZALTMAYA ÇALIŞIN! )

1. Gözlerinizi yapamadıklarınıza çevirmek
2. Müzik eşliğinde çalışmak
3. Zorlanılan derslerin dışlanması
4. Aşırı kaygı ( güvensizlik )
5. Yatarak ( uzanarak ) çalışmak
6. Çalışma anında hayallere dalmak
7. Uzayıp giden telefon konuşmaları yapmak
8. Motivasyon noksanlığı, isteksizlik
9. Günlük ayrıntılara boğulmak
10. Çalışmayı tamamlamadan bırakmak
11. Amaçların, önceliklerin belirlenmemesi
12. Arkadaşlara “hayır” diyememek
13. Televizyona takılıp kalmak
14. Dersler, konular hakkında yetersiz bilgi sahibi olmak
15. Düzenli tekrarlar yapmamak
16. Programsız, plansız çalışmak
17. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak
18. Zamanı denetleyememek
19. Çevrenizin sizden beklentilerinin yüksek olması
20. Sınav bilgi ve tekniklerini yeterince bilmemek
21. Çalışma anında uygun dinlenme aralıkları vermemek
22. Yanlışlardan ders almamak, noksanları gidermemek
23. Çözümlenemeyen ailevi veya kişisel sorunlar içinde boğulmak
24. Fazla dışa açık olmak


BAŞARININ PROGRAMI

İnsan hangi limana gideceğini bilmezse hiçbir rüzgar onun için yararlı olmaz.
SENACA

Esen rüzgarlara kendini bırakarak istediği limana ulaşmak isteyenleri bekleyen son, tam bir hayal kırıklığıdır.

Üniversite sınavlarında, şans faktörünün oranı % 0’a yakındır. Çünkü arkadaşlarınız işi şansa bırakmıyor. Planlı, Programlı bir çalışma yürütüyor. Planlı çalışma yürüten arkadaşlarınız varken, sizin işi şansa bırakmanız, erkenden havlu atmak olacaktır.

Planlı çalışma, nereye ve nasıl gideceğinizi mantıklı bir biçimde, önceden karşılaştırmanızdır. Öğrencinin geçerli ve verimli bir program...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.