abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders anımsatma dış aydınlatma dış deri sel ingilizce öykü bitki besin elementleri şile if clauses yediemin kahve falı pirit han duvarları kitabın özeti belediye otomasyonu kalite prosedurleri hazır diriliş özeti oks yeni sistemi dışlamak ülke bayrakları aydınlanma çağı yeraltından notlar kurtuluş osman dialog su gösterdi bir tohumun çimlenmesi için gerekli koşul araz duyurum çiçek tacı fizik esneklik turizm pazarlama dikel toplantı hak ve özgürlüğü deniz salyangozu okutulma ısı sıcaklık tarım ürünleri grafikleri chopen bakır devri ülkemizde heyelan bölgeleri bir piyango bileti ataturkun askeri ve siyasi hayati hürrem sultanın hayatı anadoluda türk birliği kurma çalışmaları stratejik insan kaynakları yönetimi paratoner nedir şayan inkâr açı sorular çıkarsama akut glomerülonefr öncelikle arz ve talep elastikiyeti karbondioksit özümlemesi zarf fiil eki tepelenme varyasyon denklemler ve doğru grafikleri defaten 1995 öss cevapları carpet weaving fabrikalar bozulma problem solution essay liderlik tipleri işteşlik badminton kötüleşme aceleci palavracı uludere haberlesme toplam kalite nazım hikmet şiirleri gıdaların ışınlanması ondalık kesirler otomotiv staj raporu duyulma sofralık ir rasyonel sayı front page yukarısı nitratlı anlık ortak yapım zilli maşa hidrolik makinaları die four you eskiden aytemiz salik olmak sıracı ingilizce performans hikaye tahlilleri cinler dillerin sınıflandırılması pırlak müşküle kapama bir destandır çanakkale yönetim seviyelerine göre yönetici özellikleri


CİMNASTİK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 130069 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

CİMNASTİK
Cimnastik, vücudun çeviklik, esneklik ve denetimine dayanan, aletli ve aletsiz olarak gösteri niteliğinde yapılan sistematik hareketler bütünüdür.
Uygulaması heyecan veren, seyretmesi ise hayranlık uyandıran, yaşadığımız modern çağa çok uygun olan ve vücudun doğal hareketlerini kullanarak bütün kasların çalışmasını sağlayan, böylece izleyenlere sanat tadı veren cimnastik branşının, bir dal ya da atletik bir olay olarak kavranması oldukça güçtür. Çünkü spor denilince, kişinin bir kişiye veya takımın bir takıma karşı mücadelesi düşünülür. Ya da atletizmde olduğu gibi atletlerin zamana karşı birbirleri ile yarışmaları, yüksek bir çıtadan geçebilmeleri ve metreyle ölçülebilen bir mesafeyi uzun olarak atlamaları akla gelebilir. Bunların hepsinde kimin kazandığı anında seyirciler tarafından görülür.
Cimnastik gibi bir spor branşında rakibin hareket ve davranışları ile iç içe olma durumu yoktur, aynı zamanda ona karşı verilen mücadelenin ayırt edilebilme zorluğu da vardır. Burada doğal olarak, sporcunun kendisi ile yaptığı mücadele sözkonusudur. Bu mücadelede sporcudan çok zor gruplardan oluşan hareketleri son derece hatasız ve akıcı bir şekilde tamamlamak için, vücudu kontrol altında tutabilme özelliği istenir. Bunun gelişimi yıllar boyu süren çalışmayı gerektirir. Cimnastik ile diğer spor dallan arasındaki farkı anlayabilmek, gerçek spor bilincini açık bir şekilde ortaya koyar.
Neden cimnastik? Sporun fiziksel gelişimi gerçekleştirmedeki önemini anlamak bu sorunun cevabı için yeterli olabilir. Asıl amaç fiziksel uyum sağlamak olduğunda cimnastik ideal bir yöntem olarak karşımıza çıkar. İyi ve doğru yönlendirilmiş cimnastik programı esneklik, koordinasyon, kuvvet, çabukluk gibi fiziksel özellikleri geliştirir. Ayrıca bale, modern dans, folklor gibi sanatların figürlerinin çeşitli cimnastik hareketleri ile birleştirilmeleri, bu sporu yapanlarda yaratıcılık özelliğinin de gelişmesine neden olur. İşte bu özellikleri ile cimnastik, bütün dünyada kitle sporu olarak kabul edilen ve temel spor olarak da uygulamaya konulan, çok teknik bir daldır.DÜNYADA CİMNASTİK
Cimnastik, E ski Yunan, Mısır ve İndus Uygarlıklarına dek uzanan köklü bir geçmişe sahip spor dalıdır. İnsanlar, yeryüzünde topluluk olarak yaşamaya başladıkları ilk çağlardan beri, tanrıları ile iyi geçinmek için törenler yapar, adaklar sunarlardı. İşte cimnastiğin ilk örnekleri, bu dini törenlerde görüldü. Bunlar bir çeşit dini danslar olup, tüm kabile fertleri bu danslara katılır; kıvrak el, kol, omuz ve bel hareketlen ile oyunlarını müzik eşliğinde yaparak dans ederlerdi.
Cimnastiğin ilk örneklerini gördüğümüz bu ilkel toplum kabilelerinin dansları, yalnız dinsel törenler için değil aynı zamanda, av başlangıç ve bitimlerinde de yapılırdı. Bugün bile Güney Amerika, Avustralya ve Afrikada bulunan kabilelerde bunun örnekleri görülmektedir. Modern anlamdaki cimnastiğin oluşması i...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.