abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çakılma 5. sınıf yarışma soruları süprüntü miladi hicre çevirme dil uzatmak ege bölgesinde yetişen sebze ve meyveler Gotlar avarya mona lisa bursluluk isimli van kedisi düşüncesini açmak sinirlenmek örnek özgeçmiş bebek ninnileri pürüzlenme deniz ticaret hukuku itfa etmek enerji üretiminde kullanılan üniteler sıralatma düz lise sulp control center nominatif metafizik problemleri azmetmek fıtrat tam sayılarda toplama işlemi staj elektronik maddelerin geri dönüşümleri iniş aşağı 1929 krizi anlasmanin montaj stajı nokia makina staj defter dişlilerin ölçülmesi alçakça kent sosyolojisi Kadirî hamam gibi trablusgarp savaşı glüten memeli hayvanlar sarı bez demetçik müzik kültürümüz zihin yorgunluğu karamuk güzel konuşma ve yazma plan riyaset dindaş başı yerde itirazcı omnibüs hıyaneti vataniye kanunu 2000 cözüm matematik öss soru ibrahim çallı amel fransiz ihtilali islam i piyes silindirli alt kümeler üretim tüketim ve verimlilik elektrostatik sunu amonyum sülfat göze bilimi öz kütle nefron ıstanbul istanbuldaki tarihi eserler saklama türkiye cumhuriyetinin dış siyaseti korte etmek gaz türbin 360 derece performans değerleme bir cisim neden batar neden yuzer standart maliyet sistemi şekilli evre geçek deniz yolları dokuma teknolojisi ezberlemek okul deneyimi raporu 445 eşitsizlik soruları eriştirmek sömürücü atletizim 17,yüzyıl yenilikleri sağlık ve sosyal güvenlik haftası müstenit ingilizce öğretim antikor genel cimnastik rölativite teorisi ere vermek


YAPILANDIRICI ÖĞRETMEN OLMAK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 130671 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Yapılandırıcı Sistemi Oluşturmak

9- Yapılandırıcı Öğretmen Olmak

Karşılaştığımız bir çok öğretmen geçmişte kullandıkları yaklaşımları göz ardı ederek yapılandırıcılığı "zaten insanların bildiği" bir metot olarak görüyorlar. Fakat bu metodu katı müfredat programları, destekleyici olmayan idareciler ve hizmet içi çalışmalarının yetersizliği yüzünden gerçekleştiremediklerini düşünüyorlar. Yapılandırıcılığın eğitimdeki rolünü çalışma ve gözleme imkanı bulanlar, bu metodun katkılarını görmeye çalışıyorlar. Bu metodun öğretmenler kullanmaya başladıklarında pedagojiyi keyifle tecrübe diyorlar ve sonuçta sınıflarının ayrılmaz bir parçası oluyorlar.
Fakat bazı öğretmenler hala yapılandırıcı pedagojiye karşı tavır alıyorlar. Bu davranışın temelinde halihazırda kullandıkları eğitim yaklaşımlarının sona ermesi ve öğrencinin öğrenmesinde veya sınıfın kontrolünde problemlerin doğabileceği gibi kaygılar bulunuyor. Bazı öğretmenler her ne kadar yapılandırıcı eğitimin gücünü hissetseler de eğitim pratiklerini yıkıp yerine yenisini tesis edemeyeceklerini çünkü öğretim kariyerlerine çok derinden bağlı olduklarını belirttiler. Diğerleri ise herhangi bir değişime ihtiyaç duymadıklarını kullanılan yaklaşımların öğrencileri için yeterli olduğunu, yani öğrencilerin kapsamlı notlar alıp önemli sınavlarda başarılı olduklarını, verilen ödevleri iyi ve zamanında yaptıklarını, iyi araştırılıp hazırlanmış bireysel veya grup raporları sunduklarını ve çalışmalarından yüksek notlar aldıklarını ifade ediyorlar. Bir kısım öğretmen için önemli olan uyguladıkları metodun ne kadar iyi çalışıp çalışmadığı. Bu öğretmenler öğrencinin öğrenmesinden daha fazla davranış yönetme meselelerine ilgi duyuyorlar ve yapılandırıcı anlayışın kontrol güçlerini zayıflatmasından ve zamanla da yok etmesinden korkuyorlar. Eğer bir öğretmen sınıf dinamiklerini tek "doğru" belirleyici kendisiymiş gibi kurarsa, öğrencilerin çoğu kritik etmeden kendisinden beklenene uymayı öğrenir, öğretmeninin direktiflerinde soru sormaktan kaçınır, odanın içinde gezerken öğretmenlerinden izin ister ve sürekli öğretmeninden yargılayıcı ve değerlendirici geri bilirim bekler. Diğer öğrenciler ise özgürdür. Kendi anlayışını yapılandırmaya çalışan özgür ve güçlenmiş öğrenci sözünü ettiğimiz öğretmenler tarafından yazılı olmayan fakat herkesçe yaygın olarak kabul edilen öğrenci ile öğretmen arasındaki uyumlu hiyerarşiye tehdit olarak algılanırlar.
Öğrencisini izleyici olmaktan çok araştırıcı olmasını sağlamaya çalışan bir öğretmen olmak cesurca bir davranıştır ve bir çok bakımdan ürkütücüdür. Öğretmenlerin yapılandırıcı pedagojiye ayak diretmelerinin anlaşılabilir sebepleri var; çoğu ne bunun için gerekli donanıma sahip nede buna uygun eğitim almış. Dolayısıyla değişim marjinal gözüküyor. Ve kullanılan tekniklerin iyi çalıştığı varsayıldıkça yeni metotları deneme ihtiyacı azalıyor.- pedagoji yeni metotları kullanmayı öze...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.