abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders metre tul ada tavşanı çanakkale savaşının dünya üzerindeki etkisi biyoloji staj rapor hayvanların insanlara yardımı enerji nakil direkleri vardar ovası eşkenar üçgenler örnek staj ödevi vida çekme haram para yüzey sertleştirme fes metan gazı öss kimya avşar türkleri egemenlik nedir ppb nedir çehreli transshipment 08 kişisel bilgi sihirli vizyon nedir özgeçmiş örnekleri yükselteç atatürkün bilim kütlenin korunumu yasası okçu bome sınır açı açıklık özet safsatacı değirmenlik hazine eğdirme iddianame teknolojinin olumsuz yönleri ac devre analizi 2006 öss adres rehberi oyunu almak cocuk egitimi muhasebat kurk kapadokya mikroskobik canlı değmek veri tabanı programı şasi ölçme ve kontrol sistemi sadet sinekkapan başbakanın görev ve yetkileri 1998 oys soruları sadrazamlar işletmen kalleş cebren işe alım teknikleri hit mevlana ile ilgili kompozisyon kayalık izmirin turistik yerleri kare dikdörtgen üçgen çember genel coğrafya dişi bakır parenteral beslenme başmal yarı açık ceza evi elektronik tarihi doymuş yağlar etkileri mikroekonomi termit kaynağı ön sezili psikiyatri hemşireliği fahrenheit işletme ders notu örnek muhasebe staj pandomim tezhip nedir kamu hukuku meyve sebze resimleri bitkisel doku elektrolüminesans windovs sadist muhteri metaryel fındıkçı papa 2007-2008 ingilizce yıllık plan booz allen damat ferit paşanın hayatı insanlar ve hayvanlar ramazan bayramı Halebî ac dc motorlar eser sözleşmesi


CEVHER HAZIRLAMA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 132471 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

CEVHER HAZIRLAMA
KULLANILAN MADDELER :
Kaolen, Potasyum Feldispat, Sodyum Feldispat, Dolomit, Kuvars, Kil, Silis Kumu, Öğütülmüş Mermer, Manyezit, Flint, Sileks.
REMAS DEGIRMEN (CONTINUE KURU ÖĞÜTME)
Sürekli kuru öğütme sisteminde çeneli kırıcıda K-Feldispat 4 cm altına indirilmektedir. Daha sonra l.valsli kırıcıya gelen K-feldispat 2 silindirin ters yönde dönmesi ile 2 cm ye indirilmektedir.1.5 cmlik titreşimli elekten geçen hammadde, bant yardımıyla silolara gelmektedir. Çift taraflı besleme yapılarak, 28 delikli büyük değirmene gelen hammadde, 1.5 cm elekten geçerek elek altı kapalı baksa alınır. Elek üstü ise bant yardımı ile silolara ve yeniden değirmene beslenir.
KONİK DEĞİRMENLER
2 adet konik değirmen vardır.
Beşiker........... Çeneli Kırıcı........Valsli Kırıcı.......Malzeme silosu........Konik Değirmen Konik değirmen üzerinde bulunan fanlar, malzemeyi hava ile çekmeyi sağlıyor.
ÇAMUR HAZIRLAMA
8 adet hammadde silosu vardır. Silo 50-55 ton hammadde almaktadır. Silolarda bulunan hammaddeler aşağıdaki gibidir:
1 NOLU SİLO DOLOMİT
2 NOLU SİLO MERMER
3 NOLU SİLO MK 341 (Kil)
4 NOLU SİLO KM 6 (Kil)
5 NOLU SİLO KM 121 Feldispat
6 NOLU SİLO KM 6
7 NOLU SİLO KM 14 Silis
8 NOLU SİLO KM 442 Kil
T1 = 104
T3 = 495-500
Reçetede verilen miktarlara göre siloların altında bulunan terazide otomatik tartım yapılarak, hammaddeler,hammaddeler bantlar yardımı ile değirmene gönderilmektedir. Hammadde nem kontrolleri laboratuarda yapılır. Çıkan nem miktarına göre reçetedeki su miktarı ayarlanmaktadır.
HAMMADDE %
Dolomit 2,6
Mermer 9,7
MK 341 6
KM 6 37
3012 19,7
KM 14 12
KM 42 13
% 65 Kuru hammaddeye %35 su, %0.5 Sodyum Silikat ilave edilerek, değirmende öğütülmektedir. 2 adet değirmen vardır ve değirmende hammadde öğütme süresi 30-45 dk. değişmektedir. Değirmende kullanılan taşlar, flint taşıdır.
Her değirmen çıkışında 2 adet elek kullanılmaktadır. Elekler,35-40 Dyn boyutundadır. Eleklerden süzülen çamur, manyetiklerden geçirilerek, havuzlara alınmaktadır. 4 adet havuz bulunmaktadır ve çamur havuzlarda mikserde karıştırılmaya devam etmektedir. Havuzlardan alınan çamurun viskozite kontrolleri laboratuarda yapılmaktadır.
Havuzlardan alınan çamurun max. değerleri:
Nem : max %36
Viskozite : max%2.6
Yoğunluk: 1670-1740
Elek Bakiyesi : %5.5 - %8 olmalıdır.
Masse hazırlama ünitesi laboratuardan gelen değerler doğrultusunda ;
Nem düşük ise : Kuru hammadde miktarını artırarak, su miktarını azaltarak
Viskozite yüksek ise :Sodyum Silikat miktarını ve su miktarını artırarak,
Viskozite düşük ise : Sodyum Silikat miktarını ve su miktarını azaltarak çamura müdahale etmektedir.
Hazırlanan çamur, pompalar vasıtası ile spray-driera pompalanmaktadır. Pompa basınçları spray-drier kapasitesine ve masse çamurunun nemine göre 20-30 bar arasında değişmektedir.
Spray driera gelen çamur, nozullardan hızla fışkırtılarak, sıcak...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.