abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders darwin ilgi zamiri idman murdarlık 11. sınıf matematik dersi ünitelendirilmiş yıllık ders planı tetkikat 18. ve 19. yyda osmanlı ekonomik durum krizantem sosyoloji nedir modüler öğretim parot noksan tercih robotu makra mutlu prens özeti 19. yüzyılda osmanlı devletinin sosyal hayatı modern yönetim anlayışı lamartine yenileşmek yaz stajı raporu bilgisayarın hayatımızda yararları imf nedir ateşten gömlek galenit diyorit islam dininde insan ilişkisi hiyerarşik futures saç baş dpy bursluluk sigorta avrupa biriliği ve çevre politikası ontolojik fip küçük ay siklon ikna fredrich geçici vergi beyannamesi 8086 komedi tiyatro eserleri dirilmek baskı dinozorlar askeri lise soru şanzuman titreşim hurdacı sistem/biyoloji dövüş sanatları dogu anadoluda yetiştirilen ürünler müzik nedir tane boyutu ayın şekli msn alma bilim alanindaki inkilaplar insan ilişkilerinin türleri 0286 loça kar teorisi sığırcılık soyutluk filiz vermek kara kusmuk olasılık işlemleri mıknatıs kullanım alanları hayvan hakları yansılama ateşleme sistemi taşıma sistemleri mevlananın ahlak felsefesi fiziksel değişme cumhuriyet yonetimi uzak masa üstü bağlantısı teknolojik sorun çzöme insan doğa koç deniz kuvvetleri kastamonun tarihi nefha ısının iletim yolları patlatmak hazırlatma bolu tanıtım aksırma matematik kat problemleri abu fransiyum elektriğin öyküsü itiş çıkma hırsızlık boy otu usçu iç yarıçap baygın türkiye iktisat tarihi besin piramitleri şebeke zaten


CEVHER HAZIRLAMA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 132471 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

CEVHER HAZIRLAMA
KULLANILAN MADDELER :
Kaolen, Potasyum Feldispat, Sodyum Feldispat, Dolomit, Kuvars, Kil, Silis Kumu, Öğütülmüş Mermer, Manyezit, Flint, Sileks.
REMAS DEGIRMEN (CONTINUE KURU ÖĞÜTME)
Sürekli kuru öğütme sisteminde çeneli kırıcıda K-Feldispat 4 cm altına indirilmektedir. Daha sonra l.valsli kırıcıya gelen K-feldispat 2 silindirin ters yönde dönmesi ile 2 cm ye indirilmektedir.1.5 cmlik titreşimli elekten geçen hammadde, bant yardımıyla silolara gelmektedir. Çift taraflı besleme yapılarak, 28 delikli büyük değirmene gelen hammadde, 1.5 cm elekten geçerek elek altı kapalı baksa alınır. Elek üstü ise bant yardımı ile silolara ve yeniden değirmene beslenir.
KONİK DEĞİRMENLER
2 adet konik değirmen vardır.
Beşiker........... Çeneli Kırıcı........Valsli Kırıcı.......Malzeme silosu........Konik Değirmen Konik değirmen üzerinde bulunan fanlar, malzemeyi hava ile çekmeyi sağlıyor.
ÇAMUR HAZIRLAMA
8 adet hammadde silosu vardır. Silo 50-55 ton hammadde almaktadır. Silolarda bulunan hammaddeler aşağıdaki gibidir:
1 NOLU SİLO DOLOMİT
2 NOLU SİLO MERMER
3 NOLU SİLO MK 341 (Kil)
4 NOLU SİLO KM 6 (Kil)
5 NOLU SİLO KM 121 Feldispat
6 NOLU SİLO KM 6
7 NOLU SİLO KM 14 Silis
8 NOLU SİLO KM 442 Kil
T1 = 104
T3 = 495-500
Reçetede verilen miktarlara göre siloların altında bulunan terazide otomatik tartım yapılarak, hammaddeler,hammaddeler bantlar yardımı ile değirmene gönderilmektedir. Hammadde nem kontrolleri laboratuarda yapılır. Çıkan nem miktarına göre reçetedeki su miktarı ayarlanmaktadır.
HAMMADDE %
Dolomit 2,6
Mermer 9,7
MK 341 6
KM 6 37
3012 19,7
KM 14 12
KM 42 13
% 65 Kuru hammaddeye %35 su, %0.5 Sodyum Silikat ilave edilerek, değirmende öğütülmektedir. 2 adet değirmen vardır ve değirmende hammadde öğütme süresi 30-45 dk. değişmektedir. Değirmende kullanılan taşlar, flint taşıdır.
Her değirmen çıkışında 2 adet elek kullanılmaktadır. Elekler,35-40 Dyn boyutundadır. Eleklerden süzülen çamur, manyetiklerden geçirilerek, havuzlara alınmaktadır. 4 adet havuz bulunmaktadır ve çamur havuzlarda mikserde karıştırılmaya devam etmektedir. Havuzlardan alınan çamurun viskozite kontrolleri laboratuarda yapılmaktadır.
Havuzlardan alınan çamurun max. değerleri:
Nem : max %36
Viskozite : max%2.6
Yoğunluk: 1670-1740
Elek Bakiyesi : %5.5 - %8 olmalıdır.
Masse hazırlama ünitesi laboratuardan gelen değerler doğrultusunda ;
Nem düşük ise : Kuru hammadde miktarını artırarak, su miktarını azaltarak
Viskozite yüksek ise :Sodyum Silikat miktarını ve su miktarını artırarak,
Viskozite düşük ise : Sodyum Silikat miktarını ve su miktarını azaltarak çamura müdahale etmektedir.
Hazırlanan çamur, pompalar vasıtası ile spray-driera pompalanmaktadır. Pompa basınçları spray-drier kapasitesine ve masse çamurunun nemine göre 20-30 bar arasında değişmektedir.
Spray driera gelen çamur, nozullardan hızla fışkırtılarak, sıcak...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.