abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders 18.yy osmanlı devleti basınç ve rüzgarlar önayak etmek çulluk matematik sanat gayeli pnömatik babalar günü dumanlanma karaçam geçenlerde test hazırlama ve geliştirme teknikleri fırlatılmak kuvay-i milliye yıldız tabya gaziler kalem pil 7. sınıf sinir sistemi başarılma patronluk mit ve mitoloji kavramları nar gibi öyküleme antakyada sefillerin özeti orta asya bozkır aile beyşehir omuzlamak halk sağlığı tiratlar eleştirmek beylik güvenilir çift camlı anadolu nedir bin yıl yaşayan canlılar kaldırıcı susku balık ihracat ve ithalatı yatay cant popper mektup türü 52 debrief epitelyum damla taş alan ölçmek nedir amper hesaplama endüstri sonlu farklar ve diferansiyel denklem çözümleri kan neden kırmızıdır obsesif kompulsif bozukluk maaş bordrosu gök bilimci sitem gece uçuşu ford deli bal organon kitabı hakkında bilgi natır ihsas ağ nedir ansız angel dinleyiş atom bombası etkileri 18 kasım uzunköprü korgeneral ayağını yorganına göre uzat insaflılık çiçekli bitkilerde üreme dpy a bursluluk sınav sonucu beyaz lale iki yıl okul tatil bursanın fethi edilgenlik elyaf üretimi heykeltraş yanar dağlar atatür bilim ve teknoloji sanat dalları bernoulli denklemi tezahür mesmu türk bayrağının organik bileşikler yönden özverili parelelkenar Karahanlı heybet kavramlaşma duyu organlarımız kontenjanlar timurlular sherlock holmes hovarda sakırtı liseler için ödevler


BANKACILIK SEKTÖRÜ VE E-TİCARET


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 132610 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BANKACILIK SEKTÖRÜ VE E-TİCARET


Elektronik ticaret yeni bir olgu değildir, yıllardır uygulanmaktadır. Para elektronik olarak transfer edilebilmekte, bilgi özel bilgisayar ağları aracılığıyla karşı tarafa aktarabilmekteydi. Bu tür online elektronik ticaret yıllardır sürdürülmesine karşın, çok sınırlı bir kesim tarafından kullanılabilmekteydi. Sadece, kendi bilgisayar ağlarına sahip olabilen büyük firmalar tarafından uygulanmaktaydı.
İnternetin yaygınlaşması ve herkesin kullanımına açık olması elektronik ticareti kullanan işletme ve birey sayısının artmasına yol açmıştır. Internetin ticaret dünyasında çabuk benimsenmesi önümüzdeki yıllarda elektronik ticaret yapan firma sayısının artmasına yol açacaktır. Özellikle, son 10 yılda bilgi ve iletişim teknolojilerinde meydana gelen hızlı gelişmeler ve toplumda bilgisayar kullanmanın günlük yaşamın her alanında çağın gereği olduğu bilincinin oluşması, ekonomik gelişmenin ve toplumsal refahın sağlanmasında elektronik ticarete stratejik bir önem kazandırmıştır. Yapılan araştırmalar da her yıl dünyada Internet kullanıcı sayısının yüzde 33, elektronik ticaret hacminin ise yüzde 80 oranında arttığına işaret etmektedir.
Elektronik ticaret elektronik araçlar kullanılmak suretiyle ticari iş yapmakla ilgilidir. Elektronik ticaret, tüketime yönelik mallar, enformasyon hizmetleri, finansal ve hukuk gibi hizmetleri, sağlık, eğitim gibi geleneksel faaliyetleri ve sanal marketler gibi yeni faaliyetleri kapsamaktadır.

Elektronik ticaret 21inci yüzyıla başlarken yasadığımız önemli bir ekonomik gelişmedir. Son yıllarda, Internet ve bilişim sektöründe yaşanan hızlı gelişim hayatımızın her alanında köklü değişikliklere yol açmaktadır. Gelecekte Internet ve bilişim teknolojilerinin hayatımızla ilgili olarak yaratabileceği tüm etkileri şu an için tahmin edebilmek mümkün değildir. Internet, endüstriyel devrimden bu yana yasadığımız en büyük değişimin yaratıcısı bir bilgi devrimidir.

Elektronik ticaretin gündeme geldiği zamanımızda çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri devlet açısından bir sorundur. E-ticaretin nasıl vergilendirileceği sorunudur. Diğer bir sorun ise alışveriş sırasında alıcı- satıcı ilişkisindeki güvenlik sorunudur. Bu sorunda ise internet için özel hazırlanmış kredi kartları ve e-para devreye girer.

1. E-ticaretin vergilendirilmesi

İlk olarak bu ticaretin vergilendirilmesi önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Elektronik bir ortamda yapılan ticaretin nasıl vergilendirileceği konusu hem ulusal hem de uluslararası düzeyde bir sorundur. Bilişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler karşısında mevcut yasal düzenlemeler yetersiz kalmaktadır. Bu yetersizliğin temel sebeplerinden biri elektronik ticaretin coğrafi sınırları ortadan kaldırması nedeniyle ulusların kendi yasal düzenlemelerinin yeni ekonominin oluşturduğu global ticaret düzenine cevap verememesidir.

İşletmeler...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.