abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders omuz başı basketbol fizyolojisi evrim teorisi cumhuriyet yönetimi ilk nerede başlamıştır insan ve hayvanların benzer yanları tane boyut analizi el sürmemek keleşlik sermayeler tanımı solukluk loğlama mustafa ali kaptan birinci dereceden iki bilinmeyenli denklem transistor çörek otu çalıkuşu romanının özeti 360 derece kaçıncı deprem kuşakları iç tehdit unsurları inşaat sözleşme uğur böceği boru öykü nedir temel jimnastik hareketleri enez nonoş sınıfsız biokimyasal nedir koşuk,sagu,sav,destan akraba evliliği sakıncaları gril ereksel neden cümle öğeleri fiziksel tekstil muayeneleri kiralık ev ikinci endüstri staj cv yazma salaş inilmek radar sonar ultrason nedir damlamak adi step motor araklamak ana şehir internet hizmet programının kurulması anayurt otelı timüs dilin hayatımızdaki yeri ve önemi minimal cız etmek atatürks life ümraniye edison psikomotor gelişim araçları coğrafya şekilleri bankacılık krizleri imar arşivi od ocak şükretmek konuk olmak aşk yapmak şofben bisiklet yapımı çağdaş sınıf yönetimi anlayışı bombardıman etmek ağaç çileği munkariz gözlemek imren dolaşmak geçmişte iletişim üsküdar anadolu meslek lisesi kirlilik mâli+plan bir devredeki elektronlar 50 yıl önce teknoloji olumlu kanlanmak ısının yayılması ağır durmak atomun iç dünyası allegro fen ve teknoloji dersi halı planları final sorulari istiklal mahkemeleri istiklal marşı doğrultmak sorumluluk+rapor kâşif bileşik kesir okul deneyimi 2 staj raporu somutluk inakçı okul şarkıları iletişim masteri jeotermal dini ve ilmi eserler


GİRİŞİMCİLİK ÖDEVİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 134482 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

T.C.
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İŞLETME BÖLÜMÜ

GİRİŞİMCİLİK ÖDEVİ
DANIŞMAN
Doç. Dr. Hasan İBİCİOĞLU
HAZIRLAYAN
Seher ARMAĞAN
0011402054
İşletme 4 (I. Öğretim)ISPARTA - 2004

Girişimcilik, risk almaktır. İnanılan ilkeleri ve bu ilkeler üzerine kurulmuş değerleri kararların temeline koymaktır. Bizler mezun olduğumuzda hepimiz kendi işlerimizi kurmak, geliştirmek ve başarılı olmak istiyoruz. Bunu yapmak için de hepimizin girişimci ruhuna sahip olması gerekir.
İşletme kurma nedenleri miras, bağımsızlık isteği, kazanç isteği, sosyal saygınlık, başka fırsatların yokluğu, bir düşüncenin veya bir varlığın işlenmesidir. Benim işletme kurma isteğimin nedeni bağımsızlık ve kazanç istediğidir. Bir kimsenin kendi adına bir işletme kurup çalıştırmak isteminin en güçlü nedeni, o kimsenin kendi kendinin patronu olma isteğidir. Ayrıca, bir çok insanı buyruğu altında çalıştırma isteği de kişiyi iş hayatına iten güçlü bir nedendir. Kazanç isteği de, bir kimse, tek başına bir işletmeye sahip olduğunda kâr tamamen kendine kalır. Risklidir ancak risk almadan başarmak zordur.
Ben Isparta’nın özellikle öğrenci sayısının arttığı bu yıllarda hem cafe hem de kitap satışının ortak yapıldığı bir mekana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kuruluş sorunları talep, uygunluk, rekabet durumu gibi faktörlerin böyle bir mekan için ortadan kalkacağını düşünüyorum. Çoğu öğrenci böyle bir yere gelmek isteyecektir. Ancak bu Isparta’da şu an yok. Yani piyasada rekabet edilebilecek bir başka işletme de yok. Gerekli olan etütlerin yapılmasından sonra hoş bir mekan yaratılabilir.
Bu mekan için kiraya tutulabilecek ya da inşaa edilebilecek 2 ya da 3 katlı bir yerin olması gerekir. Finansını banka kredisiyle sağlarsam, ilk yani giriş katına son çıkan kitapların, bölümlerin, ders kitaplarının bulunduğu bir tarafında da dergi ve CD-kaset satışının gerçekleştiği bir yer yaparım.
Bu Isparta’da yapılmaya çalışıldı ancak ben kuruluş yerlerinin uygun olmadığını düşünüyorum.
2. katına da bir mimar yardımıyla da olabilir, hoş ferah ve geniş bir oturma alanı kurmayı hayal ediyorum.
Eğer 3. kat şansı yaratabilirsem de orayı da son yıllarda gençlerin oynadıkları tabu, monopoly gibi oyunların oynandığı minderlerle döşenmiş bir kat daha kurabilirim.
En önce zaten yatırım projeme başlarken yapmam analizler var. Şemayla anlatacak olursam,

Bu aşamalar sayesinde ilerleme kaydederek hedefime ulaşmak istiyorum.
Küçük bir işletmenin başarısının
1- Geçerli İş Olanağı, 4- Yönetsel Bilgi, Deneyim ve Yetenek
2- Yeterli Finansal Kaynaklar, 5- Ticari Deneyim
3- Kişisel Faktörler, 6- Cesaret
faktörlerine bağlı olduğunu biliyorum. Deneyimim yok ama başlamadan deneyim sahibi olamam. Cesaretliyim ve bu şirin mekana sahip olmak istiyo...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.