abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders carpet weaving plotter balkanlar türkler hall 3. sınıf matematik soruları asenkron motor rulman çeşitleri Suriyeli ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol bio dizel 38 ad kavmi turbo pascal dayanılmak kaolin feodal sistem dağıtım kanalları mum boya finansal oran analizi tehalüf türkçe öğretiminde hedefler ve etkinlikler atari eski ölçme araçlari muktedir kuvvetlendirici ilkbaharın gelişi 10. sınıf matematik sınavları makine muhendisliği staj 12 mart 1971 yassıca 1. sınıfa uygun piyes sözlü anlatım paylaşılma amerikyum pulat çinko beyzbol nasıl oynanır kalıtsal özelliklerimiz kıçı kırık akış ölçme dokunaklı fındıkçı geçirici açınımlar seloteyp hail saat çiçeği batı türkçesi bazilika eski paralar otomobilin bulunuş hikayesi pazıbent alçılı sakızlaşma sefiller kitap özeti çokgenler bakar kör iç ters açı geometri üçgenin çemberleri astım mağarası metin çevirisi dunyadakı akarsular 2000 li yıllarda biyoloji batı etkisin denetim ve ön bürod bsc amistad on parmağı boğazında olmak azonal sav ipe çekmek küre nedir bağlantı elemanları istanbul tarihi ingilizce istatistik fizik zebun etmek batı cephesi ile ilgili sorular anlatım bozuklugu 6183 gerçekçi ceza atışı dansöz fanatik trade istihza etkin ekipler tam sayılar kümesinde dört işlemler devalüasyon yildiz üçgen bağdaşmak pablo picassonun hayati hayret ılımlılık osmanlıda yabancı dile verilen önem bilgisayar donanımları atatürkün amaçları ...ikinci plâna düşmek cumhuriyet ile ilgili kompozisyon sökme sınır açı


BAŞARILI BİR REKLAMIN SIRLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 135881 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BAŞARILI BİR REKLAMIN SIRLARI


REKLAMIN ÜÇ ŞEKLİ

Ücretli medya reklamlarının üç temel şekli vardır :


1. belirli bir ürün, hizmet veya iş reklamları: bunlar, hiç şüphesiz hem ulusal hem de yerel anlamda tv ve yazılı basındaki en bilinen çeşitleridir.
2. İmaj veya bu şekilde nitelendirilen reklamlar: Bunlar belirli bir ürün ya da hizmet reklamı değildir, bir fikir ve imaj oluşturmaya yöneliktir.
3. Reklam vermek talep doğurabilir.
4. Reklam vermek, ilgilenenleri ön elemeden geçirmeyi sağlayabilir.
5. Reklam, mevcut müşterilere kim olduğunuzu hatırlatacaktır.REKLAM VERMENİN EN KÖTÜ ON GEREKÇESİ

1. Çünkü her zaman televizyona (ya da gazete, radyoya) reklam verdik.
2. Çünkü rakiplerim radyoda (ya da tv de, gazetede) reklam veriyor.
3. Çünkü gazetenin (veya tv kanalının, radyo istasyonunun) özel bir uygulaması vardı.
4. Çünkü bir radyo istasyonunu dinliyorum.
5. Çünkü herkes atılan el ilanlarını alır.
6. Çünkü bütün ay boyunca hiç reklam vermedik.
7. Çünkü sınıflandırılmış ilenler dergisi en ucuzudur.
8. Çünkü satış temsilcisini çok sevdim
9. Çünkü sarı sayfalarda sizinde adınız olmalı
10. Çünkü burası piyasadaki bir numaralı radyo kanalıBÖLÜMLENDİRME VE HEDEF BELİRLEME


Pazar veya ürün bölümlendirilmesi:

Pazar veya ürün bölümlendirilmesinin yerel bazda nasıl işleyeceğini bir ilüstrasyonu olarak restoranlara göz atabiliriz. Öyleyse ürün bölümlendirilmesi pazarda mevcut diğer ürün ve hizmetler arasında kendi ürünm ve hizmetinizi seçmede gösterilen az ya da çok bilinçli bir gayrettir.

Müşteri bölümlendirilmesi:

Ürün bölümlendirilmesi, ürün ve hizmetlerde mevcut olan özelliklere bakarken müşteri bölümlendirmesi, her grupta mevcut ve o grubu diğer bazı gruplardan ayıran faktörler üzerine odaklanmıştır.

Medya bölümlendirilmesi:

Bölgemizde reklam vermek isteyen işletmeler, şimdi hiç şüphesiz herbiri ulaşmak istediği kitlelere erişmek için en iyi araç olduklarına dair ikna edici kavramlar sunabilen en az 3 veya 4 düzine ayrı medya aracı arsından seçim yapmaya çalışmalıdır.


BEŞ ANAHTAR SORU

1. Bu reklamı niçin veriyorum ?
Bu, en önemli sorudur. Verdiğiniz reklamın ne işe yaramsını istiyorsunuz ? hedefiniz nedir ? diğer her şey bu soruya vereceğiniz cevabın üzerine kurulacaktır.

2. Verdiğin reklam kimlere hitap edecek?
Atmanız gereken bir sonraki adım verdiğiniz reklamla kime ulaşmaya çalıştığınıza karar vermektir, yani hedef kitleyi tanımlamak.

3. Nasıl reklam vermeliyim?
Bu reklam, fiyatı ve indirimleri vurgulayacak mı? Yoksa kalite ve seçim üzerinde mi duracak? Markalardan mı bahsedecek? Vs.........

4. Ne zaman reklam vermeliyim ?
Mesela, tiyatro topluluklarının çoğunun en büyük reklamlarını niçin Cuma ve cumartesi günü çıkan gazetelere verdiklerini düşünüyorsunuz; Çünkü insanlar genellikle bu günlerde bir şeyler seyretme giderler.

5. Nerede reklam ver...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.