abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders edebiyat bulmaca 1 feet heybeli ada iflâs halk şairi nedir uluslararası sermaye hareketleri staj raporu muhasebe türk milli kültürü kitap özeti ifade etmek ilköğretim 1. sınıf planı latince yemekler mühim antropoz hazırlık devresi balonlar zıt kaslar gorki çocukluğum terazıler toz metalürjisi üstünlükleri türk devrimi pek doku sorumluluk+rapor eşitsiz yarı toptancılık 10 parmak klavye tablosu manikürcü el basmak kalite grafik anadolu selçuklu devletinin yıkılış nedenleri diş özü odbc nedir grafik sanatlar 2001 kriz arastirma onerisi ornegi konuşmak gelgeç sallanmak 23 nisan uluslar arası çocuk şenliği asfalt yol ödünleme doğal sayıların tarihçesi cfc gazları istatistik seriler ben büyüyünce elips incelenmesi utopya peynirli pide oktay sinanoğlu iç güveysi eko sistemdeki bozulma keçeci ihbar etmek paraları inceleyen bilim dalı yorumlanmak gazetecilik eski para metal kaynak cesitleri sıfır sayısı satı periodontal hastalıklar yaya yolu çukurluk kömür iç cep elektrik aygıtları tekmil okuma yazma fötr peksimet aile dostu 2006 anadolu liseleri zooloji ilgileniş brinell jose dikmen edebi metin türleri kazasız gaz lambası iflâh presentation cumhuriyette kadın çenber alacak yönetimi korelasyon analizi isim koymak beğeni lise 1 matematik konu mantık adalet teşkilatı 11. sınıf matematik tırnak yeri silahlar tabanca barametre hırıl hırıl göreneksel çevre ile ilgili makale sınav sorulari eş anlamlılar sözlüğü gemiler neden batmaz


BAŞARILI BİR REKLAMIN SIRLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 135881 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BAŞARILI BİR REKLAMIN SIRLARI


REKLAMIN ÜÇ ŞEKLİ

Ücretli medya reklamlarının üç temel şekli vardır :


1. belirli bir ürün, hizmet veya iş reklamları: bunlar, hiç şüphesiz hem ulusal hem de yerel anlamda tv ve yazılı basındaki en bilinen çeşitleridir.
2. İmaj veya bu şekilde nitelendirilen reklamlar: Bunlar belirli bir ürün ya da hizmet reklamı değildir, bir fikir ve imaj oluşturmaya yöneliktir.
3. Reklam vermek talep doğurabilir.
4. Reklam vermek, ilgilenenleri ön elemeden geçirmeyi sağlayabilir.
5. Reklam, mevcut müşterilere kim olduğunuzu hatırlatacaktır.REKLAM VERMENİN EN KÖTÜ ON GEREKÇESİ

1. Çünkü her zaman televizyona (ya da gazete, radyoya) reklam verdik.
2. Çünkü rakiplerim radyoda (ya da tv de, gazetede) reklam veriyor.
3. Çünkü gazetenin (veya tv kanalının, radyo istasyonunun) özel bir uygulaması vardı.
4. Çünkü bir radyo istasyonunu dinliyorum.
5. Çünkü herkes atılan el ilanlarını alır.
6. Çünkü bütün ay boyunca hiç reklam vermedik.
7. Çünkü sınıflandırılmış ilenler dergisi en ucuzudur.
8. Çünkü satış temsilcisini çok sevdim
9. Çünkü sarı sayfalarda sizinde adınız olmalı
10. Çünkü burası piyasadaki bir numaralı radyo kanalıBÖLÜMLENDİRME VE HEDEF BELİRLEME


Pazar veya ürün bölümlendirilmesi:

Pazar veya ürün bölümlendirilmesinin yerel bazda nasıl işleyeceğini bir ilüstrasyonu olarak restoranlara göz atabiliriz. Öyleyse ürün bölümlendirilmesi pazarda mevcut diğer ürün ve hizmetler arasında kendi ürünm ve hizmetinizi seçmede gösterilen az ya da çok bilinçli bir gayrettir.

Müşteri bölümlendirilmesi:

Ürün bölümlendirilmesi, ürün ve hizmetlerde mevcut olan özelliklere bakarken müşteri bölümlendirmesi, her grupta mevcut ve o grubu diğer bazı gruplardan ayıran faktörler üzerine odaklanmıştır.

Medya bölümlendirilmesi:

Bölgemizde reklam vermek isteyen işletmeler, şimdi hiç şüphesiz herbiri ulaşmak istediği kitlelere erişmek için en iyi araç olduklarına dair ikna edici kavramlar sunabilen en az 3 veya 4 düzine ayrı medya aracı arsından seçim yapmaya çalışmalıdır.


BEŞ ANAHTAR SORU

1. Bu reklamı niçin veriyorum ?
Bu, en önemli sorudur. Verdiğiniz reklamın ne işe yaramsını istiyorsunuz ? hedefiniz nedir ? diğer her şey bu soruya vereceğiniz cevabın üzerine kurulacaktır.

2. Verdiğin reklam kimlere hitap edecek?
Atmanız gereken bir sonraki adım verdiğiniz reklamla kime ulaşmaya çalıştığınıza karar vermektir, yani hedef kitleyi tanımlamak.

3. Nasıl reklam vermeliyim?
Bu reklam, fiyatı ve indirimleri vurgulayacak mı? Yoksa kalite ve seçim üzerinde mi duracak? Markalardan mı bahsedecek? Vs.........

4. Ne zaman reklam vermeliyim ?
Mesela, tiyatro topluluklarının çoğunun en büyük reklamlarını niçin Cuma ve cumartesi günü çıkan gazetelere verdiklerini düşünüyorsunuz; Çünkü insanlar genellikle bu günlerde bir şeyler seyretme giderler.

5. Nerede reklam ver...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.