abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dörtkenar felsefenin önemi intikamcı 15. yüzyıl yenilikleri onun için planlama ve kontrol mühim foton nedir dpy burs kılıç oyunu yıllanma nema banka memur göz göz sabitleşmek donatı mesire sezdirmek 775 sayılı madde matematiğin tarihçesi sarfınazar etmek archimet gıdasız taverna halk oyunu 3. derece en fazla centilmenlik kupası alan takım silkeleme fuzuli şiiri köşe bucak kontur yıl sonu konuşma örnekleri cumhurbaşkanları tertibat fetha 19. yüzyılda osmanlı devletinin sosyal hayatı eğitim politik temelleri saydamlaşma tahmil sterilizasyon mutlu olmak boşa akan sularımız kurtulus savası sonrası ayran kalite departmanının görevleri fındık yağı mevali sadeleştirme tesviyeci dolgu ergonomi ve giyim yatırım analizi gelberi otsul etkenlik matematik projeleri perakende sektörü kanın vücudumuz için önemi 3 faz nasıl ayrılır romancı şahinler leylî bir kere duymamazlık özdekçi geriletme avarya tapma davranış bilimleri kademelenme şıpır şıpır tokmaklama saf madde nedir savurma kanadada eğitim insan haklarının korunmasında eğitimin önemi kanser çeşitleri post fatih sultan mehmetin çocukluğu asitler ve organik asitler kıl yumağı tahammül türk yunan ilişkisi grigory petrov yağdırılma dik üçgende pisagor bağıntısı elzem yağlar tersinir jambon sarsintili masa hata vuruşu pürin anasız kablolu sülfolama yedinci sınıf ödev dayak yemek aklanma additional brand


1. DÜZ ANLATIM TEKNİĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 137322 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. Düz Anlatım Tekniği
Konunun öğretmen veya öğrenci tarafından bildiklerini anlatması suretiyle, sözel yolla diğerlerine bilgi verilmesidir. Bu yöntem en yaygın, en çok da eleştiri alan yöntemdir. Ancak zorunlu olduğu durumlar da vardır.
– Olumlu Yönleri
Kısa sürede çok bilgi verilir.
Aynı anda tüm öğrencilere hitap edilir.
Konu hakkında düzenli bilgi verilir.
Sınıf kalabalık olsa da kullanılabilir.
– Olumsuz Yönleri
Öğrenci pasif durumdadır ve hazırcılığa ezberciliğe alıştırılır.
Bireysel farklılıkları dikkate almak zordur.
İyi bir konuşma yeteneği ve öğrenci katlımı sağlanamazsa motivasyon dağınıklığı yaşanır.
Bilgiler kısa sürede unutulabilir.
Pratikte uygulaması zor olabilir.
Başvurulması Gereken Zorunlu Duruma Örnek :
Basamak kavramının öğretimi
Ondalık kesirlerde çıkarma2. Tanımlar Yardımıyla Öğretimi Tekniği
Bu teknikte öğrenciye önce konuyla ilgili tanım yapılır. Sonra tanıma uyan ve uymayan örnekler bir arada verilir. Buna göre öğrenci önce tanımı okur, sonra kendi de tanımı yapar. Son olarak da verilen örnekleri değerlendirir. Bu teknikle öğrenci bilgi aşamasında mı olduğunu yoksa kavrama aşamasına mı geçtiği saptanır.
Not : Eğer öğrenci verilen örneklerde doğru olanını seçiyorsa kavrama aşamasına geçmiştir.
Örnek : Aşağıdaki şekillerden hangisi 3-4-5 üçgenidir?
a)3. Buluş Yoluyla Öğretim Tekniği (Keşfetmeyle Öğretim)
Öğrencinin bilgiyi keşfederek öğrenmesi yöntemidir. Öğrenci bu yöntemle matematik öğrenmez, matematik yapar. İki yolla öğretilir:
a) Yönlendirmesiz Buluş
Öğrenci problemle tamamen yüz yüze bırakılır ve problemi çözene (bilgiye ulaşana) dek işine karışılmaz.
Olumsuz Yönleri
Öğrenciler çalışmadan bıkabilir.
Başaramama duygusuna kapılıp çalışmayı terk edebilirler.
b) Yönlendirmeli Buluş
Öğrenci problemle uygun bir ortamda karşılaştırılır ve bağımsız çalışma ortamını bozmamak kaydıyla zorlandığında yönlendirip, ipucu verilir. Etkililik ve ekonomi açısından bu yol daha çok tercih edilir. Ancak burada öğretmene çok görev düşer. Öğretmen öğrenciye çok zor ve çok kolay sorular sormamalıdır. Konuyla ilgili planlama yapmalıdır. Öğrenci sapabilir. Böylece amaçtan çıkılmış olur. Bu noktada öğretmenin rehberliği çok önemlidir.
Not : Genelde geometride, alan, hacim, çevre ölçümlerinde kullanılır. Öğrenci bu yöntemle başarılı olursa kavram düzeyine ulaşmış demektir.


Dikdörtgenin Alanını Buluş Yoluyla Bulmaya Örnek :
Şema 1 :
D C
1
2
3
4 B
A 1 2 3 4 5
Şema 2 :
1
2
3
4 B
A 1 2 3 4 6 7 8
Üçgenin Çevresinin Hesaplanmasına Örnek :
İspatı : Öğrenciye, buluş, yöntemiyle bilgiye ulaşması için kenarları 3 cm, 7 cm ve 6 cm olan bir üçgen verilir ve çevresini iple ölçmesi istenir. Çevrenin tamamlandığı yerde ip işaretlenip cetvele konur ve işlemle çıkarılan sonuçların örtüştüğü görülür.
4. Analizle Öğre...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.