abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hilebaz alüminyumun macro economics kayış düşsüz atatürkün gittiği okullar fular tasalanma detarjan biracılık miralay harta güney amerika sosyoloji ve tarih ayyuk ana kara mensur Abbas yolcu bilgi felsefesi front page araban bitkiler nasıl solunum yapar maxwell denklemleri analog ve dijital devreler püfür püfür öss analitik dna modeli üye olma haziran böceği atatürkün sosyal bilimler paund nedir 7. sınıf soruları kasacı 185 atx kasa sirto genel görüşme sarig ağır basmak skeçler intihar robdöşambr ilköğretim sosyal bilgiler dersi programı the little prince finansal piyasalar radikal zehirleme osmanlida rekabet şelaleler bütünleyici ilkeler didiklenme bilgisayar destekli tasarım depocu coğrafi koordinatlar enerjik eğir afet sosyolojisi esintili mısırın tarihi ihracat ile döviz kuru ogretici metinler cengiz aktar süreç katana akıllı tahta 1876 kanuni esasi 1961 anayasası işletmelerde gelir analizi asparagas taşçıl küfretmek adamca ilköğretim 4. sınıf dolaşım organlarımız elektronik kart tıbbiyeli oks tercih motoru parçalanmak tavşan eti ingilizce eğitimi haşat atatürkün ölçülerde yaptığı değişiklik beyin zarları tepegöz nedir savuşturma bilimsel çalışma yöntemi cümle düzeyinde anlatım bozukluğu iş bilimi lazer ergitme akdeniz bolgesinde görülen bitki hastalıkları feminist ayakbastı terörden korunma nevi serpantin ısı etken yoğuşmalı kombi matematik olasılık soru ve çözümleri emme basma tulumbaları daz


DİK ÜÇGENLERDE PİSAGOR BAĞINTISI (MATERYAL)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 138251 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİLGİ KAĞIDI
Kullanım Yöntem ve Teknikler
 Anlatım Yöntemi : Bu yöntem derse giriş yaparken, konuyu özetlerken ya da konuyla ilgili bilgi aktarırken kullanılır. Bilgi düzeyinde davranışların kazanılmasını sağlar. Anlatım yöntemiyle kısa bir zamanda, çok sayıda kişiye bilgi aktarılır. Öğrencilere dinleme alışkanlığı kazandırır ve not alma becerilerini geliştirir. Bu yöntemi kullanırken ses tonunu iyi ayarlamaya ve anlaşılır, kısa cümleler kullanmaya özen gösterilmelidir.
Tepegöz ve bilgisayarda gösteri yaparken ve konuyu özetlerken anlatım yöntemine başvurduk.
 Gösterip Yatırma Yöntemi : Bu araç – gerecin önce nasıl kullanıldığı gösterilip, sonra da öğrenciye uygulama yaptırarak öğretme yoludur. Öğrencilerin becerilerini geliştirir. Öğrencilere istenilen beceriyi kazanması için yeterli zaman ve tekrar yapmasına olanak verilmelidir.
Soruları çözerken şekil çizilmesini ve soruda verilenlerin bu şekilde üzerine uygulanarak, sorunun çözülmesini sağladık.
 Problem Çözme Yöntemi : Bir problemin çözümünde, genelleme ve sentez yapmada kullanılır. Bilimsel alanın uygulama düzeyindeki davranışların kazanılmasını sağlar. Öğrencinin derse ilgisini ve güdülenmesini arttırır. Ve daha kalıcı izli öğrenmeler oluşturur.
Slaytlarda problemleri öğrencilere uygulamalı olarak çözdürdük.
 Soru – cevap Tekniği : Öğrencilere düşünme ve konuşma alışkanlığı kazandırır. Sınıf içerisinde soru sorulurken belli bir sıra takip edilmemeli ve çekingen öğrenciler sabırla dinlenmelidir. Yanlış cevaplar verildiğinde öğrenciyi küçük düşürücü davranışlardan kaçınılmaya dikkat edilmelidir.
Konunun pekiştirilmesi amacıyla öğrencilere bilgisayar ve tepegözden çeşitli sorular yönettik.
 Bilgisayar Destekli Öğretim : Öğrencilerin ilgisini çekerek, derse güdülenmesini sağlar. Ders kısa bir zaman içerisinde ve daha eğlenceli olarak anlatılabilir. Dersin işleyişinde öğretmene yardımcı olur.
Bilgisayarın en yaygın uygulamalarından biri, işlenmiş konularla ilgili alıştırma ve tekrar yaptırma amacı ile kullanılmasıdır. Alıştırma ve tekrar yaptırmanın amacı; bilgi ve becerilerin pekiştirilmesi, öğrenmenin kalıcılığının sağlanmasıdır. Özellikle matematik dersinde öğrencinin, problem çözme yeteneğini geliştirmesi açısından büyük önem taşır.
Dersin işlenişi bilgisayarda hazırlanan sunu ile gerçekleşti.
Kullanılan Araç – Gerekler
Öğrencilerin ilgisini çekmek amacıyla farklı araç-gereçlerden yararlandık.
Bunlar, tepegöz ile bilgisayardır.
 Tepegöz : Sınıfa getirilemeyen ve bilinmeyen obje, resin, fotoğraf ve grafik gibi görsel örnekleri perdeye aksettirerek tanıtımında kullanılır. Öğrenciye karşılaştırma ve kıyaslama imkanı verir.
Kullanımı ile ilgili Hususlar :
Tepegöz sınıfta ön kısma, kendisi görüntüyü engellemeyecek şekilde beyaz perdeye veya (parlamıyorsa) beyaz tahtaya yansıtılır. Tepegöz açtıktan sonra görüntü netleştirilmelidir...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.