abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders 23 nisan nedir biyoloji yazılı soruları akarsu ve göller hissiz jack london vahşetin çağrısı organ nakilleri altimetre tazimat yazılım endüstrisi mit ve mitoloji edep yeri 1979 öss yararlı bakteriler uzaktan kumanda devreleri heder paye yaşlı adam ve deniz kitabı ad nedir fabrikadaki montaj bölümü duzce yalın cümle zebun para çekmek kadınlık toki miras hukuk bilgisayar yazilimi hidrometre merkez çelik kayseri seramik nedir hipogonadizm alkol çözeltisi hazırlama kınakına pog kenar ortay teoremi 19 mayıs şiirleri mükemmelen ankraj ıktısat yazının tarihi fenol tanzir sosyal içerikli öyküler elektronik staj rapor esitsizlikler sümek harry potter özet bakteriyosinler bor madeni kral richard ödünleme sağım sistemi buharlaşmak stok kontrol elektrik tesist staj küresel aynalarda görüntü oluşumu sıralamak ermeni meselesi ve gelişmesi yaprak dökümünün konusu suyuk miksödem fransız heykeller yıllık ünite planları üzüm atatürkün ölçülerde yaptığı yenilikler aguş matematik şiir tay tay diyarbakır ili tanımı istiklal marsi soz sanatlari dehhaş çıkmış oks soruları orta asyadan türk göçleri fabl ile ilgili makale il efsaneleri hz hut açık ilköğretim sınav yerleri musavir yardımcılıgı calı kuşu islamiyetin yayılışı savaş yavuz sultan selim för meslek adı kurultay bütçeleme anatomı vucut algılama ölçümü borçlar hukuku 5. fen bilgisi azgın metan simetrik halı gülmece fonksiyonlarla ilgili sorular hayvan dokusu nedir. endeksleme orak depo içi ekipmanlar evsel


ANA BİLEŞENER ANALİZİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 138418 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

PRINCIPAL COMPONENTS

ANA BİLEŞENER ANALİZİ

Ölçülmeyen bir şey gelişim konusunda hiçbir ipucu vermez. Kalite kontrolde sistemde gelişimin sağlanabilmesi için ölçme ve değerlendirme çok önemlidir. Ölçüm ile değişikliklerin nerelerde meydana geldiğini saptanması, üretim sürecinde değişikliklerin azaltılarak kalitenin artırılması yolunda önemli ipuçları sağlar. Ölçme sonunda elde edilen verilerin istatistik analizlerle yorumlanarak nedenlerinin araştırılması gerekir. İstatistik yöntemlerle kalite kontrolde bir üretim süreci ürünlerin ölçülebilir standartlara uymaları gerektiği her aşamada ürünleri gözlemenin önemini vurgular.

Amaç = Üretim sürecinin her aşamasında yeterli kalitenin sağlanması standartlara uymayan ürünlerle uğraşmak için para ve zaman harcanmamasıdır. Üretim sürecinin çıktı kalitesini gözlemede istatistiksel analizlerden sonuna kadar yararlanmaktır.

İstatistiksel kalite kontrol yöntemlerinin yararları: Verimlilik artışı, Satış artışı, kâr artışıdır.İstatistik kavramının kalite kontrolündeki önemi değişkenlik ve şansın anlaşılmasında yatar. Uygulamada birim özelliklerinin bir değişkenlik taşıması kaçınılmazdır. Kalite kontrol uygulamasının amacı kalitenin geliştirilmesidir. İstatistik yöntemlerin, bilgilendirilmiş kimselerin önlerindeki kalite başarımlarını tartışmaları için gerekli bilgiyi sağlayabilir. İstatistiksel kalite kontrol için yazılmış bilgisayar programları yaygındır.

Çok değişkenli istatistiksel analizin önemli dallarından biridir. Araştırmada incelenen değişkenler birbirlerinden bağımsız değillerse hepsinin bir arada incelenmesi gereklidir. Deney birimi üzerinde yapılan p değişken için p tane ortalama, p tane varyans, p(p-1)/2 tanede kovaryans söz konusudur. Bu 3 tür parametre normal dağılışın temel parametreleridir. Çok Değişkenli Normal Dağılışın Parametreleri tahminlenip bu parametreler üzerimde yorumlar yapılır.İstatistiksel kalite kontrol yöntemlerinin yararları: Verimlilik artışı, Satış artışı, kâr artışıdır.İstatistik kavramının kalite kontrolündeki önemi değişkenlik ve şansın anlaşılmasında yatar. Uygulamada birim özelliklerinin bir değişkenlik taşıması kaçınılmazdır. Kalite kontrol uygulamasının amacı kalitenin geliştirilmesidir. İstatistik yöntemlerin, bilgilendirilmiş kimselerin önlerindeki kalite başarımlarını tartışmaları için gerekli bilgiyi sağlayabilir. İstatistiksel kalite kontrol için yazılmış bilgisayar programları yaygındır.

Çok değişkenli istatistiksel analizin önemli dallarından biridir. Araştırmada incelenen değişkenler birbirlerinden bağımsız değillerse hepsinin bir arada incelenmesi gereklidir. Deney birimi üzerinde yapılan p değişken için p tane ortalama, p tane varyans, p(p-1)/2 tanede kovaryans söz konusudur. Bu 3 tür parametre normal dağılışın temel parametreleridir. Çok Değişkenli Normal Dağılışın Parametreleri tahminlenip bu parametreler üzerimde yorumlar yap...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.