abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders köfter kafa içi hayvan resimleri alışkı dehhaş pisletmek tekme sodyumlu soğuk durmak teknoloji fen matematik sanat sosyal ilişkileri ömür boyu gelir hipotezi bir destandır çanakkale cumhuriyetten öncesi eğitim paçalı 19. yüzyıl osmanlı iktisadi ahlak nedir deprem ve volkanizma ağaç nemi 19 yy.da osmanlı devleti hak ve ozgurluk kren hesabı kavuştak proletarya seramik hammaddeleri su bilimi flori abuk sabuk destek ve hareket sistemi kiriş tel çekme kusurları travertenler atomal pablo picassonun hayati sermaye arttirimi tez önerisi 19 mayıs ın resimleri iş iletişimi presto arsızca motorlar için alternatif yakıtlar çoğaltma kültür farklılığı çevremizdeki doğal güzellikler 0 6 yaş gelişim dönemi özellikleri takma dokunmatik 19 mayıs atatürkü anma Yüce Divan dna gen kromozom röntgen sohbet nedir soruşturma raporu etiketlemek yakıt çeşitleri mevduat azeri şiirleri ad çekimi sinav sonuclari kabuklu bit dolaşım sistemi nedir müftülük korkutma kaybolan el sanatlar fotomodel hetetrof ek 1 formu therese raquin fuaye akarsuların çeşidi 13. ve 15. denet alıcı elektirik tanımı tensip aynaların kullanım alanı rus dili atatürkün bilim ve fene verdiği önem ingilizce rakamlar öz geçmiş biodiesel e sayısı kanatlı hastalıkları redifli şiirler kroki nasıl çizilir kpss soru ve cevapları railway 80 günde devr-i alem gümrük staj açık yara tur+operatörleri dümen suyu yüksek lisans için özgeçmiş alt geçit islamiyet bayraktar bayraklı havi mütenasip müzik ve önemi kutup iklimi


BİRLEŞTİRİLMİŞ SINIFLARDA ÖĞRETİMİN PLANLANMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 138487 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİRLEŞTİRİLMİŞ SINIFLARDA ÖĞRETİMİN PLANLANMASI
1. Planın Tanımı ve Önemi
Öğretimde planlama ve plan eğitim açısından gerekli olduğu gibi yasal zorunluluk da taşır. Nitekim, ilköğretimde planlama ve plan, İlköğretim Yönetmeliğine ve Programına alınmak suretiyle yasal nitelik kazanmıştır.
M.E.B.’nın Eğitim Öğretim Çalışmalarının Planlı Yürütülmesine İlişkin Yönerge’sinde planın önemi üzerinde durulmakta plan ile ilgili bilgiler verilmektedir. Söz konusu bu yönergede bir öğretim terimi olarak plan, belirli eğitim amaçlarına ulaşmak için öğretim konusu olabilen etkinliklerden hangilerinin seçileceğini, bunların öğrencilere niçin ve nasıl yaptırılacağını, ne gibi yardımcı tamamlayıcı kaynak ve araçların kullanılacağını, elde edilen başarının nasıl değerlendirileceğini önceden tasarlayıp kağıt üzerinde belirlemek olarak tanımlanmaktadır.
Öğretimin kendisi, başlı başına planlı bir etkinliktir. Bir öğretmen mesleki tecrübesi ne kadar çok olursa olsun, plansız çalışamaz. Çünkü öğretim, tesadüfi bir süreç değildir. Plansız yapılmaya kalkışılan öğretim, zamanı boşa harcamaktan başka bir şey değildir.
Mesela, plansız çalışan bazı öğretmenler, ders sonunun yaklaşmasına karşılık, programda belirlenen konuların ancak yarısına gelebilirler. Bu öğretmenler kalan konuları tamamlamak için 20 - 30 sayfalık bir yada birkaç konuyu bir ders saati içinde işlemek zorunda kalırlar. Bunun tersine, plansız çalışan bazı öğretmenler de bir ders yılına yayılan konuları bir-iki ayda tamamlayıp sonra ne yapacaklarını düşünmeye başlarlar. Günlük plan yapmayan öğretmenlerinde, dersin yarısında konuyu bitirdikleri yada tersine ders saatini aştıkları gözlenir.
Öğretim etkinliğinde, programın uygulanabilmesi için ders planlarının gereği gibi yapılmasına ihtiyaç vardır. Plan yapmak kişiyi çalışmaları üzerinde daha da bilinçli duruma getirir. Öğretim işinde, nelerin yapılacağını; ne ile yapılacağını, nasıl yapılacağını, ne zaman yapılacağını nerede yapılacağını, kimle yapılacağını gösteren bilgilere gerek vardır. Bütün bunlar planda gösterilir.
Birleştirilmiş Sınıflar’da da, bir sınıftaki çeşitli düzeylerdeki öğrencilerle aynı anda çalışan sınıf öğretmenin, öğretmenli ve kendi kendine (öğretmensiz) çalışma saatlerini çok önceden, iyi bir hazırlık yaparak planlaması gerekir.
2. Öğretimde Planlı Çalışmanın Yararları
a. Öğretimin planlanması öğretmenin eğitim ve öğretimde neyi niçin ve nasıl okutacağını düşünmesini sağlayarak verimi artırır.
b. Konuların ne zaman ve ne kadar süre içinde işleneceğinin zaman süresine göre düzenlenmesini, ayrıca programların (ünitelerin) süresi içinde tamamlanmasını sağlar.
c. Planlı çalışma öğretmen ve öğrencileri dağınıklıktan kurtarır onlara güven kazandırır.
d. Amaçları gerçekleştirecek en uygun metot, teknik, araç ve gereçlerin seçilmesini dolayısıyla derslere hazırlıklı girilmesini sağlar.
e. Planlama, öğrencilerin, ilg...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.