abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders et oburlar bakırlı vilayet gazete posa anıtka bır hakkında bılgı dinmek mara oyunu doğtaş mobilya kükürtsüz romalılar dünya ve türk kültür özellikleri genel yönetim giderleri zirkonyum 10. sınıf çocuk gelişimi kristal boşalma diabet alabalik enberi acı ot cukur ayna töre cinayetleri peyami safa canan suçsuz aktinyum anlatım şekilleri istanbul turizm microsoft office ışık spektrometresi 1. dereceden 1 bilinmeyenli denklemleri anlat ilk otomobil kim ve nasıl buldu devlet denetleme kurulu nedir uzun dönemli planlama cw hazır exel eli boş sıkma kovanı atatürkün düşünme sistemi ve ilkeleri amasya affedilme 3dmaX geçici personel sağlıklı iletişim için gerekli olan şeyler tesmiye akson taşeron bir adam yaratmak the women in the white demir tarihçesi gamze alyuvar turgut zaim müşteri dinamikleri kuru pil içre arshimet yarım ayak mutasarrıf yasak olmak muhtesip kurumsal liderlik ilkeleri koyu kır boyunca bölünmez eroinman yemek tarifleri 2. mahmut ıslahatları kan akmak bezci bisiklet kazaları tozlu edebi eser inceleme bakkaliye öcü gücenme kara yolları genel müdürlüğü flâşör ateş kayığı muhteris okulun ilk günü atış sogutucu eğitimin toplumsal temelleri alkoller ve eterler geometri doğrudan açılar ibni haldun şerit dokunulmaz döl döş ıslama sinir küpü damarlı ve damarsız bitkiler 1924 anayasası dozer en fazla centilmenlik kupası alan takım pıskolojı öss soruları matematik resimde nokta nedir zaman ölçme araçları gaz


TERLİYKEN SU İÇME


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 138518 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Etkinlik Adı 1: TERLİYKEN SU İÇME
Kullanılan Malzemeler: Mukavva, kalem, yapıştırıcı, renkli bant, jelatin, pastel boya.
Çoklu Zeka Alanları: Sözel – Dilsel Zeka, İçsel Zeka,
Uygulama: Hikayeyi anlatmak üzere hikaye kartları hazırlanır. Hazırlanan kartlar sırayla öğrencilere gösterilerek hikaye anlatılır. Öğrencilere hikaye ile ilgili sorular sorulur. Hikayeden ne anladığı öğrenilir. Öğrencilere başlarından böyle bir olayın geçip geçmediği sorulur.böyle bir olay karşısında ne hissettiklerini ya da ne hissedeceklerini düşünmeleri istenir. Pelin’ in yerinde olsaydınız nasıl davranırdınız? diye sorulur. Bu hikayeden sonra böyle bir davranışta bulunup bulunmayacakları sorulur.
Hikaye: TERLİYKEN SU İÇME
Pelin, o sabah uyandığında her yeri ağrıyordu. Başı ateşler içindeydi. Canı yataktan hiç kalkmak istemiyordu.
Annesi odasına geldiğinde ancak “ Anne ” diye seslenebildi.
Annesi!
- Kızım neyin var? Hasta mısın yoksa? diyerek yanına koştu. Elini Pelin’ in başına koydu.
- Pelinciğim ateşin çok yüksek hemen doktora gitmeliyiz.
Pelin, sessizce gözlerini yumdu. Uyumak istiyordu.
Bir gün önce okulda olanları düşündü.
Bahçede arkadaşlarıyla koşup oynamıştı. Çok terlemişti. İçeriye girdiklerinde kana kana su içmişti.
Oysa annesi ona her gün:
- Kızım, okulda çok koşup terleme. Hele hele terliyken su içme. Sonra hastalanır yatarsın, derdi.
Annesinin o sözlerini unutmuştu oynarken. İşte, sonunda hasta olmuştu.
Annesi onu doktora götürdü. Doktor Filiz Hanım, Pelin’ i bir güzel muayene etti. Ağzını açtırıp boğazına baktı. Kulağını taktığı aletle göğsünü dinledi. Dereceyle ateşini ölçtü.
- Pelinciğim, şimdi yazacağım ilaçları düzenli kullan. Bol bol dinlen ve gıdanı al. Umarım bir iki günde iyileşirsin. Geçmiş olsun, diyerek Pelin’in başını okşadı.
Pelin bir iki gün sonra okula gitti. Arkadaşlarını ve öğretmenini çok özlemişti. Onlar da Pelin’ i çok merak etmişlerdi. Onu gördüklerine çok sevindiler. Bu olay onlara da iyi bir ders olmuştu.
Ayşe CANAY
Fen ve doğa Etkinlikleri Uygulama kitabı
Etkinlik Adı 2: KAVRAM HARİTASI: SAĞLIK
Kullanılan Malzemeler: Mukavva, fon kartonu, yapıştırıcı, renkli bant, keçeli kalem, sağlık kuruluşları, sağlık görevlileri ve sağlık kuralları ile ilgili çeşitli resimler, cırt cırt.
Çoklu zeka Alanları: Sözel – Dilsel Zeka, Mantıksal – Matematiksel Zeka, Bedensel – Kinestetik Zeka.
Uygulama: Hazırlanan kavram haritasından yararlanılarak çocuklara sağlığın ne demek olduğu, sağlıklı bir insanın nasıl olması gerektiği soru – cevap tekniği de anlatılır. Çocuklara yöneltilen sorularla, sağlıklı olmanın bedensel ve ruhsal yönden iyi olmak olduğu çocukların verdiği cevaplarla desteklenerek anlatılır....
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.