abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürk anılar telâşe hint keneviri silâhhane geç büyülü dağ metreyi kim buldu ayırmak dinamolar camlarla yüzey akdeniz bölgesi maden soğuk şekillendirme avrupa birliği gazlı bez atatürk ün basına verdigi önem nekrotik kadın sanatçılar dunyamız türkçe için söylenen sözler doğu türkçesi savaş cat woman ansiklopedi fizyoterapist elinden kurtulmak bostan güz dönemi kaynak röntgen testi geometrik şekillerin tarihçesi sorumsuzca deve döşlü kiralık kız ağda yapmak elini uzatmak burc penisilinler para ne işe yarar düzlem örnekleri kariyer yolları eğrili morglar fibrin bakım yurdu besin sanayi mizan kukla şiirleri populer kultur anlamak sarıklı görüştürülme heybeli ada ikici boğazlar Horasanlı dünyadaki güzel adalar damga pulu 0344 dişliler filtrasyon muammer lütfi günümüzdeki düşünürler avrupa gazeteciliği ab vergi 19 yy osmanlı devleti ortalama vade hesaplama küresel ısınmanın sebepleri tutkulu matematik sistemler ahmet haşim atatürk+yakup kadri gizlemek ampermetre, dizel motor yalandan coçuk gelişimi tez limonata asitler bazlar ve tuzlara örnek hidroklorikasit allahın yasakları kanalıyla diş ile ilgili slogan ortopedist clauses of contrast zanaatkar Maniheizm sır seramikler para mı önemli sağlık mı gaz beton gazal atatürkçü düşünce sisteminin türk toplumu için önemi feshetmek iskelet ve kas sistemleri tertemiz çemberin analitiği 2005 oks sonuçları pragmacılık güneş enerjisinin maliyet analizi rabıt ezel aşık tarzı halk edebiyatı


1. SINIF TÜRKÇE DERS KİTABI İNCELEMESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 138544 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

A.) BİÇİMSEL BÖLÜM
1. KİTABIN FİZİKSEL ÖZELLİĞİ
Ön Kapak
Elimizdeki kitabın kapağı yıpranmaya dayanıklı yapıda değildir. Ancak esnek bir yapıdadır. Bu yönüyle kullanışlıdır. Ancak kitap kapağında bulunması gereken bilgiler tam olarak verilmemiştir.
Ön kapakta kitabın adı , kullanılacağı okul türü , sınıfı ve yayınevinin amblemi verilmiştir. Ancak yazar ve hazırlayanlarının adı soyadı yayınevinin adı verilmemiştir.
Kitapta dersin özelliğine uygun kapak düzeni hazırlanmamıştır. Kapakta öğrencinin dikkatini derse çekecek ilgili resim ya da resimler yoktur. Ancak kitap kapağında kırmızı ve yeşil kontrast renkler kullanıldığı için öğrencilerin dikkatini çekebilir.
Kitabın Sırtı
Kitabımız 140 sayfadan , ortalama 9 formadan oluşmaktadır. Bu nedenle kitap sırtı verilmiştir. Bu, kitabın olumlu bir özelliğidir.
Kitap sırtında kitabın adı, sınıfı ve kullanılacağı okul türü verilmiştir. Ancak kitabın sırtında basım yılı, basımevinin adı ve amblemi bulunmamaktadır.
Arka Kapak
Kitabın arka kapağında ISBN numarası , kitabın fiyatı bulunmaktadır. Ancak basımevinin adı, adresi, baskı adedi ve basıldığı yıl bulunmamaktadır.
İç Kapak Ön Yüz
İç kapağın ön yüzünde kitabın adı, kullanılacağı okul türü, okutulacağı sınıf, yazar ve hazırlayanların adı soyadı, yayınevinin amblemi basıldığı yıl ve yeri bulunmaktadır. Tüm bunlar iç kapağın ön yüzünde bulunması gereken özelliklerdir. Bu açıdan kitabımızın iç kapak ön yüzü standartlara uygundur.
İç Kapak Arka Yüz
İç kapağın arka yüzünde genel yayın, seri ve dizi numaraları, telif hakkı, baskı kararı ve onayı, baskı adedi, yazar dışında kitaba katkısı olanların adı ve soyadı, MEB Talim ve Terbiye Kurulu’nun , kitabın beş yıl süreyle okutulmasını kabul eden onay yazısı bulunmaktadır. Kitabımızın iç kapak arka yüzü standartlara uygundur.
İkinci Yaprak
Standartlara göre bir kitabın ikinci yaprağında bir önsöz bulunmalıdır. Ancak elimizdeki kitapta önsöz yoktur. Bu açıdan kitabımız standartlara uymamaktadır. Bu bir ders kitabı açısından olumsuz bir durumdur.
Üçüncü Yaprak
Kitabımızın üçüncü yaprağında Türk Bayrak’ı ve İstiklal Marşının İki Kıtası bulunmaktadır. Yaprağın arka yüzünde Öğrenci Andı bulunmaktadır. Kitabımız bu açıdan standartlara uygundur.
Dördüncü Yaprak
Kitabımızın dördüncü yaprağında Atatürk resmi ve altında Mustafa Kemal ATATÜRK yazısı bulunmaktadır. Bu, standartlara uygun bir durumdur.
Daha sonraki sayfada içindekiler bölümü olmalıdır. İçindekiler bölümünde her parçanın karşısına sayfa sayısı belirtilmiştir. İçindekiler bölümünden sonra indeks sayfası bulunmamaktadır.
Kitabın arka kısmında sözlük, kaynakça, Türk dünyası haritası, ancak Türkiye haritası bulunmamaktadır. Bu açıdan kitabımızda eksikler vardır.
Ebat
Kitabımız A4 (13 x 14) ebadındadır. İlköğretimin ilk kademesinde, özellikle ilk üç sınıfta A4 kullanımı tercih edilmelidir. Kitap bu standarda uygundur.
Cilt
Ki...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.