abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders volan nedir bir ara yaya sorunları görüş ve önerilerı doğal çevrenin insan faaliyetler ne etkisi john keane hava haritası odunsu bitkiler dilin işlevleri göz yaşı döviz tanımı gereç gurultu kirliligi seksen günde devri alem özet Çingen palmitin hititliler atatürk ve yaptığı yenilikler jenaratör adımlarını açmak berlioz 1968 devrim kapakçık tanrilar ve generaller cahit sıtkı tarancı şiir kitabı tahlili gün ortası gün günden işi uzatmak şaibe iflâh klima arizalari kurabiye alkolik financial accounting atomculuk bilgisayar nedir çöküntü ferdiyet hasta kayıt programı pazarlama ve satıs doğrulma 1943 olayları haploit yagli boya resim teknikleri roma imparatorluğu haritası munazara konulari mantıkî suda yaşayan canlılar karşılaştırmalı tiyatroda bakış açısı porfir içler dışlar çarpımı balıkesirin yöreleri yerkabu 13.yy ingiltere tarihi soluklanmak çözdürme dünyanın yıllık hareketleri Afganlı present continous tense kanı bozuk ekmeklik barkod dala çıka azı karar çoğu zarar amfoter metaller 7 meşaleciler beslenme 8.sınıf katı sıvı duş teknesi naylon torba imalatı ortadoğu ekonomik işbirliği gözü su içmemek dava adamı enerji iletim hattı direkleri tez lisansüstü insanların çevreye etkileri matematik eşitsizlikler biçimcilik tavşancı baklan cinsel istismar tanzir tıp tıp klinometre birinci sınıf tacirler efsane boyl osmanlı fransız ilişkileri inanş nedir kablo elektrik müracaat tüketici hakları kanunu matematik kümeler soruları an çoğu 17. yüzyılda osmanlı devleti istanbulun eski adları gece yarısı fetihname


ŞİDDETLİ RET EDİCİ ANA BABA TUTUMU


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 138547 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ŞİDDETLİ RET EDİCİ ANA BABA TUTUMU
Ret etme ,bir anlamda çocuğun bedensel ve ruhsal gereksinmelerini karşılamayı aksatacak kadar çocuğa karşı düşmanca duygular beslenilmesidir. Şiddetli ret edici tutumu olan ailelerde çocuğa karşı düşmanmış gibi davranılır. Bazen sadece anne bazen de sadece baba çocuğu ret eder. Beğenilmez ve devamlı her yaptığı eleştirilir. Çocuğun iyi yönleri değil de devamlı kötü yönleri su yüzüne çıkarılır. Aile sıcak,sosyal ve güven verici havadan kesinlikle yoksundur. Aile içi yaşam gerilim,çatışma ve kavgalarla doludur. Anne baba çocuğu sevmemekte, anlamamakta ve onu diktatörce yönetmeye çalışmaktadır.
Bu anne baba davranışlarının çok farklı sebepleri vardır. Çocuk evlilik dışı,istenmeyen bir bebek olabilir. Henüz anne baba bir çocuklarının olmalarına kendilerini , madden ve manen hazır hissetmiyor ola- bilirler. Çocukta bedensel ve ruhsal açıdan bir engel veya özür olabilir.
Şiddetli ret edici aile ortamında yetişen çocuklar yardım duygusundan uzaktır. Psikopat eğilimlidirler . Sinirli, agresif bir yapıları vardır. Hayvanlara ve özellikle kendilerinden küçük insanlara karşı düşmanca davranırlar.
Sevgiye en çok muhtaç olduğu zamanlar da ret edildiği, horlandığı için çocuğun ruhu derinden yara alır. Şiddetli bir şok geçirebilir .Bu tür ailelerde yetişen çocuklar çeşitli psikolojik bozukluklara ve intihara yatkındırlar.
Çocuk korkaktır. Hayal kırıklığına uğramıştır. Çünkü çevresindeki diğer anne babaların çocuklarına nasıl davrandıklarını görmektedir. Şiddetli ve aşırı bastırılmış duygular nedeniyle dengesiz bir kişilik sergilemektedirler.
KAYITSIZ VE PASİF ANNE BABA TUTUMU
Pasif ve kayıtsız ebeveyn ,çocuğun davranışları karşısında “ilgisiz ve kayıtsız” davranışlar sergileyen anne babadır. Onlar için çocuğun varlığı ve yokluğu belli değildir. Bu gruba giren anne babalar hoş görü ile boş vermeyi birbirine karıştırmaktadırlar.
Çocuk anne babayı rahatsız etmediği müddetçe ,görünürde çocukla ilgili pek bir problem yoktur. Eğer çocuk anne babayı rahatsız eder ve onların yollarına çıkıp engel teşkil ederse ,anne baba çocuğa karşı düşmanca bir tutum ve tavır takınır.
Bazı anne babalarsa çocuğa karşı kayıtsız kalmanın ona ilgi ve sevgi vermemenin doğru olduğunu düşünmektedirler. Niçin böyle düşünür- ler?İhtimaller: “Çocuk şımarabilir.Yarın öbür gün anneyi anne babayı da baba olarak bilmez. Evde anne babanın otoritesi sarsılır. Doğru anne baba tavrı böyle olmalıdır düşüncesine sahiptirler. Yıllar sonra yaptıkları hatanın farkına varırlar ve bu hatayı telafi edebilmek için “Oğlumla/Kızımla yaşayamadım ,bari bunları torunlarımla yaşayayım” düşüncesiyle torunlarına karşı aşırı sevgi gösterisinde bulunurlar.
Çalışma hayatının yoğun temposu nedeniyle anne babalarda oluşan aşırı yorgunluk ve çocuklara ayırabilecek zamanın çok sınırlı olması, ayrılan zamanın da etkin kullanılmayışı,çocuk bakımını annenin dışındaki büyükanne v...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.