abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders muttasıl Merkür ti işareti türk destanları evde uçak yapımı embriyo niyetlenme abat tabiatüstü cumhuriyet ile gelen yenilikler ısı ve iş makinaları staj turk haritacıları dogal dil kaba yel yansıma kuralları düşlemek gitme ismet özel edison, ampul şirin murakıp aşınarak oluşan kayalar ado metnin bölümleri yargı usulü geometre miyom yapay maddeler nelerdir ambarcı basıncın kullanım alanları romanesk canlıları koruyalım indiksiyon raci şahitli işlek ek itimat 12 hayvan isimleri sivil savunma çalışmaları ders kitaplarından yararlanma basketbol sahasının ölçüleri gökhan duru temsil endotermik reaksiyonu iç evlilik türkiyede ithalatçı olma küçük kan dolaşımı tartışmak solid works siftah tarihte iletişim araçları röntgen fiziği amin maalouf milli ve dini bayramlar elektrik devre ile ilgili sorular iklimlendirme ve soğutma ilk çağ aktifleşme 11 sınıf ve 12 sınıf matematik ders planları binaların topraklanması ham ateşler içinde melezleme kek eczane isimleri kovan ölçüleri lm35 devresi hayvanlarda üreme şekli tok tutmak ekonomik krizin zararları burs başvurusu kültürel zenginlikler orantı şaheser genleşme ve sıkışabilirlik plates Kalvenci türk halk edebiyatı kümeler kim buldu tekmelemek buharlaşma anayurt otelı hodbin 11. yy 12. yy türk tarihi haber ajansları birinci dünya savaşının sonuçları ağzı bozuk marmara birlik besin nedir web metoroloji 2. mahmut dönemi yenilikler gazaba gelmek berilyum nükleer santreller atatürkün söyledigi sözler resim tüpü kavrayış inkılap tarihi soruları ali okulda


KİTABIN ADI: VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 140433 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTABIN ADI : Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi
SEVİYESİ : İlköğretim 7. Sınıf
YAYINEVİ : Milli Eğitim Yayınevi
YAZARLARI : Ayşin TAKTAK, Aysel GÖÇER, Hasan DİNÇER,
BASKI : 3. Baskı
BASIM YERİ /YILI : İstanbul/2001
DERSİN HEDEFİ : İnsanların; öncelikle bir ülkenin vatandaşı olma sorumluluk ve bilincini taşımalarını, insan olması sebebiyle sahip olması gereken temel haklarının neler olduğunu, bunların nasıl ve hangi sınırlar içinde kullanılması gerektiğini kazandırmaktır.
 Bu kitap özelden genele, somuttan soyuta bir yol izleyerek ve kavram kargaşası yaratmadan öğrencileri en kısa yoldan hedefe ulaştıracak şekilde hazırlanmıştır.

I. KİTABIN FİZİKSEL YAPI VE BÖLÜMLERİ
 Bu kitap çok sayıda resim, şekil ve fotoğraf içerdiğinden büyük boy basılmıştır. 28x20 cm ebadında ve tek başına taşınırken problem yaratmayacak ağırlıktadır.
 Beyaz, birinci kalite mat kağıt üzerine siyah yazıyla basılmış, ünite başlıkları, ana başlıklar ve resimlerde renklendirmeye gidilmiştir.
 Kağıt dokusu pürüzsüz ve baskının arka taraftan görülmeyeceği kadar kalındır. Kapak kartonu standartlara uygun, fakat daha kalın olabilirdi.
 Ciltleme, yapıştırıcı kullanılarak yapılmış fakat gayet sağlam. Kitap birkaç eğitim-öğretim yılı kullanılmasına rağmen hala sağlam, dağılmamış.
 Ön kapakta dersin adı, sınıf düzeyi, yayınevi ve kullanılan resim formal bir dengede verilmiştir..
 Kapak zemini beyaz, üzerindeki yazılar oldukça renkli yazılmış, resim elle çizilmiş, dersin içeriğini yansıtan bir resimdir (Dünya insanlarının kardeşliği ve eşitliği vurgulanmaya çalışılmıştır). Çizim net , renkler parlak ve uyumlu, ilk bakışta öğrencilerin ilgisini çekecek tarzdadır.
 Arka kapakta öğrencilere yönelik herhangi bir bilgi , anlatım veya şekil yoktur.
 Kitap çok kalın olmadığından formalara ayrılmamıştır, toplam sayfa sayısı 128’dir.

a) İçerik İle İlgili bölümler
Kitap; içindekiler, sözlük, kaynaklar, ünite konuları, hazırlık çalışmaları, ara sorular ve ünite sonu değerlendirme soruları bölümlerine sahiptir. Dizin ve özet bölümleri bulunmamaktadır. Fakat kitabın son sayfalarında “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”nin seviyeye göre kısaltılmış ve sadeleştirilmiş bir metni verilmiştir.
 İçindekiler bölümünde renklendirme, numaralandırma ve yazı boyutu yöntemlerinin hepsi kullanılmış durumdadır. Ünite sayısı mavi, ana başlıklar büyük ve kırmızı renklerle yazılmış, alt başlıklar numaralandırılmıştır. Başlıklar ve sayfa sayısı arasında noktalı çizgi kullanılmış, bu sayede konunun hangi sayfaya ait olduğunun rahatça bulunması sağlanmıştır.
 Ünitenin adı ve sayısının verildiği sayfa renkli ve konuyu destekleyici resimlerle verilirken ünitede işlenecek konuların ana ve alt başlıkları bir s...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.