abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders radyoaktiflik soruları jüri tipografi ile ilgili yazılar pusulasız yaprak resmi yaşatmak pendik c net biyoteknolojideki yenilikler destek company analysis karayolu projesi uyku ile ilgili bilmeceler sinop göç kök hücreler parka risk cimnastik halk şiiri tahlili ingilizce günlük konuşma dil sürüş hileci amansız istatistiksel envanter kontrol simbiyotik ilişkiler hafta içi hiyerarşi evlılık kimya mühendisi straight fatih kanunnamesi sayı sistemi itfaiye kıyafetleri amir kavaklık r&d on economic growth bio diesel evvelden istiflemek savaşçılık Çalap hümanizma çemberde uzunluk maden yatakları hazırlıksız konuşma Hint-Avrupa üretim yöntemleri iklim grafikleri özürsüz devletin özellikleri daire nedir feet boş boş bakmak borneo adası futures kontratlar ikinci dereceden bilinmeyen fonksiyonlar mesnevi iki tek peyzaj ot ve et yiyen hayvanlar dikdörtgen uzunlukları ve kenarları sorular tahrip ödül almak çeşitleri askerlik ve matematik beden eğitimi oyunları Abbas yolcu abdulhamit türkiyenin cografi bölgeleri sıraltı dekor gıybet defter icat türkcede kullanılan edatlar coğrafya testi dingin konveksiyon nedir enflasyon muhasebesi nedir atatürk ve cumhuriyet kompozisyon işçilerin serbest dolaşımı hisse senedi türevleri gün balığı petrol sanayi araç meşbu güzel sanatlar edebiyat atatürkün çevre ile sözleri musalla bilgi güvenliği yönetim sistemi günlük güneşlik görünmek zorlu presen tense hüsnü talil fizikte roket nefron nedir mizansen inanca uydu fotogrametrisi efkâr dağıtmak serpantin ısı


KİTABIN ADI: VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 140433 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTABIN ADI : Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi
SEVİYESİ : İlköğretim 7. Sınıf
YAYINEVİ : Milli Eğitim Yayınevi
YAZARLARI : Ayşin TAKTAK, Aysel GÖÇER, Hasan DİNÇER,
BASKI : 3. Baskı
BASIM YERİ /YILI : İstanbul/2001
DERSİN HEDEFİ : İnsanların; öncelikle bir ülkenin vatandaşı olma sorumluluk ve bilincini taşımalarını, insan olması sebebiyle sahip olması gereken temel haklarının neler olduğunu, bunların nasıl ve hangi sınırlar içinde kullanılması gerektiğini kazandırmaktır.
 Bu kitap özelden genele, somuttan soyuta bir yol izleyerek ve kavram kargaşası yaratmadan öğrencileri en kısa yoldan hedefe ulaştıracak şekilde hazırlanmıştır.

I. KİTABIN FİZİKSEL YAPI VE BÖLÜMLERİ
 Bu kitap çok sayıda resim, şekil ve fotoğraf içerdiğinden büyük boy basılmıştır. 28x20 cm ebadında ve tek başına taşınırken problem yaratmayacak ağırlıktadır.
 Beyaz, birinci kalite mat kağıt üzerine siyah yazıyla basılmış, ünite başlıkları, ana başlıklar ve resimlerde renklendirmeye gidilmiştir.
 Kağıt dokusu pürüzsüz ve baskının arka taraftan görülmeyeceği kadar kalındır. Kapak kartonu standartlara uygun, fakat daha kalın olabilirdi.
 Ciltleme, yapıştırıcı kullanılarak yapılmış fakat gayet sağlam. Kitap birkaç eğitim-öğretim yılı kullanılmasına rağmen hala sağlam, dağılmamış.
 Ön kapakta dersin adı, sınıf düzeyi, yayınevi ve kullanılan resim formal bir dengede verilmiştir..
 Kapak zemini beyaz, üzerindeki yazılar oldukça renkli yazılmış, resim elle çizilmiş, dersin içeriğini yansıtan bir resimdir (Dünya insanlarının kardeşliği ve eşitliği vurgulanmaya çalışılmıştır). Çizim net , renkler parlak ve uyumlu, ilk bakışta öğrencilerin ilgisini çekecek tarzdadır.
 Arka kapakta öğrencilere yönelik herhangi bir bilgi , anlatım veya şekil yoktur.
 Kitap çok kalın olmadığından formalara ayrılmamıştır, toplam sayfa sayısı 128’dir.

a) İçerik İle İlgili bölümler
Kitap; içindekiler, sözlük, kaynaklar, ünite konuları, hazırlık çalışmaları, ara sorular ve ünite sonu değerlendirme soruları bölümlerine sahiptir. Dizin ve özet bölümleri bulunmamaktadır. Fakat kitabın son sayfalarında “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”nin seviyeye göre kısaltılmış ve sadeleştirilmiş bir metni verilmiştir.
 İçindekiler bölümünde renklendirme, numaralandırma ve yazı boyutu yöntemlerinin hepsi kullanılmış durumdadır. Ünite sayısı mavi, ana başlıklar büyük ve kırmızı renklerle yazılmış, alt başlıklar numaralandırılmıştır. Başlıklar ve sayfa sayısı arasında noktalı çizgi kullanılmış, bu sayede konunun hangi sayfaya ait olduğunun rahatça bulunması sağlanmıştır.
 Ünitenin adı ve sayısının verildiği sayfa renkli ve konuyu destekleyici resimlerle verilirken ünitede işlenecek konuların ana ve alt başlıkları bir s...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.