abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders 23 nisan nedir biyoloji yazılı soruları akarsu ve göller hissiz jack london vahşetin çağrısı organ nakilleri altimetre tazimat yazılım endüstrisi mit ve mitoloji edep yeri 1979 öss yararlı bakteriler uzaktan kumanda devreleri heder paye yaşlı adam ve deniz kitabı ad nedir fabrikadaki montaj bölümü duzce yalın cümle zebun para çekmek kadınlık toki miras hukuk bilgisayar yazilimi hidrometre merkez çelik kayseri seramik nedir hipogonadizm alkol çözeltisi hazırlama kınakına pog kenar ortay teoremi 19 mayıs şiirleri mükemmelen ankraj ıktısat yazının tarihi fenol tanzir sosyal içerikli öyküler elektronik staj rapor esitsizlikler sümek harry potter özet bakteriyosinler bor madeni kral richard ödünleme sağım sistemi buharlaşmak stok kontrol elektrik tesist staj küresel aynalarda görüntü oluşumu sıralamak ermeni meselesi ve gelişmesi yaprak dökümünün konusu suyuk miksödem fransız heykeller yıllık ünite planları üzüm atatürkün ölçülerde yaptığı yenilikler aguş matematik şiir tay tay diyarbakır ili tanımı istiklal marsi soz sanatlari dehhaş çıkmış oks soruları orta asyadan türk göçleri fabl ile ilgili makale il efsaneleri hz hut açık ilköğretim sınav yerleri musavir yardımcılıgı calı kuşu islamiyetin yayılışı savaş yavuz sultan selim för meslek adı kurultay bütçeleme anatomı vucut algılama ölçümü borçlar hukuku 5. fen bilgisi azgın metan simetrik halı gülmece fonksiyonlarla ilgili sorular hayvan dokusu nedir. endeksleme orak depo içi ekipmanlar evsel


ÇEVREMİZDE FARKLI ÖZELLİKTE MADDELER VARDIR? ÇOKLU ZEKA DERS PLANI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 140991 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

GÜNLÜK DERS PLANI
A. BİÇİMSEL BÖLÜM
Dersin Adı : Fen Bilgisi
Sınıf : 4. Sınıf
Ünitenin Adı : Maddenin Doğası
Süre : 1 Ders Saati (40 dk)
Konu : Çevremizde Farklı Özellikte Maddeler Vardır?
Öğrenme-Öğretme Strateji ve Yöntemleri: Düz anlatım, soru-cevap, deney, gezi, tartışma, dramatizasyon, nesi var oyunu, tepegözle saydam gösterisi
Kaynak Kitaplar: 4. Sınıf Fen Bilgisi ders kitabı, ünite dergisi (Zambak Yayınları, 3. Sayı)
Araç-Gereçler: Tahta, demir, cam, plastik, madde ile ilgili kartonlar, buz, mandolin, teneke,, trampet, tuz, şeker, maddenin hal değiştirmesiyle ilgili saydamlar.
Hedef ve Davranışlar:
Hedef 1: Madde ile ilgili kavramlar (katı, sıvı, gaz ) bilgisi.
Davranışlar:
1. Maddenin tanımını yazma söyleme.
2. Madde ile ilgili kavramları (katı, sıvı, gaz) çevresinden örnek gösterme.
Hedef 2: Maddenin özelliklerini tanıyabilme.
Davranışlar:
1. Maddenin kütlesinin olduğunu yazma/söyleme.
2. Maddenin hacminin olduğunu yazma/söyleme.
3. Maddenin kaç halde bulunduğunu yazma/söyleme.
Hedef 3: Maddenin özelliklerini kavrayabilme.
Davranışlar:
1. Maddeler hal değiştirdiklerinde kütlelerin değişmediğini yazma/söyleme.
2. Maddenin bulunabileceği halleri deneylerle gösterme.
B. ÇOKLU ZEKA KURAMININ BOYUTLARINA YÖNELİK ETKİNLİKLER
1. Sözel-Dilsel Zeka: Çocuklara madde denilince aklınıza neler geliyor diye sorulması. Cevaplar alındıktan sonra maddenin tanımının yapılması ve maddeyle ilgili “Kardan Adam” hikayesinin anlatılması. Hikaye sonunda konuyla ilgili çocuklara soru sorulması.
2. Mantıksal-Matematiksel Zeka: Çocuklara “Suyun buharlaşması” deneyinin yaptırılması ve deney sonunda maddenin hal değiştirmesini daha iyi anlamaları.
3. Kişilerarası Zeka: Öğrenciler üçerli yada beşerli gruplara ayrılır. Her gruba çeşitli madde örnekleri verilir. Özellikleri incelenip tartışıldıktan sonra her grup inceledikleri maddelerin özelliklerini liste haline getirip sınıfa sunar.
4. İçsel Zeka: Öğrenciler sorulur: “Maddeye siz bir isim vermek isteseydiniz ne verirdiniz?” cevaplar alındıktan sonra neden o ismi verdikleri sorulur. Daha sonra kendi için çok önemli olan üç maddeyi neden önemli olduklarını sebepleriyle söylemeleri istenir.
5. Ritmik-Müziksel Zeka: Sınıfa mandolin, teneke, trampet getirilir. Bir öğrencinin gözleri bağlanır ve çıkan seslerin hangi maddeye ait olduğunu tanıması istenir.
6. Bedensel-Kinesteik Zeka: 3-4 öğrenci tahtaya çıkartılır. Rol yapma yöntemiyle maddeleri taklit etmeleri, hangi maddeyi taklit ediyorsa özelliklerini gösterip söylemeleri istenir.
7. Görsel-Uzamsal Zeka: Sınıfa tahta, demir, cam, plastik gibi maddeler getirilir. Öğrenciler bu maddeleri inceler. Maddeler arasındaki farklar öğrencilere sorulur.
8. Doğa Zeka: Öğrenciler okulun yakın çevresindeki bir parka götürülür. “Nesi Var?” oyunu oynatılır. Bu oyunla çeşitli maddelerin özellikleri öğrenilir.
C. GİRİŞ BÖLÜMÜ
1. Dik...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.