abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ataturkun muzıge verdıgı onem kaşar dik işleme albert camus yabancı kitabının özeti eksik gelmek stratejik analiz su saati access 2003 frekans ve periyot cumhuriyetten öncesi eğitim ve öğretim sel nasıl meydana gelir 9. sınıf testleri kuvvet bulamamak bilimle edebiyat ilişkisi 1994 ekonomik krizi ön bilgi orta terim yüzey ölçüleri ve hacimler ışıklanma sosyal içerikli öyküler e-plan biyoloji slayt aydınlatma tesısatı kutsal kitaplarımız ayniyet ataturkun olculerde yaptıgı yenılıkler soru bankasi irtica resim akümülatörler basınç hakkında kısa bilgiler gölet gövde 11. ve 12. yuzyıllarda islamiyet ve türk kültürü avrupa seviye ölçümü fok kara keme harçsız two port matematik oyunları atatürk bilim sanatla ilgili sözleri ekosistemin korunması işletme bilgisi doğal antikorlar orta boy integral soruları test soruları ogu final kurumsal liderlik ilkeleri başuzman erozyon ve etkileri cafcaflı ağaç tornası uyartı gerdel dijital reklam yumuk kaç asp nokta işareti charles mürit 4. sınıf fen ve teknoloji müfettişlik hacir elektronik baskı makinaları michelangelonun resimleri refahlı sıdk estetik marmarada tarim 8. sınıf türkçe aile ile ilgili türk masalı pergel söz cambazı araştırma desenleri dilek kutusu intranet iş gücü istatistikleri esmer küf eski çağlar kullanılan matematik terimleri kopyacılık gönder perki 38 atatürk bilim ve teknoloji sangı ay sekilleri gelişmekte olan ülkelerde deflasyon çevre temizlik kanunu bay düdük sınavı sürgün gitmek egitim sistemi argo naturland borsa işlemleri değiş etmek borsa tarihte doğal sayıların


OTOMOBİL SENSÖRLERİ HAKKINDA MAKALE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 141423 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

OTOMOBİL SENSÖRLERİ HAKKINDA MAKALE
Hızlanmak, fren yapmak, trafik ışıklarına dikkat etmek, radyonun sesinin açmak ya da kaset koymak... Bunlar, sürücünün otomobili kullanırken yapması gerekenlerden birkaçı. Sürücünün reflekslerini zayıflatan bu etkenler, elektronik yardımcı sistemler sayesinde tarihe karışacak. Geleceğin akıllı otomobilleri sürücülerinin tehlikeli ve yanlış hiçbir hareketini algılamayacak ve kabul etmeyecekler.
Otomobilin sürüşünü kolaylaştıran en önemli etken elektroniktir. Geleceğin modelleri görebilecek, duyabilecek , hissedebilecek ve hatta kendileri sürebilecek. Bütün bunların amacı sürüş risklerini minimuma indirmek, şimdilik günümüzdeki otomobillerle geleceğin otomobilleri en azından görünüm açısından ortaklar.
Sürücülerin otomobil kullanırken; hızlanmak, fren yapmak, trafiği kontrol etmek ve trafik kurallarına uymak gibi birçok görevi bulunuyor. Bazen büyük bölümünden zevk aldığımız bu işlerin çoğunu duyu organlarımız sayesinde yapıyoruz. Bazen bilinçsizce kendimizi riske attığımız da oluyor tabi.
Otomobil kullanırken her şey rutin bir şekilde, otomatik ve hatta bir oyun gibi yerine getiriliyor. Ancak insanın bu bilgisayarımsı özelliklerinin de bir sınırı var. Alışılmadık pozisyonlarda panik yapıyoruz ve çoğunlukla yanlış hareket ediyoruz.kullanırken her şey rutin bir şekilde, otomatik ve hatta bir oyun gibi yerine getiriliyor. Ancak insanın bu bilgisayarımsı özelliklerinin de bir
Hiçbir sürücü, otomobil kullanmaya başladığı ilk günden bu yana, hiç dalgınlık yapmadığını ya da teybe kaset koyarken yoldan kaymadığını söyleyemez. İşte otomobil üreticileri sürücülerin sürekli hata yaptıklarını ve kendilerini riske attıklarını fark ederek, bu durum karşısında tamamen hatasız sürüşe sahip otomobil üretme çalışmalarına başladılar. Kısacası artık otomobil insana değil, insan otomobile uyacak. Oysa bu güne kadar bu tekniğe sahip değildik.
Elektronik yardımcı sistemler sayesinde artık otomobiller bir yerden başka bir yere taşıma aracı olmaktan öte, akıllı ve aktif sürücüler olacaklar. Geleceğin akıllı otomobilleri sürücülerin tehlikeli ve yanlış hiçbir hareketini algılamayacak ve kabul etmeyecekler.
Otomobil üzerine dağıtılmış birçok küçük üstün teknoloji ürünü algılayıcı sayesinde, her türlü yol koşulu algılanacak ve kaydedilecek. Bu algılayıcıların verdiği bilgiler sayesinde, ana bilgisayar sürücünün ki ile kendi mantıklı gördüğü sürüş arasında bir karşılaştırma yapacak. Eğer bir fark bulunursa, önce sürücü uyarılacak ve daha sonra anında duruma müdahale edecek. Şimdilik bu tekniğe en yakın örnek ESP sistemi. Mercedes-S sınıfında kullanılan bu sistem, sürücünün fazla hızlı bir şekilde öndeki araca yaklaşmasını önlüyor ve güvenli bir sürüş temposu sağlıyor.
Bir adım daha ileri olarak aktif direksiyon sistemi EAS (Electronic Active Steering) bulunuyor. Zor pozisyonlarda bu sistem otomobilin kontrolünün kaybolmasını önlüyor....
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.