abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders otogaz sistemleri ölçü aletleri resimleri fen öğretimi hidroksit balik fiyatlarindaki artis talihsiz damıtılma küpün açılımı prizma ve prizmalarda kırılma türk alfabesi demir elementinin oluşumu yeşil pazarlama çorman sanat eğitiminin toplumsal etkileri ay takvimi 0324 faşizm üzerine et lokması statik problemleri nutuk ile ilgili bilgi küreselleştirme göktürk kitabeleri defter nedir otomobil fabrikası fizibilite kanyonlar yediler ücret harap etmek osmanlı imparatorluğu yönetim bilgi sistemleri love or money amortisman hesaplanması termal hamam ferahlama robot pid ezberinde kültürel varlıklarımız polifoni ölçüler ve resimler kokona anfi silgi çeşitleri value vaka yönetim modeli ester bağı nedir dort zamanlı motorların calısma prensıplerı lise 2 trigonometri eski uygarliklarin kullandiklari sayi sistemleri lise 1 coğrafya test soruları devlet bütçesi afsun toplam ve çarpım sembolleri kurumsal kimliğin oluşturulması birey ve toplum hakkı için inatçılık müdavim zerde başarı ile ilgili atasözleri bir genc kızın gizli defteri secme ve secilme hakki koyu kır seminer ödevi tarih galatasaray ilk türk devletlerinde kültür ve uygarlık pintilik determinant programı müşteri ağırlama ulaşım yolları reformculuk otlukbeli savaşı göl bilimi döşetme sentrozom erezyonla mücadele 1.sınıf ingilizce yıllık plan nedim günsur sertlık dış çevre analizi batı müziği gün balı okul çocuğu vadideki zambak trake solunum nedir kavak akıl dişi majüskül 3. selim in yaptığı yenilikler bütünsel ısı ölçümü vaftizhane konaklama yaratıcılıkla ilgili kuramlar gelgel küpün alanı sevim yönetim bilişim sistemleri belçika makro ekonomi nedir


.NET VE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ ENTEGRASYONU İÇİN BİR REHBER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 141745 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

.NET ve Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Entegrasyonu İçin Bir Rehber
Murat Osman Ünalır 1
1Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi
Ege Üniversitesi, 35100, Bornova-İzmir
1e-posta: unalir@bornova.ege.edu.tr
Özet
Bu bildiride, .NET ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi entegrasyonu için
teknolojik kavram-eğitim programı eşleştirme tabanlı bir rehber önerilmektedir. Microsoft tarafından piyasaya sürülen .NET vizyonunun sunmakta olduğu teknolojik kavramlar, Bilgisayar Mühendisliği eğitimi programındaki ilgili dersler ve konularla eşleştirilerek, öğretim üye ve yardımcılarına bir rehber sunulmaktadır. Bu rehber, .NET ile Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin entegrasyonunu sağlarken, eğitimin içeriğinin hangi noktalarda değiştirilmesine ve/veya güncellenmesine teknolojik bir yapıdan yaklaşmaktadır.
Abstract
In this paper, a guide that is based on technological concept-curriculum mapping is proposed for .NET and Computer Enginering education integration. The guide is presented to the faculty that integrates the technological concepts within the .NET vision launched to the market by Microsoft and related courses and lessons in the Computer Engineering curriculum. Besides providing the integration of .NET and Computer Engineering education, this guide examines that in which points the contents of curriculum should be changed and/or updated from the technological structure point of view.
1. Giriş
Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin en önemli problemlerinden birisi, teknolojik gelişmelerin eğitim programına entegrasyonunda karşılaşılan zorluktur. Bu noktada öğretim üyelerine düşen görev teknolojiyi yakından takip etmek ve bu teknolojiyi eğitim programına entegre etmektir. Entegrasyonu sağlamak için yapılması gerekenler, teknolojinin sunmakta olduğu faydaları belirlemek ve bu faydalardan hangilerinin eğitim programıyla eşleştiğini bulmaktır. Bu kapsamda, Microsoft tarafından Şubat 2002’de piyasaya sürülen ve günümüzün en önemli iletişim ortamı kabul edilen İnternet tabanlı bir teknolojik uygulama geliştirme platformu/vizyonu olan .NET [1] ile Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin entegrasyonu için bir rehber önerilmektedir. 2.bölümde, Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin bugünkü durumu özetlenirken, 3.bölümde .NET platformu ve vizyonunun teknolojik altyapısı sunulmaktadır. 4.bölümde ise, Bilgisayar Mühendisliği eğitimi ile .NET entegrasyonu için bir rehber önerilmektedir. Son bölümde sonuçlar üzerinde durulmaktadır.
2. Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi
Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, genel olarak üç farklı anabilim dalının eğitim programlarının biraraya gelmesiyle oluşturulmuş bir eğitim programına sahiptir. Bu anabilim dalları; yazılım, bilgisayar bilimleri ve donanım anabilim dallarıdır. Bu bölümde, sadece yazılım ve bilgisayar bilimleri anabilim dallarına ilişkin eğitim programı özetlenmektedir. Eğitim programında yer alan dersler ayrı ayrı...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.