abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders asenkron motorlar insan hakları evrensel bildirgesi gerdaniye döviz bürosu moment anlatım cesıtlerı taş iliği iş analizleri ile iş tanımları arasındaki farklar içi açılmak 4 bag kadınlarda fonksiyonlarda süreklilik ve süreksizlik divanî baki kanuni mersiyesi okul veli toplum yosunlar çıkmış öss soruları uluslararası örgütler belit istihare mustafa kemal paşanın 1919 yaptığı faaliyetler faz diyagramı çöküşme hercaî öz hacim felç olmak tehcir kanunu cumhuriyet ve demokrasi ihtiyatlı davranmak zaman ölçüleri köy muhtarı hava deliği çocuk ve çevre bağlantı disiplinli dönüşümlü edward albee fıkra nedir damatlık darbukacı karayolu stajı müzik ve spor isveç adren kare vida kış mevsimi çamurun tanımı elektrik teknik resim özenci bilgisayarlı muhasebe ts500 stopaj vergisi nedir ın dubious battle insanlarda oksijenli ve oksijensiz solunum çözelti hesabı bakılma 10. sınıf coğrafya konuları izmirdeki fabrikalar belediyelerin görevleri serpuş ülke ekonomisi eğir kökü sorular ve cevapları kazanmak Çingen lazer sogutma istihdam tanımları epirojenez müşteri odaklı ilişki yönetimi psikolojide dikkat içilmek ormanlaşma ekmek tüketimi pedagojik davranış bozuklukları artan oranlı vergi turku bar eko sistemdeki bozulma cemşid bin mesud bin mahmud el tabib el kaşi köy hayatı haritacılar reddediş arpa suyu little women savuşturma lehimleme bursa yurt derslerim matematiğin günlük hayattaki yeri ve önemi bakteri resimleri sabun nasıl yapılır doga nedir erce kibir sefiller (victor hugo) adem parlatmak ilköğretim matematik müfredatı atatürkün fikir hayatı ile ilgili anıları yumurta tozu


.NET VE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ ENTEGRASYONU İÇİN BİR REHBER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 141745 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

.NET ve Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Entegrasyonu İçin Bir Rehber
Murat Osman Ünalır 1
1Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi
Ege Üniversitesi, 35100, Bornova-İzmir
1e-posta: unalir@bornova.ege.edu.tr
Özet
Bu bildiride, .NET ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi entegrasyonu için
teknolojik kavram-eğitim programı eşleştirme tabanlı bir rehber önerilmektedir. Microsoft tarafından piyasaya sürülen .NET vizyonunun sunmakta olduğu teknolojik kavramlar, Bilgisayar Mühendisliği eğitimi programındaki ilgili dersler ve konularla eşleştirilerek, öğretim üye ve yardımcılarına bir rehber sunulmaktadır. Bu rehber, .NET ile Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin entegrasyonunu sağlarken, eğitimin içeriğinin hangi noktalarda değiştirilmesine ve/veya güncellenmesine teknolojik bir yapıdan yaklaşmaktadır.
Abstract
In this paper, a guide that is based on technological concept-curriculum mapping is proposed for .NET and Computer Enginering education integration. The guide is presented to the faculty that integrates the technological concepts within the .NET vision launched to the market by Microsoft and related courses and lessons in the Computer Engineering curriculum. Besides providing the integration of .NET and Computer Engineering education, this guide examines that in which points the contents of curriculum should be changed and/or updated from the technological structure point of view.
1. Giriş
Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin en önemli problemlerinden birisi, teknolojik gelişmelerin eğitim programına entegrasyonunda karşılaşılan zorluktur. Bu noktada öğretim üyelerine düşen görev teknolojiyi yakından takip etmek ve bu teknolojiyi eğitim programına entegre etmektir. Entegrasyonu sağlamak için yapılması gerekenler, teknolojinin sunmakta olduğu faydaları belirlemek ve bu faydalardan hangilerinin eğitim programıyla eşleştiğini bulmaktır. Bu kapsamda, Microsoft tarafından Şubat 2002’de piyasaya sürülen ve günümüzün en önemli iletişim ortamı kabul edilen İnternet tabanlı bir teknolojik uygulama geliştirme platformu/vizyonu olan .NET [1] ile Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin entegrasyonu için bir rehber önerilmektedir. 2.bölümde, Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin bugünkü durumu özetlenirken, 3.bölümde .NET platformu ve vizyonunun teknolojik altyapısı sunulmaktadır. 4.bölümde ise, Bilgisayar Mühendisliği eğitimi ile .NET entegrasyonu için bir rehber önerilmektedir. Son bölümde sonuçlar üzerinde durulmaktadır.
2. Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi
Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, genel olarak üç farklı anabilim dalının eğitim programlarının biraraya gelmesiyle oluşturulmuş bir eğitim programına sahiptir. Bu anabilim dalları; yazılım, bilgisayar bilimleri ve donanım anabilim dallarıdır. Bu bölümde, sadece yazılım ve bilgisayar bilimleri anabilim dallarına ilişkin eğitim programı özetlenmektedir. Eğitim programında yer alan dersler ayrı ayrı...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.