abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders motor denge vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon karşı sav 657 kanun köşe yazı kod iyileştirme ısı makinları kurtuluş savaşı mali durum islamın dini eserleri asal eksen tanımı eriten yöresel yemekler tornada uygulamaları likidasyon dünyanın güneşe uzaklıgı ceza vermek 6sınıf acemi cadı atar damar kalıntı duahan gazete ve dergilerin önemi 18 yy osmanlı giyinmek gardiyanlık nohudî öz öğrenim fiil kökü seçilmiş kazmacı saat aritmatiği akit direme monitörler ekok ebob 6. sınıf dosyalama türleri bilgisayar işletim sistemleri jübile hemoroid ikiz ısıtma örnek bagırsaklar dişbudak düzceli mehmet anfi devre kimsesiz çocuk hector malot tıngır kükreme bilinmeyen osmanlı kitabı ittihat ve terakki pis pis gülmek anadoluda kurulan beylikler makine gibi hartama ekran çeşitleri hidrolik santraller alternatif enerji çölleşmek öğrenciler nasıl ödev yapmalı edebiyat soru ekonomik faaliyetler hira gelinlik çağı dişçilik yenileşme dönemi göz bilimi hacı murat matbaa tarihi yorma saha attila ilhan bıçağın ucu kare prizma ile ilgili sorular ingilizce sınavı akdenızde bulunan hayvan bitki organel bilgisayar bölümü it gibi çalışmak yönlendirici (router) staj makine atatürkün milli kültüre verdiği önem evre bozulmasının sonuçları pişpirik tutma büğet dagın otekı yuzu çığ radika büyüme ve gelişme ekonomi politikası kalp sağlığı kısa oyun destanlardaki motifler zanatkar türkiyenin biyolojik zenginlikleri harbi nur inmek iş gücü istatistikleri diploma çevirisi ders planı örneği


BAKTERİYEL HASTALIKLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 14208 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BAKTERİYEL HASTALIKLAR Günümüz dünyasında balıklar bir çok açıdan çok ciddi bir ekolojik ve ekonomik önem arz etmektedir. Her şeyden önce ekolojik denge gittikçe bozulurken bu bozulmanın sularda çok ciddi boyutlara ulaştığı bilinmektedir. Artık yapılması gereken “Zararın neresinden dönersen kardır.” mantığıyla bozulmayı durdurmak ve mümkünse düzeni iyileştirmek olmalıdır. BAKTERİYEL HASTALIKLAR Bakteriler çok küçük organizmalardır ve ancak yüksek büyütmeli lenslere sahip mikroskop ile görülebilirler. Çevrede çokça bulunurlar ve aynı zamanda antibiyotik ve yoğurt üretimi gibi alanlarda da kullanılırlar. Bununla beraber bazı bakteriler parazit yaşayarak konakçıda üreme ve konakçıya zarar verme yeteneğine sahiptirler. Tablo 1: Salmonid balık türlerinin önemli patojen bakterileri. FAMİLYA CİNS TÜR a)Gram negatif CytophagaceaeEnterobacteriaceaePseudomonadaceaeVibrionaceaeKesin olarak belli değil FlexibacterEdwardsiellaPseudomonasAeromonasVibrioHaemophilus Flexibacter columnaris Flexibacter psychrophila Flexibacter marinus Edwardsiella tarda Yersinia ruckeri Pseumdomonas fluorescensAeromonas hydrophiliaAeromonas salmonicida var. Salmonicidavar. Achromegenes Vibrio angillarium Vibrio ordali Haemophilus piscium b)Gram pozitif Corynebacteriaceae Streptococcaceae Bacillaceae Renibacterium Sterptococcus Clostiridium Renibacterium salmonariumStreptococcus faecalis Clostiridium botulinum c)Asid-fast türler Nocardia Mycobacteriaceae Nocardia Mycobacterium Nocardia asteroides Nocardia kampachi Mycobacterium fortuitum Mycobacterium marinum FAMİLYA CİNS TÜR d)Rickettsias (Zorunlu intracellular parazitler) Rickettsiales Piscirickettsia Piscirickettsia salmonis Labaratuvar dışında sadece mikroskop altında görülebilen balık bakterileri hasta balıkların solungaçlarından hazırlanan yaş preparatlarda teşhis edilebilen büyük ve yaygın bakterilerdir. Bunun yanında bakterilerin teşhisi amacıyla genellikle balık dokularında izolasyonu ve labaratuvar gelişmelerinin incelenmesi de gerekir. Bu çalışmalar bakteriler için gerekli gıda malzemelerini içeren agar jelli petri kutuları kullanılarak yapılabilir. Bakteriler ayrıca boyanabilmekte ve böylece yüksek büyütmeli merceklere sahip bir mikroskop altında kolayca görülebilir hale gelmektedir. BAKTERİYEL BÖBREK HASTALIĞI(Bacterial Kidney Disease) Bakteriyel böbrek hastalığı reinabacterium salmonarium tarafından meydana getirilir.(Bkz. Tablo 1) Bu bakteri sadece konakçı balıkta çoğalabilir ve böbrek dalak ve kas dokusunda çok yavaş bir şekilde gelişir. Bu bakteriler çok küçüktür ve kültür ortamında gelişmesi zordur. Çünkü bunlar özel gıda içeriklerine ihtiyaç gösterir bu nedenle her ne kadar boyalı prepatlarda sıkça küçücük çubuk şeklinde çok sayıda bakteri görülebilirse de kesin teşhis için sadece özelleşmiş labaratuvar gereklidir. İlk olarak 1930’ların başında İskoçya’da yakalanan wild Atlant... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.