abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atasözleri insan anorganik özümseme kayma modülü tesisat staj sedasız kümeler 9.sınıf sekte madde ve ısı seyahat acentası mimli gözlü modernize son 2o yıl iş güç enerji kavga etmek 6. sınıf sosyal bilgiler soruları 2 yıl okul tatili ortadirek rektörlük elbe nehri adolf hitler sözleri yavuz sultan selim hız ve ivme raporu mektup temsilciler işe başlama bırakma bildirgesi lügol kimyasal tepkimelerde enerji 17 ve 18 yüzyıldaki ıslahatlar salto atmak gaziantep tarihçesi toder biyosidal ince saz cumhuriyet tarihi tatil şiirleri agami yorumlamak küçükbaş hemodiyaliz komplikasyonları insan genomu projesi malûm sarısalkım uluslararası atom enerji ajansı kalma sütkardeş ayrancı başmakçı cervantes doğru akım devreleri başkalaşım geciren canlılar tiyatrocu Orta Çağ geoteknik evrak nedir toprak çeşitleri meşrubat bilinçli alışveriş turizm ekonomisi kiralik konak katı yağ tutsaklık dogal ve yapay ses kaynakları gecmıste cıkan sorunlar 1919 yılı tarih olaylar e-taşıma oynatma gazlarin kaldırma kuvveti anlatım tekniklerinin hagi türkçe 16f84 akraba evliliklerinin sakıncaları kişi yarı açık ceza evi emzirilme tuz üretimi daracık saban could elden bırakmamak seyis dergi örneği sansürlemek türkiyede çevre sorunu Sevir spartacüs türlerdeki değişmeler basit makinelerle ilgili sorular asik veyselin hayati ve şiirleri bankacılıkta basel 2 trakya birlik sigara resmi terkin 5.sınıf soru rahmetlik kriko resmi beydeba nın hayatı arke düğün bumerang


PAZARLAMA STRATEJİLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 142607 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Gurulardan Geleceği Yönlendirecek Eğilimler

SUNIL GUPTA
Columbia Üniversitesi’nde pazarlama profesörü olan Gupta, teknolojinin olanaklarının en etkin biçimde kullanılması gerektiğini savunuyor.
“Çapraz Satış Pazarlamayı Değiştirecek”
Pazarlama, her geçen gün piyasadaki pek çok yeni ve eski sektör için daha da büyük önem kazanıyor. Yeni müşteeri edinmek ve varolanı elde tutmak için, yeni pazarlama teknikleri oluşturmak ve bu teknikleri geliştirmek gerekiyor. Çapraz satış ise daha da büyük önem kazanıyor. Yeni teknolojiler sayesinde müşterilerle ilgilibilgileri veri tabanlarında tutmak, zenginleştirmek ve çapraz satış amaçlı kullanmak kolaylaştı. Çapraz satış ile otomobil satın alan müşterilere sigorta önerebilir, satış gerçekleştirebilirsiniz. Geniş bir müşteri tabanı olan ve onları izleyebilen şirketler için öncelikli büyüme stratejilerinden biri.
Pazarlama alanına damgasını vuran akım elektronik ticaret oldu. Pek çok endüstride büyük etkiler uyandıran e-ticaret, endüstri yapılarında çeşitli değişikliklere yol açıyor. E-ticaretten büyük ölçüde etkilenen pazarlamanın da bu değişikliklere uyum sağlaması ve yeni teknikler üretmesi gerekiyor.
Pazarlamada yeni kavramlar ortaya çıktı. “Müşterinin ömür boyu değeri” bu kavramlardan sadece biri. Pazarlama içinde yer alan bazı fonksiyonel alanları daha iyi anlamak gerekiyor. IT ve tedarik zinciri yönetimi anlaşılması gereken bu alanlar için verilebilecek örneklerden ikisi.
PAUL STREBEL
Lozan Yönetim Geliştirme Enstitüsü’nde işletme profösörü olan Strebel, aynı zamanda enstitünün uluslararsı yöneticiler için ‘Değişim Programı’nın yöneticisi.
“Esnek Modeller Başarılı Olacak”
E-ticaret, yönetim anlayışlarının değiştirilmesindeki faktörlerin ilk sırasında yer alıyor. Diğer iki önemli maddeye gelirsek; birincisi firmanın işletme modelini yeniden dizayn etmek, ikincisi ise yeni fırsat dalgalarını rakiplerinden daha önce yakalayıp, değerlendirebilecek ve bu şekilde rekabette öne geçebilecek organizasyon yapıları kurmak. Başarıyı ancak karar mekanizması aşağıdan yukarıya doğru işleyen sağlıklı bir organizasyon yapısı kurabilirseniz yakalıyabilirsiniz. Buna uygun şekillenmiş bir organizasyonel yapıyı bugünkü gibi, çalkantılı bir iş dünyasında stratejik esneklik ve insiyatifi sağlayacak biçimde kurmalı ve işletmelisiniz. İnsiyatifin doğru biçimde dağılmış olması karar mekanizmasının işleyişini hızlandırarak esnekliği sağlar. Bu da değişime gerektiği gibi uyum sağlanmasını kolaylaştırır. Şirketler değişikliklere kolay, sorunsuz ve çabuk adapte olabilecek bir organizasyonel yapı oluşturmalılar.
SUSAN MOHRMAN
Mohrman,uzmanlık alanı organizasyonlar olan, University of Southern California’da araştırmacı
“Global Standartlar Dönemi Başlıyor”
Küreselleşme ve teknolojinin avantajları, farklı organizasyonel yapı olasılıklarını yarattı. Organizasyonlar bu sayede tüm dünyaya yayılabilir. Küreselleşme...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.