abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cnc tezgahlar mücehhez hikayenin tanımı çetele diyagramı hikaye özeti oku haberleşme kaynakları azil gaz türbini yapıt anlatımın oluşumu kjeldahl ısı ve genleşme tacirin maliyeye karşı sorumlulukları çarpılı psiko-sosyal gelişim toplum içi makra masal masal içinde aile sirketleri meyilli galile yasa gömülmek basketbol araçları sevici doğum yeri aklanma kıyı ayak ucu kültürümüz titrem halk müziği 19 yy da istanbulda yaşam managing risk 17.yy iç isyanlar mütevakkıf gece ve gündüzün meydana gelmesi kişi dimmer anahtar devresi streptokok terapi blade açı nedir konserve yapımı ambar yönetimi sondaj suyu turnusol polonyum sükse fitneci sinek elektrik aygıtları ortaçağda bizans gelenekleri belcika tarihi genel işletme salgılamak artış şöyle bir who çığ düşmek 1. sınıf tacirlerin tutmak zorunda oldukları defterler mümkün tekli sansüalizm zehra antrenman planı slip ilkokul icin ders ağış kuruluş yeri seçiminin önemi dikdörtgen piramit boşaltım olayı nasıl gerçekleşir şiir inceleme planı kuraklık el kindi susam yağı metre tul geçmiş arefe eski televizyon resimleri matematik buluşları vergi hukuku fular istiklal marşı söz sanatları haysiyetiyle nedeniyle akademik makaleler ingiliz edebiyatı ilk yardım ve acil telefonlar şüpheci atatürk şarkıları teleoloji ilk iletişim araçları takma ad ad cümlesi eski matematik sayıları kumanda devreleri kalkınmak gelişim ayin sekilleri


İLKÖĞRETİM VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ 8 DERS KİTABININ İNCELENMESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 142805 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İLKÖĞRETİM VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ 8 DERS KİTABININ İNCELENMESİ
Üzerinde inceleme yapılan kitabın adı, Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi 8 olup; yazarı Uğur Yiğit; Yayınevi, Bu Yayınevi; Basım yeri, İstanbul; basım yılı, 2003’tür.
İNCELEMESİ YAPILAN KİTAP TÜRK MİLLÎ EĞİTİMİ’NİN GENEL VE ÖZEL AMAÇLARINA UYGUNLUK GÖSTERİYOR MU?
İncelenen kitap, Türk Milleti’nin, tüm fertlerinin, Atatürk millîyetçiliğine bağlı, millî, ahlakî, insanî vb. kültürlerini benimseyen, koruyan; devletini, milletini ve ailesini seven, görev ve sorumluluklarını bilen birer vatandaş olarak yetişmesini hedefleyen bir kitaptır. Gerek verdiği bilgiler, gerek içerik ve üslup yönünden bireylerin Türk Millî Eğitimi’ne karşı sorumluluklarını belirten bir tarzda hazırlanmıştır.
Kişilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geliştirilerek, birer meslek sahibi olmalarını sağlamak amacına yönelik olarak yazılmıştır.
Her Türk çocuğuna, gerekli bilgi ve beceri verilerek, onların iyi birer vatandaş olması, millî ahlak anlayışına sahip olarak yetişmesi, ilgi, istidat ve yetenekleri yönünden geliştirilerek hayata ve üst öğrenime hazırlanması hedeflenmiştir.
İNCELENEN DERS KİTABININ FİZİKÎ YAPISI, M.E.B.’NİN DERS KİTAPLARI İÇİN BELİRLEDİĞİ KRİTERLER İLE PARALELLİK ARZ EDİYOR MU?
1. Kitabın Baskısı; Kitabın baskı yönünden bir hatası yoktur.
2. Kitabın Kesimi; Kitabın kesiminde hata payı yarı yarıya olmakla birlikte, sayfa kenarlarının dışa açılan kısımları M.E.B.’nin kriterlerine uygunluk gösteriyor, fakat içteki yani dikiş yerlerindeki boşluklar yeterli değildir. Kriterlere göre 1.5, 2 cm olması gereken boşluklar, iç kısımda yeteri kadar yoktur.
3. Kullanılan Kâğıt; İnceleme yapılan kitabın kâğıdı kriterlere uygun değildir. Çünkü bir sayfadaki resim ya da başlıklar hatta dikkat edilirse normal yazılar bile diğer sayfadan görülebiliyor. Bu da okumayı zorlaştırıyor. Bunun yerine daha kalın ve kaliteli bir kâğıt kullanılmalıydı.
4. Kitabın Cildi; Kitap M.E.B.’ce belirtilen şekilde yani bez ciltle değil de, tutkal ile ciltlendiğinden ilköğretim için uygun değildir.
5. Dış Kapak;
a) Kitabın kartonu yeteri kadar, yani M.E.B kriterlerinin öngördüğü kadar kaliteli olmayıp kolayca bükülebilmektedir. Ayrıca selefon ile de kaplanmamıştır.
b) Kapakta; kitabın adı, hangi kademe ve sınıfa hitap ettiği, yazarın adı ve yayın evinin adı bulunmakla beraber, kullanılan kapak resminin kitabın içerdiği bilgilerin teması ile bir ilgisinin bulunduğu söylenemez. Çünkü dış kapakta kullanılan resim, Atatürk ile Türk bayrağı, Anıtkabir’in görüntüsü ve bir grup çocuktur, ki bu resim insana karamsar bir ruh hali vermektedir. Ayrıca bahsettiğimiz resim, Türk Milleti’nin temeli olmasına rağmen, kitabın içeriği ile uygun değildir. Böyle bir resim yerine, yine Atatürk’ün olduğu, fakat onun yanına hak, hukuk ve adaletle ilgili resi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.