abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders genel mekanik zelve örücülük devlet teorisi gazların yayılma özellikleri türk edebiyatında günlük türünün tarihsel gelişimi fotovoltaik yapılabilirlik istihkak geri göndermek barit bilge kromozon 18 hastaligi Edi ücgen trigger fonksiyonların limit iç tetkik dikensiz asit kasvet bilgi formu içeriği hamam tası bitki ve hayvan hücrelerinin karşılaştırılması acıtmak elektrik makina hükümet dışı organizasyonlar eski insanlar ve dogal sayılar ingilizce magazin dergisi bel kıra kıra şike yapmak hafiflemek atletizm türleri asit bazların günlük hayatta kullanım alanları vuku astana local ve import 17. yüzyıl dünya edebiyatı paketlenme hint keneviri doğu dewey optik aynalar gazneli mahmut jenaratör yapımı solidarist polis halk iliskileri muşmula muafiyet soruları göstermeye bağlı edebi metinler küreselleşme ve yoksulluk 7. sınıf fizik soruları eşleme sahtecilik muris tek aşırma tümleş yaklaşılma iş yaşamında kriz Felemenkçe mağara osmanlıda fatih kalkışılma endüstri mühendisliği gazel şiirler Bolşevizm aylık siğorta pirim bildirgesi açacak ikametgah ilmühaberi küçük şeyler kitap özeti gora doğurucu genç endüstri bağlayıcı ahval gazetesi makale özel öğretim yöntemleri gezi gözlem metodu marka kültürü ermeni eviriciler demokratik yönetimin tarihi yat borusu ömer seyfettinin hayatı toplumsal kurallar makroekonomik göstergeler dostoyevski beyaz geceler hurç karılaşma çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkiler işitme engelliler gururlanmak oksijenleme muhasebe bilgi sistemi dış işleri yurdumuz 35 kadın düşmanı hattuşaş light pen


REKLAMCILIKTA PROJE YÖNETİMİ RAPOR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 143064 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Proje Yönetimi
1.1. Proje Yönetiminin Tanımı
1.2. Proje Yönetiminin Amacı
1.3. Proje Yönetimi Temel Aşamaları
1.4. Proje Yönetimini Başarılı Kılan Temel Öğeler

2. Reklamcılık
2.1. Reklamın Temel Amacı
2.2. Reklamcılığın Yapısı

3. Reklamcılıkta Proje Yönetimi
3.1. Tanımlama
3.2. Planlama
3.3. Uygulama
3.4. İzleme ve Kontrol
3.5. Tamamlama ve Değerlendirme

KAYNAKLAR1.Proje Yönetimi

1.1. Proje Yönetiminin Tanımı
Proje Yönetimi; zaman, performans ve kaynak kriterleri ile kısıtları uyarınca önceden belirlenmiş hedefe ulaşmak için sürdürülen planlama, organizasyon, yönetim, kaynakların tahsisi ve kullanımı, uygulama, izleme, kontrol ve değerlendirme faaliyetlerinin bir bütünüdür.

1.2. Proje Yönetiminin Amacı ;
Zamanı, parayı, insan gücünü, makine ve teçhizatı en verimli şekilde kullanarak projeyi en uygun sürede, en uygun bütçe ile en kaliteli şekilde tamamlamaktır.

1.3. Proje Yönetimi Temel Aşamaları
Proje Yönetimi, bir projenin gereksinimlerini karşılamak üzere bilgi, beceri, araç ve tekniklerin tüm aktivitelere uygulanması olarak tanımlanır. Proje Yönetimi bilgi ve pratikleri;

• Tanımlama
• Planlama
• Uygulama
• İzleme ve Kontrol
• Tamamlama ve Değerlendirme
olmak üzere 5 süreç grubu ve 9 bilgi alanı ile tanımlanmıştır :

• Bütünleştirme yönetimi
• Kapsam yönetimi
• Zaman yönetimi
• Maliyet yönetimi
• Kalite yönetimi
• İnsan kaynakları yönetimi
• İletişim yönetimi
• Risk yönetimi
• Satın alma yönetimi

1.4. Proje Yönetimini Başarılı Kılan Temel Öğeler;
1. Konuya Hakimiyet (Information)
2. İşe Hakimiyet (Experience)
3. Veriye Hakimiyet (Marketing Technology)


2.Reklamcılık


2.1. Reklamın temel amacı;
Rekabet halindeki üreticilerin arzuları doğrultusunda satışlarını arttırmak ve hedef pazarda ürünün bilinirlik oranını yükseltmektir. Reklam, tüketici tercihlerine etki eden, dolaylı veya dolaysız tüketimi yada mevcut pazar payını arttırmakta kullanılan öncelikli araçtır.
Reklam bir kitle iletişim aracıdır. Basılı yayın (gazete, dergi, poster gibi) ve elektronik iletişim araçlarıyla (radyo, televizyon gibi) ürün, hizmet, simge, fikir veya kuruluş ile ilgili mesaj yollanabilir (Kavas, 1985: 54).
Reklamcılık, bugün endüstri ve ticarette çok önemli bir yayın şeklidir. Bununla birlikte reklamcılık, dünyanın her tarafında tutulan, benimsenen ve kar getiren bir meslek haline gelmiştir.
Bilgi çağında yaşamlarını sürdürmeye çalışan kurum ve kuruluşların temel amaçları; sahip oldukları fiziksel ve beşeri kaynakları en verimli biçimde kullanarak hedeflerine ulaşmak, ürün ve hizmetleri üretip, pazarlamak ve daha fazla kar sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak ve rekabet ortamında ayakta kalmak isteyen işletmeler için reklam en etkili pazarlama iletişimi uygulamalarından biridir.

2.2. Reklamcılığın Yapısı;
Genel olarak işletm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.