abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders tarihi eser bilim trafik kuralları öğretiş hundevleti 16. yy eski türk edebiyatı 10. yıl nutuk 1 gb kaç mb altın madenler haşım haşım difraksiyon çökme sekili ototrof denge ilkesi dağ oluşu olan oldu arıcılık sıcaklık dağılışı sevimsiz e- ticaret sara dilatometre seramik a nın manası oyun teorisi hentbol tarihi ah şu gençler oğlum adam olacak ahlaki değerler 1.sınıf matematik drama dersi caykovsk koyut hamaylı ramler bekci niyet mektubu ornegi bildiğini okumak hacim hesaplama değiş etmek şiir inceleme planı bağırsaklar çevremizde gerçekleşen kimyasal tepkimeler kristal boşalma seri rc devresi iare zülfü livaneli istim sıvaşma lipidler erezyon nedir doğal afetlerden korunma ıstar avukatlık meslek ilke ve kuralları avrupa kalite yönetim organizasyonu ingilizce rakamlar likit pistonlu motor atatürkün spor ile ilgili sözleri baba olmak eğitim sistemi develuasyon suç ve ceza yasak bölge çiçeksiz bitkiler abıyotık öss geometri çok seslendirme orman staj rutubetli parçalı ziya kabalık vergi vermek önem istanbul toprak tipi hektolitre futbolcu beslenmesi nuh muttasıl ant kardeşi alternatif yakıt kıtalar jeolojisi bestelenmiş şiirler danimarka şıngır şıngır sarı kart amd intel fonografi revir kadın asenkron motorların frenlenmesi edebi metinler cumhuriyet dönemi şiir akımları ve özellikleri organizasyonel öğrenme guarani uyutulmak atomculuk servis atmak b vitamini tokluk 6. sınıf soruları matematik


REKLAMCILIKTA PROJE YÖNETİMİ RAPOR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 143064 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Proje Yönetimi
1.1. Proje Yönetiminin Tanımı
1.2. Proje Yönetiminin Amacı
1.3. Proje Yönetimi Temel Aşamaları
1.4. Proje Yönetimini Başarılı Kılan Temel Öğeler

2. Reklamcılık
2.1. Reklamın Temel Amacı
2.2. Reklamcılığın Yapısı

3. Reklamcılıkta Proje Yönetimi
3.1. Tanımlama
3.2. Planlama
3.3. Uygulama
3.4. İzleme ve Kontrol
3.5. Tamamlama ve Değerlendirme

KAYNAKLAR1.Proje Yönetimi

1.1. Proje Yönetiminin Tanımı
Proje Yönetimi; zaman, performans ve kaynak kriterleri ile kısıtları uyarınca önceden belirlenmiş hedefe ulaşmak için sürdürülen planlama, organizasyon, yönetim, kaynakların tahsisi ve kullanımı, uygulama, izleme, kontrol ve değerlendirme faaliyetlerinin bir bütünüdür.

1.2. Proje Yönetiminin Amacı ;
Zamanı, parayı, insan gücünü, makine ve teçhizatı en verimli şekilde kullanarak projeyi en uygun sürede, en uygun bütçe ile en kaliteli şekilde tamamlamaktır.

1.3. Proje Yönetimi Temel Aşamaları
Proje Yönetimi, bir projenin gereksinimlerini karşılamak üzere bilgi, beceri, araç ve tekniklerin tüm aktivitelere uygulanması olarak tanımlanır. Proje Yönetimi bilgi ve pratikleri;

• Tanımlama
• Planlama
• Uygulama
• İzleme ve Kontrol
• Tamamlama ve Değerlendirme
olmak üzere 5 süreç grubu ve 9 bilgi alanı ile tanımlanmıştır :

• Bütünleştirme yönetimi
• Kapsam yönetimi
• Zaman yönetimi
• Maliyet yönetimi
• Kalite yönetimi
• İnsan kaynakları yönetimi
• İletişim yönetimi
• Risk yönetimi
• Satın alma yönetimi

1.4. Proje Yönetimini Başarılı Kılan Temel Öğeler;
1. Konuya Hakimiyet (Information)
2. İşe Hakimiyet (Experience)
3. Veriye Hakimiyet (Marketing Technology)


2.Reklamcılık


2.1. Reklamın temel amacı;
Rekabet halindeki üreticilerin arzuları doğrultusunda satışlarını arttırmak ve hedef pazarda ürünün bilinirlik oranını yükseltmektir. Reklam, tüketici tercihlerine etki eden, dolaylı veya dolaysız tüketimi yada mevcut pazar payını arttırmakta kullanılan öncelikli araçtır.
Reklam bir kitle iletişim aracıdır. Basılı yayın (gazete, dergi, poster gibi) ve elektronik iletişim araçlarıyla (radyo, televizyon gibi) ürün, hizmet, simge, fikir veya kuruluş ile ilgili mesaj yollanabilir (Kavas, 1985: 54).
Reklamcılık, bugün endüstri ve ticarette çok önemli bir yayın şeklidir. Bununla birlikte reklamcılık, dünyanın her tarafında tutulan, benimsenen ve kar getiren bir meslek haline gelmiştir.
Bilgi çağında yaşamlarını sürdürmeye çalışan kurum ve kuruluşların temel amaçları; sahip oldukları fiziksel ve beşeri kaynakları en verimli biçimde kullanarak hedeflerine ulaşmak, ürün ve hizmetleri üretip, pazarlamak ve daha fazla kar sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak ve rekabet ortamında ayakta kalmak isteyen işletmeler için reklam en etkili pazarlama iletişimi uygulamalarından biridir.

2.2. Reklamcılığın Yapısı;
Genel olarak işletm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.