abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dertleşme bir tane atabet-ül hakayık ağaçlı betonda vibrasyon iftariye duayen türkün ateşle imtihanı singin ayrışmak tablolar yeni pazarlama teknikleri bodrum tarihi amirlik yatıştırma iller ilk türk devletlerinde kültür ve uygarlık karar defteri serdümen akdeniz efsanesi dövdürtme mubah çocuk hakları sözleşmesi merkezi doğalgaz tesisatı açısal ivme tsk açık ilk öğretim sosyal soy ağacı ruhsatname data warehousing pozitif doğal sayı bölenleri çıtak haber bereket kilogram tekstil türkiye yüksekten almak meslek ve liseler iskele mb kriz yönetimi ölü yatırım haber kipi kalabalık sintigrafi betonarme temeller cumhuriyet döneminde gelişmeler Allah bilir maket bıçağı sermaye maliyeti bitki ve hayvan genel özellikleri bülbül ile gül cafcaflı simetrik şekiller türkiyede işsizlik ve enflasyon nükteli kaplamalar agız lehce sive kordinat kamera açma tutumlu olmak niğde göz atmak sallantı deniz suyu onur van taşıtların gelişimi ihvan iki buçuk adlı eser garaj kapısı albatr eski çağlarda iletişim gerilimli tanıtlanma ilköğretim türkçe testleri çarklar kaynama noktası dış çevre analizi çiçek gönderme bindirme fayları çiğli kız meslek lisesi okulda disiplin deniz yolları zemin deneyleri mobilya montaj ingilizce makale küçük prens özeti buzul seli hidrolik kaynaklar su kaybı atatürkün bilim ve bilim adamı verdigi önem soda asalet işsizlik sigortası emi filtre ab sosyal güvenlik namazlağı eski meslekler resimleri dökülmek


BANKALARDA TOPLAM KALİTENİN UYGULANMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 143607 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BANKALARDA TOPLAM KALİTENİN UYGULANMASI
Bankalarda kalitenin tanımlanması yapılırken üzerinde durulma: gereken en önemli nokta müşteri memnuniyeti olmaktadır. Bankacı^ sektörünün özel şartlan değerlendirilirse kalite, sürekli ve istikrarlı b şekilde müşterinin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin banka tarafından tatmin edilmesidir (5). Bankacılıkta kalite günümüzün hızlı değişen şartla içerisinde, bankayla iş yapan müşterinin işinin zamanında yapılması müşteriden gelen tepkilerin toplanması ve verilerin değerlendirilmesi, eğitil ve teknoloji gibi faktörlerin göz önüne alınması suretiyle c değerlendirilebilir.
Hizmet kalitesinde sunulan nitelikler düşünüldüğünde, hizmeti kalitenin sağlanmasında bir çok sıkıntı müşterilerin ihtiyaç ve isteklerini karşılanmasında yaşanmaktadır (6). Bu nedenle, hizmet kalitesinin sunula hizmet düzeyinin ne kadar iyi olduğu, müşteri beklentilerinin niteliğe yönelimi kalitenin kalbi olmaktadır.
(3) Şadım Aren, Para ve İktisadi Politika, 6.b., Ankara: Daruk Kitabevi Yayır
(4) Colin D. Rosamary & G. Compbell, Money, Banking And Monetary Polic
New York, [y.y], 1988, s.19.
(5) Cengiz Batıgün ve Kürşat Cezmi Özcan, "Bankacılık-Sigortacılık ve Kalite Standard, Sayı: 409, (Ocak 1996), s.87.
(6) Lewis, s.6.
3.1.1. Bankalarda Kalitenin Boyutlun
Hizmetin, özellikle bu iki karakteristiği bankalarda hizmet kalitesinin boyutları hakkında bilgi vermektedir. Buna göre: müşterilerin iî/rnet kalitesini değerlendirirken, hem üretim süreci hem de süreç sonunda sağlanan çıktıyı gözönünde bulundurmaları gerekmektedir (7).
Çıktı, müşterinin hizmet üretim sürecinin sonucu ile ilgili değerlendirmesi olup, onun hizmet veren personel veya banka ile etkileşiminden elde ettiği artık değerin tatminini ifade eder. Süreç kalitesi ise. hizmetin müşteriye nasıl verildiği ya da sunum biçimi ile ilgilidir. Bu boyut, aynı zamanda, müşterinin hizmet üretim sürecini değerlendirmesi olup. onun hizmet hakkındaki görüşlerini yansıtır.
Bankalarda hizmet kalitesinin üç boyutu şunlardır (8):
1. Müşteri tarafından alınan teknik kalitenin hizmeti karşılamasına olan etkisi, yeterince objektif durumdaki müşteri tarafından ölçülebilir.
2. Fonksiyonel kalite, hizmetin nasıl sağlanacağı hakkında kendi kendini işletir. Bu, müşteri ile personel arasındaki psikolojik etkileşimle ilgilidir, birçok öznel yolla farkedilebilir ve şu unsurlardan oluşur:
— Çalışanların tutum ve davranışları,
— Çalışanlar ve müşteriler arasındaki ilişkiler,
— Çalışanlar arasındaki ilişkiler,
— l lizmet personelinin görünüm ve kişiliği,
— Personelin hizmet anlayışı,
— Müşteriye kolayca hizmet sunma,
— Hizmet personelinin cana yakınlığı.
3. Genel imaj; kalite boyutu, müşterilerin bankayı nasıl algıladıklarının sonucudur ve hizmetlerinin teknik ve fonksiyonel kaliteyi artırması bekl...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.