abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gülle benzerlik öss soruları turizm ekonomisi boş ol (veya olsun) yavuz bulent bakiler volter mektup organon çevre problemleri gürgen döl ayı kervansaraylar haritası orta dalga büro makinaları ve sekreterlik muzaffer ile inci öss biyoloji soruları barajda staj oğuzlar saz el çantası bioremediation şişmek seyahat acentalarının atila hentbol oyun kuralları kurumsallaşmak onun ritm ezgi türkiyedeki toprak çeşitleri golf selçuklularda hukuk dikiş düdüklü tencerenin çalışma prensibi ayın sekilleri gönlü bol yenileşme dönemi adı kalmak ufak ufak past tense türkiyedeki tarihi eserler pascal prensipleri dermatoloji cumhuriyet öncesi büyüme ve kalkınma oscar fizik deneyi konu alanı ders kitabı inceleme ticari defter dalan arkadaşlık ilişkileri abartı participles sayılar 7.sınıf voleybolda parmak pas çatal ve tampon mastarlar çapkın kilitleme büyük uyku backup deponun görevleri fırkacı doğu bölgesi hayvan hastalıkları yer mantarı oldu olacak ihracat ile döviz kuru donatılmak yiyip bitirmek 8086 mikroişlemci muhtaç ingilizce günlük konuşma dil kızıştırma türkiyenin turistik yerleri nöbetleşme acemi arka teker trafik haftası merkez bankasının araçları yazıklar olsun dural metre küp hesabı zararda olmak satır başı ayın isimleri saydamlaştırma avukat inanış makine resimleri o kadar 3 büyük din karakavak silkeleme sülümen imparator roman özeti hafifçe beraat namık kemal cezmi kitap özeti kby e-taşıma demagoji


BANKALARDA TOPLAM KALİTENİN UYGULANMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 143607 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BANKALARDA TOPLAM KALİTENİN UYGULANMASI
Bankalarda kalitenin tanımlanması yapılırken üzerinde durulma: gereken en önemli nokta müşteri memnuniyeti olmaktadır. Bankacı^ sektörünün özel şartlan değerlendirilirse kalite, sürekli ve istikrarlı b şekilde müşterinin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin banka tarafından tatmin edilmesidir (5). Bankacılıkta kalite günümüzün hızlı değişen şartla içerisinde, bankayla iş yapan müşterinin işinin zamanında yapılması müşteriden gelen tepkilerin toplanması ve verilerin değerlendirilmesi, eğitil ve teknoloji gibi faktörlerin göz önüne alınması suretiyle c değerlendirilebilir.
Hizmet kalitesinde sunulan nitelikler düşünüldüğünde, hizmeti kalitenin sağlanmasında bir çok sıkıntı müşterilerin ihtiyaç ve isteklerini karşılanmasında yaşanmaktadır (6). Bu nedenle, hizmet kalitesinin sunula hizmet düzeyinin ne kadar iyi olduğu, müşteri beklentilerinin niteliğe yönelimi kalitenin kalbi olmaktadır.
(3) Şadım Aren, Para ve İktisadi Politika, 6.b., Ankara: Daruk Kitabevi Yayır
(4) Colin D. Rosamary & G. Compbell, Money, Banking And Monetary Polic
New York, [y.y], 1988, s.19.
(5) Cengiz Batıgün ve Kürşat Cezmi Özcan, "Bankacılık-Sigortacılık ve Kalite Standard, Sayı: 409, (Ocak 1996), s.87.
(6) Lewis, s.6.
3.1.1. Bankalarda Kalitenin Boyutlun
Hizmetin, özellikle bu iki karakteristiği bankalarda hizmet kalitesinin boyutları hakkında bilgi vermektedir. Buna göre: müşterilerin iî/rnet kalitesini değerlendirirken, hem üretim süreci hem de süreç sonunda sağlanan çıktıyı gözönünde bulundurmaları gerekmektedir (7).
Çıktı, müşterinin hizmet üretim sürecinin sonucu ile ilgili değerlendirmesi olup, onun hizmet veren personel veya banka ile etkileşiminden elde ettiği artık değerin tatminini ifade eder. Süreç kalitesi ise. hizmetin müşteriye nasıl verildiği ya da sunum biçimi ile ilgilidir. Bu boyut, aynı zamanda, müşterinin hizmet üretim sürecini değerlendirmesi olup. onun hizmet hakkındaki görüşlerini yansıtır.
Bankalarda hizmet kalitesinin üç boyutu şunlardır (8):
1. Müşteri tarafından alınan teknik kalitenin hizmeti karşılamasına olan etkisi, yeterince objektif durumdaki müşteri tarafından ölçülebilir.
2. Fonksiyonel kalite, hizmetin nasıl sağlanacağı hakkında kendi kendini işletir. Bu, müşteri ile personel arasındaki psikolojik etkileşimle ilgilidir, birçok öznel yolla farkedilebilir ve şu unsurlardan oluşur:
— Çalışanların tutum ve davranışları,
— Çalışanlar ve müşteriler arasındaki ilişkiler,
— Çalışanlar arasındaki ilişkiler,
— l lizmet personelinin görünüm ve kişiliği,
— Personelin hizmet anlayışı,
— Müşteriye kolayca hizmet sunma,
— Hizmet personelinin cana yakınlığı.
3. Genel imaj; kalite boyutu, müşterilerin bankayı nasıl algıladıklarının sonucudur ve hizmetlerinin teknik ve fonksiyonel kaliteyi artırması bekl...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.